Keliaudami Nebraskos valstijoje, visai netoli Aljanco (Alliance) miesto, galite išvysti neįprastą meninį projektą – Karhendžą – keistą Stounhendžo formos proporcijų ir dydžių kopiją.


Šio projekto autorius – Džimas Reindersas (Jim Reinders) – eksperimentuojantis menininkas, garsėjantis savo kūriniais iš netradicinių medžiagų.

Gyvendamas Anglijoje jis susižavėjo Stounhendžu ir buvo pakerėtas jo grožiu. Grįžęs namo į JAV pasiryžo būtinai jį atkurti. Tam pasitelkė modernesnę, amerikoniškesnę traktuotę, todėl, atkurdamas žymiąją vietą, naudojo ne akmenis, iš kurios pastatyta originalioji versija, o senovinius automobilius iš šiukšlyno. Juos tik nupurškė pilkai, kad šie atrodytų kuo natūraliau.

Taip netikėtai 1987 metais, per Vasaros Saulėgrįžą, gimė Karhendžas (angl. Carhenge) – meninis projektas iš 38 automobilių, išdėstytų ratu ir gan tiksliai atvaizduojantis tikrąją Stounhedžo struktūrą.


Reindersui įgyvendinti šį projektą atskubėjo padėti net trisdešimt šeimos narių ir pabaigtuves visi linksmai atšventė su gėrimais ir dainomis. Bet Aljanso gyventojai pradžioje buvo sutrikę Karhendžo atsiradimu, manydami, kad jis tik niokoja kraštovaizdį ir net norėjo šią teritoriją atitverti ir paversti šiukšlynu. Bet, laikui bėgant, prie neįprasto vietovaizdžio pamažu priprato ir pamilo, nes jis išgarsino niekam iki šiol nežinomą miestelį. Dabar Karhendžas yra tikra Aljanco vizitinė kortelė, pažyminti miestą daugelio keliautojų žemėlapiuose.

2006 metais greta Karhendžo buvo pastatytas lankytojų centras, o visai šalia iškilo ir naujos automobilių skulptūros. Todėl ši vietovė dar yra žinoma kaip Meninis automobilių rezervatas (Car Art Reserve). Ji atvira visiems ir visada, bet tinkamiausias lankymo laikas – dienos metas. Įėjimas nemokamas.

Tiklslus adresas: 2141 County rd. 59, Aljancas, Nebraska, 69301, JAV
Oficiali Karhendžo svetainė: http://www.carhenge.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *