Važiuojant Ramiojo vandenyno pakrante, Oregono valstijoje, būtina stabtelėti ir aplankyti įspūdinguosius „Jūrų liūtų urvus“.  Tai vientisa urvų sistema, kurioje kiekvieną pavasarį ir vasarą susirenka poruotis daugybė šiaurinių jūrų liūtų ir į Pasaulį atvesti naująją kartą.  


Jūrų liūtų urvai yra vienintelė žinoma žemyninė perykla, kurioje dauginasi nykstančios jūrų liūtų rūšys ir ausytieji ruoniai.

Urvas yra įsikūręs jūros lygyje, pakrantėje prie Florencijos, užimantis maždaug du hektarus ploto, kurį nuolat skalauja vandenyno bangos. 40 metrų aukštyje esantį urvo skliautą puošia natūraliai iš uolienų susiformavęs įspūdingas kupolas. Sienos mirga vaivorykštės spalvomis, atsirandančiomis dėl kerpių ir dumblių, augančių šlapiose ir tamsiose vietose.


Lankytojai į urvą gali patekti pro priestate įsikūrusią suvenyrų parduotuvę, vedančią link 37 laiptų, o juos įveikus, prie takelio vedančio link lifto, kuriuo galima nusileisti į apžiūros aikštelę.

Nors pagrindinis šios vietovės akcentas yra jūrų liūtai, čia taip pat yra įsikūrusios baltagalvių erelių, koduotųjų mormonų ir kitų retų paukščių peryklos. Ji yra įvairiapusiškai įdomi.

Nuo apačioje įrengtos stebėjimo aikštelės galima stebėti vienąkart metuose migruojančias orkas, o pilkieji banginiai yra beveik pastovūs šios vietovės svečiai.

Jūrų liūtų urvą 1880 metais atrado vietinis jūreivis, pakliuvęs į urvų sistemą maža žvejybine valtele. Ši grota dažnai yra lyginama su Mėlynąja grota esančia Kaprio saloje, Italijoje. Jos abi yra labai panašios tiek savo dydžiu, tiek spalvingumu.


Adresas: 91560 Highway 101, Florencija, OR, 97439, JAV
Darbo laikas: nuo 8:30 val.; bilietai parduodami iki 16 val.
Kaina: suaugusiems: $11.00; vaikams nuo 3 iki 12 metų: $8.00; Automobilių stovėjimo aikštelė – nemokama.
Internetinė svetainė: sealioncaves.com


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *