Jaučių serfingas – lenktynės – tai be galo įdomus renginys, kasmet vykstantis Keraloje, Pietų Indijoje.


Kiekvieną rugpjūčio mėnesį, po derliaus nuėmimo sezono, atgyja Anandapali kaimas, kai jame vyksta Maramadi festivalis. Įdomiausia šio festivalio dalis –  jaučių serfingas/lenktynės.


Šių neįprastų lenktynių metu du įkinkyti jaučiai paleidžiami į futbolo stadiono dydžio ryžių lauką, iki kelių skendinčiame vandenyje. Drąsūs lenktynių dalyviai įsikimba į prie šių jaučių pritvirtintas virves ar tiesiog į jų uodegas ir visu greičiu pasileidžia čiuožti purvu, skrosdami drumzliną vandenį ir taškydami jį į šonus. Tikriausiai visą šį reginį galima pavadinti purviniausia rodeo forma, kokią iki šiol teko žmonijai pažinti.


Porą įsiutusių jaučių paprastai valdo trys asmenys, susibūrę į komandą. Lenktynėse dalyvauja apie 30 tokių komandų. Kiekvienas lenktynių dalyvis gerai apmokytas valdyti jaučius ir puikiai išmano savo darbą. Jaučiai šioms lenktynėms taip pat specialiai ruošiami ir apmokomi.


Lenktynių stebėtojai susiburia aplink lauką, išlaikydami saugų atstumą ir lenktynės prasideda. Ore tvyro jaudulys, aplink verda karštos aistros. Tai nepaprastai įdomus reginys, paliekantis didelį įspūdį net ir daug patyrusiems keliautojams.


Įprastai jaučių surfingas/lenktynės prasideda vidurdienį ir tęsiasi iki sutemų. Ši šventė vyksta kasmet, maždaug rugpjūčio viduryje. Ji sutampa tiek su Maramadi festivaliu, tiek su Onam’o švente.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *