Nuostabioje vietovėje ant kalno viršūnės tarp miškų ir terasinių sodų stūkso didinga aptrupėjusi pilis – bene žymiausia Vokietijos tvirtovė.


1689 metais ji buvo nuniokota Liudviko XIV vadovaujamos prancūzų kariuomenės. Iki pat šių dienų čia stūkso orūs griuvėsiai, tik pabrėžiantys jos romantišką žavesį.


Tapytojai ir poetai iš viso pasaulio įamžino šią pilį paveiksluose ir eilėse, o Markas Tvenas aprašė šią apgriuvusią tvirtovę kaip „negyvos gamtos irštvą – apleistą, nuvainikuotą, nukankintą audrų, bet vis dar karališką ir išdidžią“.


Markas Tvenas buvo iki ausų įsimylėjęs vaizdingąjį Heidelbergą – tai buvo jo pirmoji stotelė Europoje ir pirmasis miestas, kurį jis aprašė garsiojoje kelionių knygoje.


Per tris amžius (nuo 1400 iki 1620 metų) Pfalco kunigaikščiai pastatė raudono kalkakmenio pilį, bet ji jau buvo virtusi griuvėsiais, kai ją atrado XVIII amžiaus romantikai, kuriuos apkerėjo jos burtai. Pagerbdami pilies viziją, pasivaikščiokite Filosofų alėja (Philosophenweg), miškingu pašlaitės keliu virš Nekaro upės priešingame (šiauriniame) krante, kur klajojo Gėtė ir Hėgelis, arba saulei leidžiantis išbandykite kruizą upe ir pasinerkite į nuostabų jos pakrančių peizažą.

Darbo laikas: pirmadieniais – sekmadieniais nuo 08:00 iki 18:00 val.
Kaina: € 6
Daugiau informacijos rasite: www.schloss-heidelberg.de
Šaltinis: 1000 vietų, kurias privalai pamatyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *