Mūsų Žemėje yra vos keli raudono smėlio paplūdimiai. Norint turėti, tokį ryškų, raudonos spalvos paplūdimį, reikia kad jis būtų šalia turtingo geležies šaltinio ir ji kažkokiais būdais turėtų patekti į jį. Be to toks pliažas turi turėti priedangą, kad atšiaurios vandenyno bangos, kaip mat neišplautų šių uolienų iš jo.

Tiksliai tokia situacija yra susidariusi Havajų Kaihalulu paplūdimyje, rytinėje Maui salos pakrantėje. Čia kūgio formos kalva, susiformavusi po ugnikalnio išsiveržimo yra turtinga geležies atsargomis. Dėl erozijos ji nuolat įra ir jos raudonos uolienos rieda į paplūdimį, jį nuolat papildydamos. Kadangi Kaihalulu paplūdimį puikiai apsaugo natūrali jūros siena, vandenyno bangos nesugeba išplauti paplūdimio smėlio taip greitai, kaip kitose vietose. Todėl Kaihalulu pliažo lankytojai gali džiaugtis sodriai raudonos spalvos smėliu.


Deja, Kaihalulu paplūdimys nėra ideali maudynių vieta. Jūra čia dažnai banguota, o aplink, krantą supa daugybė uolų. Ir vis dėlto, tai nuostabi Havajų lankytina vieta – iš dalies tik dėl ryškiai raudonos paplūdimio spalvos ir dėl jo izoliuotos vietovės. Santykina Kaihalulu izoliacija, paverčia jį vietu mėgstamiausiu nudistų pliažu.

Norėdami aplankyti šį pliažą: iš Hana miesto pasukite į Uakea kelią ir važiuokite iki jo pabaigos (anksčiau vadinosi Hauoli keliu, priešais beisbolo lauką). Šalia bendruomenės centro rasite takelį. Eikite juo pro japonų kapines, tada pasukite į dešinę ir uolomis nusiropškite žemyn. Čia jau jus pasitiks nuostabaus grožio Kaihalulu paplūdimys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *