Geirangerio fjordas laikomas bene vaizdingiausiu ir žaviausiu fjordu Norvegijoje. Išvertus iš norvegų kalbos reiškia,,strėlės antgalį”. Tai dėl viršutinės fjordo dalies, įsiskverbusios giliai į kalnus tarsi ietis.


Geirangeris – tai pasakiško grožio natūralios gamtos kampelis, nusidriekęs apie 500 kilometrus palei vakarinę šalies pakrantę, nuo Stavangerio į šiaurę. Pats Geirangerio fiordas yra maždaug 15 km ilgio gilus vandens ruožas, kuriam būdingi siaurūs tarpekliai su stačiais uolų šlaitais ir staigiais posūkiais.


Geirangerio fjordas susiformavo atsitraukus paskutiniam ledynui, kuris judėdamas ir skverdamasis link vandenyno paliko pritrenkiančio grožio U formos slėnį. Fjordą supančios uolos iškyla iki 1400 m aukščio, o po vandeniu panyra maždaug apie 500 m žemiau jūros lygio.


Tarpeklio šlaitais srūva daugybė vaizdingų krioklių. Iš jų žinomiausi yra Septynios Seserys ir Garbintojas, išsidėstę vienas priešais kitą priešingose fiordo pusėse, bei Nuotakos Šydas, taip pavadintas dėl to, kad saulės šviesos užlietas atrodo lyg plonytis, uolomis besidriekiantis vualis.


Abiejose fjordo pusėse, stačių uolų šlaitus nusagstę dailios sodybos. Nors gyventojai iškeldinti iš jų dar XX amžiuje, tačiau jos nepaliktos likomo valiai ir yra prižiūrimos. Galima sakyti, kad dabar jos yra tarsi šios vietovės vizitinė kortelė. Geirangerio fjordą supantys nepaprasti vaizdai iš ties užgniaužia kvapą. Galima jį apžiūrėti važiuojant automobiliu Erelių keliu (Ornvegen), išsiraičiusiu nuo Andalsnės iki Geirangerio miestelio. Pakelėse yra įrengtos apžvalgos aikštelės, iš kurių galima pasigrožėti puikiausia panorama. Taip pat įdomu fiordą apžiūrėti plaukiant keltu. Ekskursijos dažnai prasideda Geirangerio miestelyje.


Nuo 2005 metų Geirangerio fiordas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai yra viena lankomiausių vietų Norvegijoje. Kiekvienas, apsilankęs šioje nuostabioje šalyje, patvirtins, kad pamatyti Geirangerį yra tiesiog būtina. Įspūdžių nė kiek nesumenkins net ir lietingas oras, nes tai tiesiog nenusakomo grožio Norvegijos pažiba – unikalus kūrinys mūsų Žemėje.


Daugiau informacijos apie Geirangerio fjordą galite rasti: www.geiranger.no

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *