Ekskaliburas – tai mitinis karaliaus Artūro kardas, kuriam dažnai priskiriamos stebuklingos galios ir yra asocijuojamas su teisėtu Didžiosios Britanijos suverenitetu. Keisčiausia, kad toks kardas, įsmigęs akmenyje, dažnai minimas legendoje apie karalių Artūrą, iš tiesų egzistuoja! Tačiau ne Avalone, kaip tikisi visi, o Italijoje. Jį galite pamatyti Montesiepi bažnyčioje, netoli Šventojo Galgano vienuolyno, Chiusdine, Toskanoje. Čia jį paliko garsus atsiskyrėlis Galgano Guidotti.


Galgano Guidotti gimė 1148 metais, netoli Chiusdino. Praleidęs jaunystę kaip drąsus riteris, 1180 metais Galgano staiga nusprendė atsiskirti ir laikytis Jėzaus mokymų. Jis pasitraukė gyventi į apylinkes, netoli savo gimtojo miesto. Sakoma, kad Galgano įsmeigė savo kardą į uolą, norėdamas, kad jis atstotų kryžių, kalbant maldas. Po metų Galgano mirė, o 1185 metais popiežius Liucijus III paskelbė jį šventuoju.

Pasak legendos, po Galgano mirties, daugybė žmonių bandė ištraukti ir pavogti kardą, bet niekam nepavyko.

Dabar šį kardą, tvirtai įstrigusį į akmenį, galite rasti Montesiepi bažnyčioje. Čia pat ilsisi mumifikuotos tariamai kardo vagies rankos, bandžiusio ištraukti kardą, bet staiga laukinių vilkų užpulto ir papjauto. Kardą šiuo metu nuo didesnių pažeidimų saugo stiklinis gaubtas, kadangi vienas bandymas jį ištraukti baigėsi kardo lūžiu.

Daugybę metų buvo manoma, kad šis kardas tėra tik klastotė, tačiau neseniai atlikti išsamūs tyrimai įrodė, kad tiek kardo, tiek rankų data atitinka vėlyvuosius 1100-us metus ar ankstyvuosius 1200-uosius. O tai reiškia, kad legenda apie „Anglų kardą“ ir Akmenį“ labai gali būti susaistyta su Guidotti istorija Italijoje.

Įdomu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *