San Francisko „Auksinių vartų“ Nacionalinės rekreacinės zonos rytiniame gale, į įlanką yra išsikišęs mažas žemės lopinėlis. Jei keliausite iki jo pabaigos, vienoje įlankos pusėje išvysite San-Francisko panoramą, o kitoje „Auksinių vartų tiltą“. Vien dėl šio reginio verta sukakti visą tą ilgą kelią iki San Francisko.

Mažas žemės lopinėlis turi dar vieną slaptingą vietelę, siūlančią  akis paganyti ne tik po įspūdingą kraštovaizdį, bet ir pamaloninti ausis gamtos kuriamais muzikos garsais.


Šį paslaptingą San Francisko stebuklą galite rasti Jachtų kelio (Yacht Road) pabaigoje, už „Auksinių vartų“ jachtklubo. Čia pat stovi granitinė skulptūra su daugybe išsikišusių vamzdelių, primenančius periskopus. Iš jų sklinda keista muzika. Atrodo, kad kažkur toli girdisi mušami būgnai, prislopinti barškučių dūžiai, tylus perkūnijos griausmas… Į šiuos garsus sklandžiai įsilieja kirų riksmai, ant uolų poilsiaujančių ruonių riaumojimas. Retkarčiais sugaudžia praplaukiantys laivai. O mažos bangos vis trankosi į krantą, kurdamos  niekada nesibaigiančią vargonų melodiją.


Šį meninį kūrinį 1986 metais sukūrė du puikūs San Francisko menininkai: Pyteris Ričardsas (Peter Richards) ir Džordžas Gonzalesas (George Gonzales).

Geriausias metas aplankyti šį kūrinį per potvynį. Deja, potvynis būna tik labai ankstyvą rytą – 5:30 val. Jei nepatingėsite taip anksti atvykti, būsite apdovanoti nuostabiais saulėtekio reginiais ir bangų vargonų muzika, tokia iškilminga, galinga ir hipnotizuojančia.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *