Nuadibu įlankoje (angl.k. Nouadhibou bay), Mauritanijoje yra įsitaisęs didžiausias pasaulyje laivų kapinynas. Maždaug 300 senų ir apleistų laivų yra atitempta čia iš viso pasaulio ir palikta likimo valiai.


Visas šis laivų savartynas užgimė 1980 metais, kai Mauritanijos valdžia nacionalizavo žvejybinius laivus ir netikusius tiesiog paliko trunyti Nuadibu įlankoje.


Netrukus uosto pareigūnai tapo tokie korumpuoti, kad jau priimdavo bet kurį atitarnavusį laivą į šį „savartyną“. Senų laivų utilizacija – brangiai kainuojantis procesas, todėl uosto valdininkams pasiūlius palikinėti senus laivus pas juos uoste už žymiai mažesnį atlygį, laivininkystės kompanijos tuo pasinaudojo. Ir taip, Nuadibu įlanka tapo didžiausiu senų laivų kapinynu visame pasaulyje.


Galiausiai tokia vieta, šalia antro didžiausio Mauritanijos miesto, tapo labai pavojinga ir nekontroliuojama. Europos Sąjunga šiuo metu finansuoja projektą sunaikinti šiuos laivus, kad šie mažiau terštų aplinką. Tiesa, tai padaryti nėra labai lengva. Šalia esantis Nuadibu miestas yra skurdžiausių pasaulyje, taigi kai kurie jo gyventojai sau pastogę jau įsikūrė gigantiškuose, apleistuose Nuadibu įlankos laivuose ir išvaryti juos iš ten yra be galo sudėtinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *