Turistinis Lapos kvartalas Rio de Žaneire gali pasidžiaugti ne tik istorinių paminklų gausa bei aktyviu naktiniu gyvenimu, bet ir ypač daug dėmesio pastaruoju metu susilaukiančiais Cilerono plytelių laiptais.


Margaspalvėmis plytelių skeveldromis išmarginti laiptai driekiasi maždaug 125 metrus, nuo Joaquim Silva gatvės iki Pinto Martins. Visas 250 laiptų pakopas čia puošia apie 2000 keramikinių plytelių, iš daugiau nei 60 Pasaulio šalių, su įvairiausiais atvaizdais.


Ant šių nepaprastų laiptų galite išvysti įamžintą netgi Vilniaus katedrą ir Šv. Onos bažnyčią. Negi ne stebuklas tokioje tolybėje išvysti Lietuvos simbolius?


Vis dažniau turistų dėmesį pritraukiančius laiptus sukūrė iš Čilės kilęs menininkas Džordžas Cileronas (Jorge Selarón). Kai atsikraustė gyventi į Rio de Žaneirą, jam nepatiko jo kiemu vedantys pilki ir aptrupėję laiptai, todėl menininkas nusprendė juos originaliai pagyvinti. Pradžioje plyteles Cileronas rinko pats, iš įvairių statybviečių ir Rio de Žaneiro šiukšlynų. Dabar plyteles menininkui dažniausiai padovanoja turistai, atvykę apžiūrėti šio neįprasto kūrinio.


Įdomu tai, kad šie laiptai niekada nebūna identiški paskutinį kartą matytiems. Cileronas nuolat keičia plytelių vietas, jas perklijuodamas iš vienos vietos į kitą. Todėl turistai atvykę čia kitą kartą, išvysta vis kitokį vaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *