Vasario 15 dieną Sidnėjuje startavo 31- asis Užgavėnių festivalis, kurį organizavo australiečių gėjų ir lesbiečių bei biseksualų ir transseksualų asociacija.


Kasmetinė seksualinių mažumų (Sydney Gay & Lesbian Mardi Gras Festival) rengiamas festivalis pritraukia viso pasaulio dėmesį neįprastu ir įvairiaspalviu paradu, kuris tradiciškai rengiamas paskutinę festivalio dieną. Paprastai Užgavėnių festivalis tęsiasi tris savaites. Tuo metu į Sidnėjų atvyksta dešimtys tūkstančių turistų, kurie ne tik priklauso tarptautinės seksualinių mažumų organizacijoms, bet ir neturi su jomis nieko bendro. Keturi pagridiniai renginiai sugalvoti taip, kad galima būtų pateisinti pačios įnoringiausios publikos norus, kuri trokšta ekstravagantiškų pramogų.


Vasario 15- oji – Mugės diena (Fair Day) prasidėjo didžiuliu pikniku, kuriame ir vyko festivalio atidarymas. Praėjusiais metais į Victoria parką, kur laukė pusryčiai, paruošti ant žolės, atvyko apie 75 tūkst. žmonių. Ši diena buvo skirta homoseksualioms šeimoms: tėvai atvyko į šventę kartu su savo vaikais ir mylimais naminiais gyvūnais. Tuo tarpu šiais metais Victoria parko programos „vinis“ – konkurso „Seksualiausio šunyčio“ rinkimai.

Kovo 1 diena – Vakarėlis – uoste, „nuleidus inkarą“ (Harbour party). Festivalio organizatoriai tvirtina, kad tokios šventės kolkas dar neteko niekam regėti pasaulyje. Tą dieną renginio dalyviai ir svečiai šoka visur: karališkame botanikos sode, uoste, pagrindinėje Sidnėjaus aikštėje ir prie žinomiausio miesto tilto. Daugumai turistų būtent Harbour party palieka didžiausią festivalio įspūdį. Jie atvyksta į Sidnėjų anksti ryte, o palieka jį vėlai vakare, atšokę mažiausias kelias valandas be pertraukos.


Kovo 7 diena – Užgavėnių paradas (Mardi Gras Parade). Šioje šventės dalyje dalyvauja maždaug 20 – 30 tūkst. žmonių, apsirengę pačiais neįtikinamiausiais aprėdais. Įvairių šalių atstovams rekomenduojama apsirengti nacionaliniais kostiumais, kurie būtų „adaptuoti“ festivalio temai – atitinkantys seksualinių mažumų interesams.

Festivalio karalius – homoseksualusis olimpinis čempionas.

www.kelioniutv.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *