Rivoli gatvėje stovintis ir 59-tu numeriu pažymėtas Hausmano eros namas daugybę metų buvo ekscentriškų menininkų buveine.


Po to, kai 1999 metais prancūzų Crédit Lyonnais bankas apleido šį plotą, čia įsikūrė grupelė menininkų, skambiai pasivadinusių „KGB” (šifruojama kaip Kalex, Gaspar ir Bruno). Menininkų grupelė, išvaliusi namą nuo čia pastipusių balandžių ir primėtytų švirkštų, nepuošusių šios nykstančios konstrukcijos, netrukus ėmėsi šioje vietoje organizuoti parodas bei vaidinimus. Nors erdvė buvo neteisėtai okupuota, iki 2001 metų ji jau sulaukdavo net po 40.000 lankytojų kasmet ir tapo trečiu populiariausiu šiuolaikinio meno centru Paryžiuje.


2006 metais, stengdamasi įnešti skaidrumą ir saugumą populiariai ir nelegaliai menininkų buveinei, 59-tą Rivoli gatvės namą įsigijo Paryžiaus miesto valdžia. Jį suremontuotą  2009 metais vėl grąžino menininkų kolektyvui. Šiuo metu čia įkurtos 30-ties menininkų studijos, mokančios valstybei minimalius nuomos mokesčius.

Šešių aukštų 59-tame Rivoli gatvės name nuolat vyksta parodos, atviros visiems lankytojams. Įėjimas yra nemokamas.


Laukinis menas, kadaise puošęs fasadą, dabar yra daug švelnesnis, tačiau akmeninėje pastato išorėje vis dar atsispindi ekscentriškos ir išraiškingos instaliacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *