Vengrija: Karštų versmių suvilioti

2019-04-29 11:58

Smagi ta jūsų atostoginė improvizacija gavosi. O ta Vengrija tikrai kažkaip su anglų kalba nedraugauja, ir pagal draugų pasakojimus ir kiek pats prisimenu - na, aišku, aš tai buvau dar prieš ES laikus, gal suprantama ir atleistina tai buvo tada, bet jei ten problemos iki šiol, tai jau labai keista.

2019-04-29 15:14

Vengrijos miestukai nuostabūs. Ir gerai, kad neskubėjote iš Egerio, pakankamai daug ir pakeliui pamatėte. O neplanuota Krokuva palepino superiniu oru

2019-04-29 17:28

Puiki kelionė. Mėgstu Egerį. Puikūs baseinai, graži pilis, puikus vynas ypač Egerio pilyje (Lenkijos Lidl'e irgi pigus), gražus Egerio miestas. Važiavau į Egerį atostogauti mašina su šeima prieš kokį 19 metų ir draugai dar važiavo. Niekas su auto nevažiuodavo. Iš Egerio "stebuklų" yra camera obscura , po to sūnus namie ją pasidarė. Egeršaloke irgi buvo, tik nebuvo tų baseinų- pavaikštai ten baltais kalnais, vanduo per karštas buvo, pasimaudyti tik baloje purvinoje ten buvo. Apie tą kraštą yra Knyga "Egerio žvaigždės" lietuviška, kaip kovojo su okupantais. Jei ne- iki mūsų būtų atėję osmanai.

2019-04-29 19:52

Ne standartinis, bet įdomus atostogų maršrutas.
Kiek pamenu, Vengrijoje populiaresnė vokiečių k. Tiesa, negaliu pasakyti, kiek gerai vietiniai ja kalba. Pamenu, gidė pasakojo, kad vengrai labai didžiuojasi savo austro-vengriška praeitimi, todėl ir ši kalba populiaresnė.

2019-04-29 20:29

Vengriškai žinau tik vieną žodį "teše", bet susikalbu visad. Pavyzdžiui Egeryje yra toks "Gražiųjų merginų slėnis". Ten kavinės, maitinimo įstaigos , vynas. Vakarai ten. Maistą pažiūrėdavom kas ką valgo ir parodydavom darbuotojai. Tiesiog ranka. Panašių į "gulas" yra ne vienas, pagal tai esam apsigavę.

2019-05-01 21:31

Va taip keliaut po Vengriją dar neteko. Buvau komandiruotėje. Nuskilo paragauti vietinio vyno su vienu iš top vietinių vyno specialistų. Ragavom ne tik pagal rūšis, bet pagal konkrečios rūšies geriausius metus. Valgėm ten, kur vietiniai kelia vestuves. Ir viskas už labai nedidelį pinigą. Vienžo - Vengrija paliko labai gerus prisiminimus, būtinai važiuosim su šeima.
P.S. kartais baisu, kad tų "važiuosim su šeima" - tiek daug, jog gyvenimo neužteks... :(
Ačiū už nuotykius!

2019-05-02 08:36

Tiems, kas jaučia nostalgiją Egeriui,- raudonas sausas lengvas Egerio vynas Šipliškėse 7 km už sienos Delikatesy centrum kainuoja 16,99 PLN, Suvalkų Lidl'e- 9,99 PLN.