Vengrija: Karštų versmių suvilioti

Kodėl būtent Vengrija? Šios atostogos nebuvo iš anksto suplanuotos, laisvo laiko atsirado gan netikėtai, taigi, sprendimas buvo priimtas beveik ekspromtu. Dėl tam tikrų fizinių aplinkybių šįsyk teko galvoti ką nors mažiau aktyvaus, mažiau judraus. Kažką, kur galėtume ne tik paturistauti, bet ir a la sanatoriškai parelaksuoti, pageidautina - baseinuose, mat turime maudynių fanų klubą :) :) Svarstėm ir paskutinės minutės Turkiją lėktuvu - visgi nesusigundėm dar vėsia jūra, šaltais baseinais, ir kasdieniu maršrutu "viešbučio numeris - restoranas - viešbučio numeris". Imti skrydį ir dar tuziną ekskursijų ribojo biudžetas, tai - tik viena iš kelionių šįmet, todėl biudžetą skirstome taip, kad visoms užtektų. Vengrijoje esame buvę trumpam, pakeliui, taigi, prisiminiau jų terminius baseinus, kurių trūkumu ši šalis išties nesiskundžia. Vengrija tam tikra prasme tapo alternatyva Turkijai su galimybe ir pasimaudyti gryname ore šiltame vandenyje be chloro, ir dar šį bei tą pamatyti. Kodėl Egeris? Nes jis - vienas iš artimesnių taškų važiuojant mašina nuo Lietuvos, su terminiais baseinais, jaukiu Senamiesčiu (Egeris pristatomas kaip vienas gražiausių baroko epochos miestų Vengrijoje) ir keletu vertų dėmesio turistinių objektų. Taigi, greitai sumetu maršutą, pasižymiu lankytinus taškus, ir po vėlyvų Velykinių pusryčių, sekmadienį, apie 13 valandą, pajudame! 

Lenkijos keliai Velykų dieną - beveik visiškai tušti. Išties puikus laikas pravažiuoti šią šalį. Tiesa, vienas mažytis niuansas - nedirba visiškai niekas, išskyrus degalines. Net Mac Donaldai uždaryti. Nežinome, kiek šiandien nuvažiuosime ir kur nakvosime - kaip paprastai, likus porai valandų iki numatomos nakvynės, įsijungiu duomenis ir bookinge ką nors surandu. 

ke1

ke2

ke3

Nakvynę ekspromtu radome Radome, "Hotel E7". Keturvietis numeris - apie 40 eur. Kambarys pakankamai erdvus, yra bendra virtuvė, didelis balkonas, kiemelis.

ke10

Nors ir lyja, neištvėrėme neišėję apsižiūrėti miesto. ke4

ke5

ke6

ke7

ke8

ke9

Pirmadienį išvažiuojant iš Radomo mašinoje įvyko maždaug toks dialogas: "- Netoli, maždaug už poros šimto km, Krokuva. - Aha, labai gražus miestas. - Važiuojam?". Taip maršrutas buvo spontaniškai pakoreguotas, ir vietoje kelio per Košicę (kurią jau esame aplankę), atsirado kelias per Krokuvą. Likus 100 km, prasidėjo smarkus lietus. 30 km iki Krokuvos vis dar lijo. 10 km - lijo. Mintyse jau dėliojausi, kas ima skėtį, kas - apsiaustą nuo lietaus. Krokuvoje neiškrito nė lašo, kaip pagal užsakymą! Parkavimą radome pačiame Senamiestyje (valanda- 6 zlotai), ir eilinį kartą pasidžiaugėme, kad keliaujame ne su kemperiu ar priekaba- niekaip nebūtume įsispraudę. Velykinė Krokuva - pilna turistų, ir viskas dirba- ir Mac Donaldas, ir kavinukės, ir parduotuvėlės. Papietavom, pasivaikščiojom, kai kas įgijo suvenyrą turgelyje.

ke11

ke12

ke18

ke13

ke14

ke16

ke17

ke19

ke20

ke21

ke22

Artėjame prie Slovakijos, stebime besikeičiantį landšaftą pro langus.

ke23

ke24

ke25

ke25

ke26

ke27

Bachedlova Dolina lajų takas Slovakijos Tatruose. Šį objektą planavome apžiūrėti grįžtant, tačiau apsižiūrėjome, kad dabar bus net labai pakeliui, oras geras, o grįžtant gali ir nepasisekti.. Atidarytas kasdien nuo 9 iki 17 val. Iki tako užkelia keltuvai, šeimyninio bilieto kaina- beveik 50 eur. Parkavimas žemesnėje aikštelėje nemokamas, nežinome, ar būtų buvęs mokamas aukščiau, už poros šimtų metrų. Prie keltuvo atsiradome 15.50, mus painformavo, kad viršuje į lajų taką įleidžia iki 16 valandos, o spėti į keltuvą atgal reikia iki 17 valandos. Kėlėmės kokias septynias minutes, ir spėjome beveik į "paskutinį traukinį", prieš pat uždarymą. Keltuvai- uždaros gondolos, nesustodamos suka ratus, jų daug, taigi, kiekviena grupelė gali turėti savo asmeninę. Eilių nebuvo, tačiau neaišku, kaip būtų vasaros sezono metu. Viršuje yra žaidimo aikštelės, užkandinės. 

ke28

ke29

ke30

ke31

ke32

ke33

Lajų takas pakabintas 24 metrų aukštyje, o bokštas siekia 32 metrus. Takas pakankamai ilgas  - apie 600 metrų į vieną pusę (ir tiek pat - atgal), su informaciniais stendais, suoliukais, užduotėlėmis ir "tarzanų" takeliais vaikams. Panoramos nuostabios. Eglių viršūnes su kankorėžiais galima beveik ranka paliesti. Patarimas- apsirengti šilčiau. Jei Krokuvoje mus šildė kokie 20 laipsnių, čia turbūt nesiekė ir dešimties, ir košė tikrai stiprus vėjas. Reziume - išties įspūdinga, labai rekomenduojame! 

Kaip surasti: vieta vadinasi Bachedlova Dolina . Daugiau ir kontaktai čia ( galima pasirinkti anglų k.): 
https://bachledka.sk/leto/chodnik-korunami-stromov

ke34

ke35

ke36

ke37

ke38

ke39

ke40

ke42

ke43

ke44

n1

n2

Po smagių Slovakijos serpantinų užsūpavimo, ir baisiai lėtų, duobėtų Vengrijos keliukų nuobodybės atvykstame į Egerį.

k4

k5

"Black & White Apartments"- centre, beveik prie pat pilies, jaukiame vidiniame kieme su atskiru įėjimu ir parkavimu kieme, per du aukštus, su žaviu vaizdu pro stoglangius. Pirmame aukšte- virtuvė, pakilus laiptais- du nedidukai miegamieji. Naktis šeimai balandžio mėnesį- apie 50 eurų. 

k6

k7

k8

k9

k10

k12

Įsikūrę išėjome pasivaikščioti. Miestukas labai simpatiškas, bet...22 valandą vietos laiku - nė gyvos dvasios! Apšviestos gatvelės, kuriomis niekas nevaikšto. Lauko kavinės, kuriose niekas nesėdi. Suoliukai, ant kurių nesiglausto porelės. Net šuns prabėgančio nesutikome. Šiek tiek siurrealu.

k19 (1)

k14

k18 (1)

k15

k16

Antradienio rytą papusryčiavome Eger širdyje (Dobo skvere) su vaizdu į pilį. Šiek tiek pavasarinio Egerio. 

eg

k20

k21

k23

k24

k26

k27

k27

k28

Kadang oras gana vėsus, judame kur nors po stogu, t.y. į Tisza Tavi ekologinį centrą Poroszlo miestuke, maždaug už 50 km nuo Egerio. Šiame centre -  viskas, kas susiję su Vengrijos ežerų fauna ir flora. Šeimos bilietas- 25 eurai (pigiausio bilieto. Į brangesnio kainą įeina 3 D kinas vengriškai, ir pasiplaukiojimas valtimi po ežerą), darbo laikas kasdien nuo 9 iki 17. Yra apžvalgos aikštelė viršuje, nedidelis zoo, vaikų žaidimų aikštelės, kormoranų sala lauke. Ir tunelis su aplinkui plaukiojančiomis įspūdingų gabaritų ežerų žuvimis. Ir dar nemažai visa ko kito - savo gabaritais tai nebus panašu į Klaipėdos Jūrų Muziejų, tačiau kainos ir kokybės santykis tikrai labai vertas dėmesio. Visi užskaitėm! Šiltesniu oru čia galima būtų praleisti ir daugiau laiko.

 http://www.tiszataviokocentrum.hu/'

a1

a2

a3

a4

a6

a7

a8

a9

a5

a10

h3 (1)

a12

a13

Po "kultūrinės programos" laikas poilsiui. Egerio terminių baseinų kompleksas ( "Eger Thermal") - beveik pačiame miesto centre, šalia parko. Teritorija turi du įėjimus - " vasarinį", su akvaparku po atviru dangumi (vandens kalneliai ir kt.), ir " žieminį", kuris aptarnauja nesezoninius svečius. "Vasarinis" dar buvo uždarytas, atidaromas berods nuo balandžio 28 dienos. Sunkiai suradome įėjimą- nuorodų nėra, angliškų užrašų nėra, visos nuorodos - tik į "vasarinį" įėjimą, o praeiviai gali paaiškinti, bet...tik vengriškai. Prasukę keletą ratų aplikui, pagaliau supratome, kad tas užslaptintas įėjimas - iš parko, o ne iš gatvės pusės. Šeimos bilietas- apie 20 eurų, darbo laikas- nuo 9 iki 19 val (baseinai uždaromi 18.30). Žmonių kol kas labai nedaug, mėgavomės savo asmenine puse baseino  :) :D Tačiau vasarą, rašoma - baseinai perpildyti (tiesa, ką veikti vasarą Vengrijoje terminiuose baseinuose - neįsivaizduoju..) Kur užkąsti, vietoje neradome, gal todėl, kad dar nesezonas. Baseinai tikrai šilti. Kai kurie primena karštą vonią, net lauke mažasis, linkęs greitai sušalti, jautėsi labai komfortiškai. 

storyLazyload();