Šveicarija: Geneva-Zurich

Iš Ženevos oro uosto patogiausiai pasiekti miesto centra yra traukiniu. Bilietą galima nusipirkti online arba per APP: SBB. Bilietas yra lankstus tai galima naudoti ji nebūtinai konkrečiam traukiniui.Taip pat panaudojant savo Boarding pasa galima orouoste įsigyti dieno bilieta viešajam transportui. Atvykus į centrinę Ženevos traukinių stotį iškart yra didelis pasirinkimas viešojo transporto (app TPG arba geneva tram). Patogiausia susisiekimui miesto centre yra naudoti tramvajų.


Pirmiausia aplankyti siūlyčiau kavinę su užkandžiais prie upės po tiltų Coulouvreniere (8 pav.), (kitapus kranto rasite solidesnių, didesnių kavinių užkast) čia pat galima išsimaudyti. Genevoj begale pasaulinio dyžio institucijų, muzėjų, pvz. PSO (pasaulios sveikatos organiacija, UNESCO ir kt.
Kiekvienas tikrai čia ras kažka artimo sau. Kad negaišti laiko siulyčiau nauduotis app: City Guide Geneve. Čia rasite lankomiausių vietų aprašymus, žemelapius, turistinius maršrūtus.

Kad pamatyti miestą, kalnus ir ežerą iš viršaus užlipkite į vieną iš St. Peter bažnyčios bokštą. Vaizdas turėtų sužavėt.
Kaip Ženevoj taip ir Ciuriche rekomenduojų apsisoti pas vietinius, pvz naudojant couchsurfingą. Jie tikrai parodys daugiau įdomesnių vietelių, nei webforumai ar kelionių vadovai.


Visiškas kontrastas Ženevai - Ciurichas. Ir ne vien todėl kad čia visas vokiškai, o ne prancuziškai. Čia dvelkia prabanga, ramybe, aplink daug bankų, kita kultūra, žmonės, pastatai. Nuvažiuoti į Ciurichą iš Ženevos arba atvirksčiai galima traukiniu, kas yra brangoka, bet tuo pačiu metu galima pamatyti daug gražių vietu pro langa, vien ką reiškai kalnai ir ežerai. Kelionė užtruks apie pora valandų jei keliausite be sustojimų. Kitas - greičiausias ir pigiausias būdas - skristi.

Tarp šių miestų skraido Swiss ir Etihad regional avialinijom, bilietu kaina svyruoja tarp 30-60 Eur į vieną pusę, skrydis trnka apie 50 min.O iš oro uosto į miestą nuvažiuoti greitai ir patogiai su traukinių. Bilietas į vieną pusę kainuoja apie 3 Eur, o kelionė užtruks apie 10-12 min. Kaip ir Ženevoj, Ciuriche rekomenduoju nauduoti Zurich city guide programėlę.
Plius tikrai verta pasirinkti vieną iš 3-jų siulomų maršrūtų per Ciuricho ežerą, o turint laiko smagu prasieiti abipus upes kranto gatvelemis.

Ciuricho oro uoste, kaip ne keista, rasite parduotuvę be antkainių, kur galima nusipirkti visokių suvenirų ir lauktuvių, pradedant suriais, baigiant šokoladu, o kainos tikrai lietuviškos arba bent panašios į jas.

Booking.coms
storyLazyload();