Švedija: Vasa muziejus Stokholme

Vieną dieną nusprendėme ir mes apžiūrėti vieną populiariausių Skandinavijoje muziejų, muziejų,kurį labai liaupsina turistai iš kitų šalių, muziejų,kuriame reikėtų pabuvoti bent kartą gyvenime, muziejų, kuriame turi būtinai užsukti, jeigu jau esi Stokholme.Na, gal pradžiai truputį istorijos apie Vasa laivą:

"Vasa yra vienintelis pasaulyje išlikęs XVII šimtmečio laivas. Išsaugota daugiau kaip 95% jo originalių detalių, jis papuoštas šimtais drožinėtų skulptūrų, ir tai daro Vasa unikaliu meno lobiu ir vienu iš įžymiausių turistinių objektų pasaulyje.
LAIVO SUDUŽIMAS
1628 metų rugpjūčio 10 dieną didžiulis karinis laivas iškėlė bures pasiruošė palikti Stokholmo uostą. Jis buvo ką tik pastatytas ir pavadintas „Vaza“ pagal valdančiosios Vazų dinastijos herbą. Šios iškilmingos progos garbei buvo saliutuojama iš patrankų, stovinčių abiejų bortų liukuose. Kai galingas laivas lėtai plaukė link uosto vartų, staiga pakilo stiprus vėjas. Vasa pasviro, bet vėl atsitiesė. Kitas stiprus vėjo gūsis apvertė laivą ant šono. Vanduo pliūptelėjo į laivą per atidarytus patrankų liukus. Vasa nuskendo, kartu nuskandindama mažiausiai 30, o gal būt ir 50 iš 150 laive buvusių jūrininkų. Tik po 333 metu Vasa vėl išvydo dienos šviesą.

Tai va, pasiskaitę istorijos keliavome į muziejų. Na, ir ką gi mes ten pamatėme? Prieš mus stuksojo didžiulis laivas,kuriam 386 metai, įspūdinga matyti tokį išlikusi orginalų kūrinį prieš save.
Muziejų sudaro 4 aukšai, ir iš visų aukštų gali kruopčiai apžiūrėti tą senovinę didybė, muziejuje taip pat eksponuojami įvairus daiktai, kurie susiję su Vasa, kuriuos atrodo vandens gelemėse kartu su laivu, eksponuojama istorija, kaip buvo ištrauktas laivas .BUVO LABAI ĮDOMU.

Taip pat rodomas filmas apie Vasa. Labiausiai įstrigo citata filmo pabaigoje: "Jeigu Vasa laivas nebūtų nuskendęs, tai gal mes ir net nebūtume pamatę tokio grožio".

Kas susidomėjo, va prašau nuoroda: http://www.vasamuseet.se/sv/Sprak/Lietuvos-/

Booking.coms
storyLazyload();