Šri Lanka: LIŪTO UOLA SIGIRIJOJE- verta užlipti ir pamatyti tvirtovės griuvėsius ant uolos viršūnės

Kai nuskrendi tūkstančius kilometrų, kad pamatytum naują šalį, tai atvykus, būtinai norisi aplankyti įžymias vietas, pasidėti pliusiuką savo kelionių žemėlapyje.
Garsioji “ Liūto uola“ (angl. “ Lion Rock“) Sigirijoje- įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai gigantiška monolitinė uola, ant kurios viršūnės 5-ame amžiuje buvo pastatyta karaliaus Kasyapos tvirtovė.
Savo akimis norėjome pamatyti šį stebuklą, savo kojomis užlipti į šią aukštą uolą!
Ir Lani, mūsų mažoji didvyrė, pradžioje pati lipo mažais laiptukais į viršų, kol pavargo. O tada jau, pasikeisdami, mudu ją nešėme ant rankų.
Teko lipti ir spiraliniais laiptais, kad pamatytume 1500 metų senumo freskas, nupieštas ant akmeninio iškyšulio uoloje. Net ir praėjus 15 amžių jos išliko spalvingomis bei laikomos pasaulio kultūros šedevru.
Kopiant į kalną, apstulbina Veidrodžio siena, kuri tebespindi taip pat, kaip ir prieš daugelį amžių, kai buvo ką tik sukurta.
Galiausiai, užlipus laiptais ant uolos viršaus, turime progos pailsėti. Vaikščiojame po beveik hektarą užimančios tvirtovės griuvėsius ir grožimės kraštovaizdžiu.
Tikrai įspūdinga, neeilinė vieta!
Sigirijos istorija remiasi vienuolių, po Kasyapo mirties apsigyvenusių Sigirijos kalne, rankraščiais, raižytais ant akmens plokštelių.
Sigirija dėl savo įspūdingumo, nepriekaištingo išplanavimo bei sudėtingų to meto naudojamų technologijų vertinama kaip vienas iš Antikinio pasaulio stebuklų.
* Bilieto kaina užsieniečiui: 4350 rupijų ( $30)


Nežinau kodėl neleidžia pridėti nuotraukų, tad daugiau nuotraukų ir įdomių pasakojimų iš mūsų kelionių www.GoLaniGo.com

Booking.coms
storyLazyload();