Septyni Portugalijos veidai (2d.)

2013-11-08 14:37

Talvez um dia, kas ten gali žinot, kaip gyvenimas pakryps :) Šiaip šalis tikrai patiko ir gerą įspūdį paliko.

2014-01-22 15:10

susižavėjau šiuo pasakojimu. Portugalija jau kurį laiką stovi eilėje tarp tų vietų, kur planuoju keliauti. Manau gegužę savaitei ten pakeliauti, tik dar nerandu pigaus skrydžio. Kaip supratau ir jūs buvote gegužę. Gal savaitės ir mažoka, bet kitaip neišeina. Šiaip jau niekada nerezervuoju automobilio nuomai. Gal nebus su tuo problemų? gal dar ką nors galite patarti? Ar įmanoma, apsistojus kažkur prie Lagos, per dieną nukeliauti iki Sintra ir atgal?

2014-01-24 12:49

Taip, buvom gegužę. Gaut automobilį tai tikrai nebus problema, nebent kaina gali nepatikt, nes kaip ir bendra taisyklė, kad užsakant iš anksto būna pigiau, nei vietoj. O šiaip gegužė ten - dar nesezonas, tai jokių problemų neturėtų būti. Prie Lagošo apsistojus iki Sintros norint žinoma galima nukeliauti, bet jei važiuosit nemokamais keliais, į vieną pusę užtruksit, manau, ne mažiau kaip 4 valandas. Mokamais keliais kita vertus gausis nemažai eurų (greičiausiai apie 25-30 eurų į vieną pusę), plius, kadangi autostrada ne pakrantėje, tai gaunasi nemažas lankas, todėl vėlgi kelionė ilgėja ir užtruks geras tris valandas į vieną pusę. Taigi, čia jau nuo jūsų kompanijos priklausys, ar norėsit dėl Sintros kratytis 7-8 valandas mašinoj, ypač turint omeny kad ir vietoj reikės daug laiko ir nemažą atstumą pavaikščiot.

Dėl to "dar ką nors patart"... Na, patart tai aš visada galiu, svarbu žinot, kokiu klausimu tų patarimų reikia :) Iš bendrų patarimų galiu pasiūlyt bandyt apsistoti tame pačiame Iberlagos komplekse, nes ten tikrai geras kainos ir kokybės santykis, o gyvensit per 50 metrų nuo turbūt gražiausio Portugalijo paplūdimio. Būtinai pravažiuokit tuos ~50 kilometrų pakrantės nuo šventojo Vincento iškyšulio į šiaurę. Supermarkete nusipirkit ir pasigaminkit šviežių midijų. Žodžiu, jei dar yra kažkokių neaiškumų ar klausimų, tai "klauskite, ir jums bus atsakyta" :))

2014-02-12 10:34

Kadangi jau įsigijau bilietus į Faro ir Iberlagos užsakiau, tai atsirado konkretesnių klausimų XVIM: ar nebandėte naudotis autobusais? Aš supratau, kad aerouoste išsinuomojot automobilį visam laikui, bet permokėjot iškart už degalus ir dar draudimas. Jeigu automobilis bus reikalingas tik 2-3 dienom, tai gal verta iš aerouosto autobusu atvykti iki Lagos? o ten jau paieškoti pigesnio nuo autonuomos varianto? Aš susiradau ir autobusų (ir traukinių) grafiką, bet duoda tik vasario mėn. (gal gegužę bus dažnesni reisai?, nors vargu). Aišku, patogiausia su atomobiliu, bet mes gi lietuviai, galim prisitaikyti:))

2014-02-12 18:08

Manau, kad gegužė Portugalijoj dar ne sezonas, todėl tų automobilių vietoje ir dar pigių, gali ir nebūti...Užsisakinėčiau dabar visam laikui, pasiimant oro uoste, draudimą su 0 frančize užsakinėčiau čia - http://www.insurance4carhire.com/daily-excess.aspx?refID=1532 Ir tikrai nevargčiau su tais autobusais. Juk automobilis - tai laisvė. Ar pradėjo lyti, ar atsibodo miestelis kuriame apsistojote, ar norite į gražesnį ar nuošalesnį pliažą - juk tos pakrantės ten pagrindinis Portugalijos grožis ir joks autobusas jūsų ten nenuveš. O ta kaina nėra tokia didelė, nebent esate viena ar dviese...

2014-02-13 10:20

Ne, autobusais nei naudojomės, nei planavom, tad nieko apie juos ir pasakyt negaliu, čia jau jums patiems teks nuspręsti. O šiaip irgi būčiau linkęs palaikyti Linosos nuomonę. Autobusai per daug laiko užima, ir esi prie jų grafikų ir maršrutų pririštas.

2014-02-13 14:28

Mano draugai- šeima+ draugė iš Airijos keliavo tik autobusais. Skrido Ryanair'iu per Dubliną į Portą. Buvo užsakyta mašina, bet dėl kreditinės kortelės nebuvimo, auto negavo. Pirma žinia iš Porto man buvo šokas. Po to džiaugėsi. Autobusų daug, svarbiausia galima persėdinėti su tuo pačiu bilietu, atveža į miesto centrą, kur stotis ir galima gerti vyną, nes nevairuoja. Jiems labai patiko.

2014-02-14 14:00

Jau išsinuomojau mažiuką mašiniuką už 73 eurus savaitei. Man atrodo, kad nebrangu...:) Savaime aišku, kad automobilis suteikia daugiau laisvės ir pasirinkimo.

2014-04-18 01:16

Labai įdomus ir informatyvus straipsnis.

Gal galėtumėte atsakyti į mane dominančius klausimus (vykstame su metų amžiaus bambizu).
1) Pusvalandiniai pasiplaukiojimai laiveliais palei Lagos pakrantes. Kaip greitai tie laiveliai plaukia ir ar stipriai siūbuoja?
2) Vienuolynai, Sintros pilys. Įkalnės ir laipteliai - ar nebus sunku vaikštinėti ir kartu neštis vaiką nešynėje? Planuojame per dieną po du objektus aplankyti. Realu? Kojos atlaikys?
3) Ar PT labai vėjuota šalis? Keliausime antroje gegužės pusėje.
4) Kaip supratau, finansiškai naudingiausia išsinuomavus automobilį draudimą pirkti atskirai, neturint nieko bendra su autonuomos kompanija? Ar draudimą galima įsigyti iš anksto neturint duomenų apie automobilį?

2014-04-21 16:22

Na, į pirmą klausimą tai sunku atsakyt iš tikro, nes mes tik planavom plaukt, bet neplaukėm, tai galiu pasakyt tik tiek, kad iš šono žiūrint neatrodo, kad siūbuoja smarkiai. Plaukia atviroj jūroj pakankamai greit, prie uolų aišku gerokai sulėtina. Po du objektus laisvai aplankysit, jei kojos ne iš sviesto :) Tuo labiau, kad iki pat Pena pilies galima privažiuoti mašina, nereikia apačioj stot kaip kad mes darėm, tai iškart sutaupysit ir laiko, ir nereikės gerų dviejų kilometrų į kalną pompint. Kas liečia vėją, nu tai pernai gegužės galas buvo šiltas, bet prie vandenyno vėjas visada būna, kiek tik teko prie jo lankytis, nesvarbu ar Portugalijoje, ar Prancūzijoje, ar Kanaruose. Ir taip, draudimą galima įsigyti iš anksto, jis galioja, kiek pamenu, pagal kategorijas, t.y., nusipirksit ir turėsit visoms B kategorijos mašinoms. Tik tokiam reikalui prasukt būtinai turit turėti kreditinę su pakankamai dideliu kredito limitu, kad galėtų rezervuoti joje užstatą mašiną, kuris, priklausomai nuo modelio, gali būti nuo 800 iki 2000 eurų, tai ir limitas toks turi būti.

2014-07-03 00:31

Gerbiamasai Xvim ,-
liepos 22 pradėsime savo pakeliavimus po vakarinę pakrantę. Maršrutas Lisabona-Portas. O vėliau atgal su pasižvalgymais užsukant į Coimbrą......Aveiro, Nazare na ir dar kažkur aplinkui. Vėliau dar savaitė po Madeirą.
Sakau, gal draugoviškai galėtumėte pasidalinti tuo savo lankytinų objektų gidu worde:)))))?

2014-08-15 09:32

Tikiuosi kelionė buvo gera ir be mano sąrašiuko, nes aš tik dabar pamačiau, kad jo pageidavot.. :) Reikėjo privačią žinutę rašyt.. Na, bet kaip jau sakiau, neabejoju, kad ir taip puikiai pakeliavot ir daug pamatėt :)

2015-06-01 14:36

Na va, atėjau į pačio puslapius ir visai patiko. O seni mano pažįstami čia visai rimtą diskusiją užvedę. Šiandien pasiskaitysiu šitą straipsnį apie su man labai patinkančia pradžia, ( juk tikrai dažnai daug įdomiau apsistoti kaip nors nestandartiškai) o paskui atrasiu laiko prisėst ir prie kitų. Smagu.

2016-10-24 14:08

Jūsų pasakojimas tikrai įkvepiantis ir konkretus. Į Portugaliją jau labai seniai noriu nukeliauti, tik niekaip neapsisprendžiu kam teikti pirmenybę. Pamatyti noriu ir Porto ir Sintra ir daug kitų miestų. Kur pirmiausiai nuvykti patartumėt jūs? O gal turėjote pasidarę konkretų (Įdomų) kelionės maršrutą? Portugalija ir keliones yra tai ko labiausiai noriu ši pavasarį ;( Taip pat, labai įdomu kur perkate pigesnius bilietus? Dabar mačiau jog galima rasti itin pigių skrydžių į Portugaliją svetainėje: https://lektuvubilietai.lt/lt/flights/countries/pt-keliones-i-portugalija. Aišku pasiūlymai vis keičiasi ir keičiasi, taigi ieškoti reikia nuolatos.