SARDINIJA kelionė į baltų paplūdimių ir avių salą

DSC08624

DSC08638

DSC08639 joined

DSC08642

DSC08658

DSC08666

DSC08650

Pavažiuojame iki Oliene ir ieškome kaip patekti ant Supramonte kalno. Clio sunkiai lipa į kalną, todėl tenka jį gana anksti priparkuoti. Toliau ilgai ropštėmės į viršų. Tiesą iki pačio Supramonte taip ir neužlipome, tačiau pats lipimas buvo viena geriausių atrakcijų. Daug gražių skardžių, uolų ar pozavimai ant didžiulių riedulių taip ištempia laiką, kad net pamirštame ko mes čia ėjome. Nutariame, kad dar bus proga grįžti jei ne į šiuos tai dar aukštesnius kalnus. Per Nuoro patraukiame namo.

DSC08673

DSC08680

DSC08683

DSC08684

Mūsų namai savaitei Villasimius kurorte: Residence Le Bouganville. Villasimius, turbūt populiariausias salos pietryčių  kurortas. Tam yra kelios priežastys: a) platus ir labai ilgas balto smėlio paplūdimys, b) lagūna su flamingais, c) yra parduotuvių, restoranų ir kavinių, d) geros kainos lyginant su Costa Smeralda. Nenuostabu, kad sutikome mūsų biudžeto draugus iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Serbijos ir pačios Italijos. Mūsų apartamentai su virtuvėle erdvūs ir  paprasti. Teritorijoje 2-aukščiai namukai. Yra baseinas ir pusryčiai. O svarbiausia vaizdas iš terasos į jūrą už 400m.

Villasimius jaukus ir saugus miestelis. Pasivaikščiodami greitai surandame geresnes parduotuvėles, iš kurių maišais tempiame itališkas gėrybes. Kadangi dar tik sezono pradžia, tai restoranai neveikia visu pajėgumu arba paprasčiausiai atlieka planinius remontus. Maudomės tik mes ir kiti šiaurės rytų europiečiai. Tiesą sakant, toks ir buvo mūsų tikslas, ramiai pailsėti ir patyrinėti apylinkes. O tyrinėti yra ką. Tarkim nuo Simius paplūdimio iki pat romantiškojo Spiaggia Punta Molentis eiti uolomis palei jūrą. Vietomis reikia tikrai gerų įgūdžių ir drąsos, nes birios uolos beveik vertikaliai krenta į vandenį. Ties viena uola netgi turime daryti lankstą, nes iš penkių metrų nukristi į povandeninius akmenis neatrodo gera idėja. O skaidrusis Molentis paplūdimys buvo vertas to vargo.

Nuomojamės pavargusius dviračius ir važiuojam po apylinkes. Pusiasalio viršūnėje Torre di Porto Giunco. Čia gražiausios Villasimius paplūdimio panoraminės nuotraukos.  Prie Spiaggia di Capo Carbonara randame apleistą dolomitinio akmens skaldyklą. Prabangių jachtų uostą galima apžvelgti iš Fortezza Vecchia. Žodžiu, net ir šiame mažame Sardinijos kampelyje yra daug ką pamatyti. Todėl vis tiek nepavyko tiesiog ramiai ilsėtis. 

DSC08711

DSC08742

DSC08747

DSC08753

DSC08771

DSC08695

DSC08704

Booking.coms
storyLazyload();