Rumunija: Šalyje, kuri pranoko lūkesčius

2015-09-13 17:34

Cesiau, pilnai sutinku del tokio Rumunijos apibudinimo. Tik Bran pilis mano manymu nera tiek verta, kiekj apie ja kalba. Po Rumunija savo automobiliu teko keliauti du kartus po dvi savaites, mielai grizciau dar karta, nes daug dar but ka nuveikti.

2015-09-13 18:51

Ačiū, Petrai6. Mano prioritetas kelionėse yra pilys, todėl man labai patiko. Ji nepanaši į jokią kitą pilį, mitas man dzin. Malonu, kad nuomonės panašios.

2015-09-13 23:02

Šią vasarą ir man teko pasivažinėti po Rumuniją.Šalis, kaip ir jums, pranoko lūkesčius.Mačiau čigonų taborą ant ratų,su dengtais vežimais,besiganančiais prie upės arkliais. Vaizdas nerealus, niekur kitur neteko kažko panašaus matyti.Rumunija iš Balkanų regiono šalių paliko didžiausią įspūdį.Tokia natūrali, turinti savitą "veidą", neišlepinta šalis

2015-09-14 07:56

Smagios akytes -stebi sau vietinius ir turistus)))

O kaip pilyse vaikščioti- su gidu ar tiesiog taip?
Įdomi man labai Rumunija, tik va, Tuko niekaip ten dar neprisikalbinu )))

2015-09-14 08:53

Įdomi ir man ta Rumunija. Esu pagalvojusi, kad reikia man ten, bet po to pati save atkalbėjau, kad ko ten į tą atsilikusį kraštą važiuoti :). Bet va – stereotipas paneigtas.

2015-09-14 10:57

O aš Rumuniją autobusu kažkada pakeliui į Graikiją pravažiavau, tai mačiau ją tokią, kokios visi ir bijo: pilnos gatvės vežimais važiuojančių, kartais net karves pasikinkiusių gyventojų, keliai duobėti, tušti, automobilių - vos viena kita sena Dacia, laukuose dirbantys žmonės su kauptukais, čigonai, gyvenantys žeminėse, agresyvūs, reketuojantys pasieniečiai... Bet net ir tada pasirodė įdomi, verta aplankymo šalis, tik nesaugi. Todėl džiugu, kad viskas taip pasikeitę į gerą.

2015-09-15 00:10

Zakai, panašūs įspūdžiai. Čigonų baronų mačiau namus. Jie visiškai kičiniai, tai egzotika. Įmečiau baronų namų nuotrauką.
Aruna, namai su akimis labai patiko, tiesiog ėjau ir juos fotografavau. Tik dabar galvoju, ar ten langas, ar galima užlipti ir pažiūrėti? Brano pilyje eini kur nori, fotografuoji, ką nori, gali paeiti atgal "prieš srovę", jei matytas anksčiau vaizdas užbūrė. Peleš pilyje buvau pirmadienį, kai muziejams išeiginė, Peleš irgi. Mano bendradarbė vėliau, rugpjūtį buvo Rumunijoje ir Peleš, tai sakė visas įdomumas viduje. O mane išorė hipnotizavo. Pelešor pilis privati nuosavybė, ten apsaugininkai vaikščiojo arti mūsų, neįleido.
Loreta, jei galvoti dėl atsilikimo, tai gali paduoti mane į teismą. Man atrodė atvirkščiai, kad pas mus prasčiau. Lyginant su Vengrija, Rumunija atrodo geriau. Pavyzdžiui kelionėje buvau Brašove ir Miškolce Vengrijoje. Pastarajame čigonų, nešvaros, apleistų griuvėsių ir dykviečių daugiau. Man toks vaizdas , kad Vengrija sustojo vystymesi (nenoriu čia politikuoti). Ėjau Rumunijoje į degalinę pažiūrėti prekių, pažiūrėti kaip rumunai dirba, bendrauja. Iš pradžių netikėjau, bet pasirodė kultūringiau nei tėvynėje. O vynas patikėkit eilinėje kolonėlėje... Ėjau kitą vakarą vėl pirkti. Parvežiau namo, visiems patiko. Nepatiko per rūgštus Cotnari firmos baltas vynas. Vežčiau kitą kartą daugiau kaip pernai iš Austrijos.
Linosa, galiu pranešti, kad beveik viskas pasikeitę. Nesaugumo nejaučiau. Prieš kelionę galvojau: "labai noriu, pakentėsiu skurdą, nešvarą (Egipte buvęs), nesileisiu į bendravimus su įtartinais". To nebuvo. Gal man pasisekė. Keliai tiesiami, vos ne kaip Lenkijoje. Žmonės geri, nepersotinti turistų. Lyginant Su Rumunijos pietine kaimyne, tai Rumunija daug aukščiau. Albanija irgi atsilieka nuo Rumunijos.

2015-09-15 18:46

Cesiau, jei apie šalį spręsime pagal čigonų taborus, tai mūsų Kirtimų niekas neperspjaus ;).
Beje, o rumunės ant Varšuvos plento vis dar stovi?

2015-09-15 19:06

Mane tie Kirtimai intriguoja, nes nesu net iš tolo matęs, tik per TV. Galėtų būti koks turas per baltas dėmes Vilnijue, tai šita man "balčiausia". Prieš Varšuvą tame ilgame pušyne prieš Vyškovą stovi, bet tautybės nežinau, nes nesinaudojau paslaugomis.
Kaip mūsų tautiečiai Švedijoje ar Norvegijoje sukūrę galvažudžių ir plėšikų įvaizdį, taip rumunų prasčiausi atstovai pas mus turguose ar skersgatviuose vagia, apgaudinėja. Jų čigonų daugiau D.Britanijoje negu tėvynėje. Man taip aiškino vietinis gyventojas.

2015-09-18 20:29

Pradėjau skaityti, po pusvalandžio vėl prisėsiu. Man su Rumunija labai nepasisekė, nes tai buvo prieš kokius 15 metų, dabar skubiai net neprisimenu. Pasienyje mus reketavo, tada visokio plauko banditėlių ten buvo labai daug, o mes dar atvykome į šalį per tokį nei šiokį nei tokį pasienį, tai buvome ten minimaliai.

2015-09-18 21:26

Dabar su jokia reketo forma nesusidūrėme. Galvoju, jeigu Saakašvilis paleido visą miliciją Gruzijoje, suformavo naujai, tai gal ir Rumunija radikaliai pasikeitė į gerą.

2015-09-24 11:19

Mano tėvukai norėjo liepą važiuot su agentūra po Rumuniją, bet jiems ne taip pasisekė, kaip tau, Cesiau - nesusirinko grupė.

O šiaip tai nereikia pernelyg tų čigonų skalpuot. Aišku, nekažkas pas mus tabore su jais, bet yra ir tokių pavyzdžių: https://soundcloud.com/bangocollective

Čia mano pažįstamas su vietiniais vilniaus čigonais paėmė ir projektelį muzikinį prasuko. Ir ne su kokiais rumunais ar kitais, o tais pačiais paprasčiausiais, iš taboro. :)

2015-09-30 22:21

O dievulëliau... Nu nesusilaikysiu ir truputį Jums čia kritikos. Mielieji, kai koks nelabai išprusęs amerikonas ar prancūzas pasvarsto, ar Lietuvoj yra autoatradų ir dangoraižių, tai piktinamės tuo jo neišprusimu, nes gi Lietuva jau kadais yra Europos sąjungos narė ir tikrai moderni valstybė. Bet juk Rumunija su Bulgarija jau 2007 į ES įstojo, labai greit po mūsų, tai kodėl ji dabar turėtų būt likusi su duobėtais keliais ir nežengus jokio žinksnio link modernėjimo?

Nepykit tik, draugiška čia tokia kritiška mano puikiems kolegoms keliautojams ;)

2016-07-05 13:06

Matosi kad Rumunija kažkada klestėjo ... Kai kur miesto senamiesčiai primena Vilnių :) ... Įdomi šalis ... O iš Peleš pilies turėjau dar tarybinių laikų bukletą ... Nepaprastai graži pilis ...