Rumunija: RUMUNIŠKA ODISĖJA: NUSIVYLIMAI IR ATRADIMAI

2016-11-24 20:28

Edinburge buvau 2 kartus, tad galiu paliudyti, kad jis nėra didelis. Turistinės vietos net ir kalva virš miesto lengvai pėsčiomis pasiekiama. Transporto reikia tik į karališką jachtą ir to geležinio tilto inžinerinio stebuklo šalia miesto pamatyti.

2016-11-25 01:06

Och, kaip įdėmiai skaičiau, nes patys šią vasarą buvome Rumunija-Bulgarija. Net kelionės laikas viena savaite persidengė. Bulgarija lygiai taip pat buvo skirta poilsiui prie jūros, su LYGIAI tokiais pat lankytais objektais (tik dar išvažiuodami prie Bulgarijos-Rumunijos pasienio aplankėme vienintelį veikiantį vienuolyną olose).
Ir įspūdžiai identiški dėl Rumunijos kelių lėtumo. Na, dar mažiausiai 5 metus reikia leisti jiems pasitvarkyti, nors kempingo šeimininkas Oradėjoje pasakė, kad vienas kelias tiesiamas jau daugiau nei 10 metų. Labai puikiai suprantu tą kelioninį nuovargį dėl negalėjimo judėti, kai stovi kamštyje ir nežinia, dėl ko tas kamštis. Arba todėl, kad vidury laukų yra įrengtas mažas žiedas, kur fūros negali įtilpti. Net atrodo, kad viduj pajutau tas visas emocijas.

Salina Turda - ypatingas žmogaus kūrinys. Labai įspūdingas. Jį aplankyti verta. Tik nežinau, kaip vertintų jau buvusieji ir Veličkos druskų kasykloje.

Ir paskutinis, pats svarbiausias, 110 proc. pritariu požiūriui dėl keliavimo su vaikais. Atrodo, kad pati viską būčiau parašiusi.
Ačiū už pasakojimą.

2016-11-25 10:53

Tai jums visiems ačiū už gražius komentarus, jie man net pilką lapkričio dieną nuspalvina:)

2016-11-29 13:34

Super pasakojimas, ačiū.
Tik atsidaręs pasakojimą, pamaniau, kad žmona paslapčia parašė apie mūsų šios vasaros kelionę :) Skaitau... stogas, ar važiuosim, paskui dar ta frazė: "tu gi numirsi jei niekur neišvažiuosim"! :))) O dar Rumunija, pažystamos vietos... Ačiū, kad parašėte už mus. Nerašiau šį kartą apie kelionę, nes jau buvau pamanęs, kad Lietuvoje nebeliko keliaujančių automobiliu. Labai žaviuosi tokiomis kelionėmis, nuotykiais, vaizdų įvairove ir pagaliau savęs išbandymu :). Labai norėtųsi tokių pakeleivių, nes mes šiek tiek nusivylėme savo kompanionais. Dar vienas, jau gal žinomas patarimas visiems: LABAI ATIDŽIAI RINKITĖS KELIONĖS PARTNERIUS! :)

2016-11-29 13:49

Tiesa, mūsų maršrutas buvo šiek tiek kitoks, irgi turėčiau ką patarti:
Vilnius - Nova Kelča (Slovakija) - Slovakijos Tokajaus regionas (vengrų konkurentai) - SatuMare - Sigišoara - Brašovas - Bran - Transfegerešano kelias per Karpatus - DrobetaTurnuSeverin - Golubovac (Serbija) - Dumitrovo nacionalinis parkas (Juodkalnija, super rekomenduoju) - Nikšičius (Ostrogo vienuolynas) - Podgorica - Petrovac - Budva - Kotoras ir kaip visada Vengrija, Slovakija, Lenkija, namai :) Jei kam įdomu, pasidalinčiau info.

2016-11-29 22:54

Mano aplinkoje keliaujančių automobiliu daugėja, tačiau jie tokie užimti, kad aprašyti kelionę jiems per daug reikalauja laiko. O keliauti automobiliais pradeda būtent skaitydami kitų pasakojimus, stebėdami mūsų keliones ir klausydami mūsų pasakojimų. Užsikrečia geromis idėjomis, kaip sakoma. Tad rašyti verta!

2016-12-01 08:11

Keliaujančių automobiliais daugybė (bent jau mano aplinkoje). Tik gaila, kad savo įspūdžius didelė dauguma laiko po septyniais užraktais. Raimi_ Vaida, keliavot kitokiu maršrutu ir parašykit. Tikrai pravers ši informacija planuojantiems keliones. Juk paskui patys lietuviai dejuoja, kad neranda info savo kalba. Žaviuosi rusais, kurie netingi, ne tik, kad atpasakoti keliones, bet ir pasidalinti tokiomis smulkmenomis (net su nuotraukomis), kaip nuvažiuoti visuomeniniu, kokio patogumo pvz traukiniai, kur skaniai valgė ir pan.
Dėl bendrakeleivių tai tikrai labai svarbu atsirinkti žmones. Kaip jau daug kartų sakiau. Turim draugų, su kuriai mielai bendraujam, bet į keliones kartu nevažiuotumėm.))))

2016-12-02 16:12

Delta pontoon'as tikrai įspūdingai atrodo. :)) O šiaip, rumunija yra viena iš vos kelių pasaulio šalių, į kurias manęs visiškai netraukia ir neturiu jokio noro ten važiuot (kartu su Indija, Nigerija ir keliom aplinkinėm jos kaimynėm, Rusija nevilioja, ir, nors daug kam gal bus netikėta, bet Šiaurės Korėja man irgi jokio žavesio neturi).

Bet vat ką aš labiausiai noriu sukritikuot šiame pasakojime, tai tą tradicinę lietuvišką saviplaką :) Nei šitas rašinys sausas, nei nuobodus, viskas su juo netgi labai normaliai.

2016-12-02 19:40

Stebitės, kaip aš tą Delta Pontoon pasirinkau? Bet gi kokie komentarai buvo - nuostabiausia nakvynės vieta visoje deltoje. Įsivaizduojate - nuostabiausia... tai kokie kiti ten namai:)

2016-12-03 21:18

Viskas čia gerai. Jeigu tiek komentarų, reiškia įdomu, patiko. Pačiai autorei manau daug liko įspūdžių. Mano nuomone nakvynė,- tai vieta pernakvoti. Nuovargis pasimirš. Esam rytinėje Čekijoje keturiese miegoję sedane, tiesiog sėdėję. Teko vakarinėje Lenkijoje sename vienuolyne prie Vokietijos sienos miegoti, kai vienas pas mus knarkė, kad senos sienos kilnojosi, neapsaugojo. O anksti ryte prikėlė ir nuvarė visus pusiaumiegojusius Į šv. Mišias.