Prisiminimai apie Egiptą. Epizodai.

2017-02-18 17:40

Ačiū už pasakojimą, visi kiti jau gerokai pasenę

2017-02-18 22:35

Dėl negatyvizmo pliūpsnio pasakojimo pradžioje net suabejojau, ar verta toliau skaityti... Bet ačiū už galimybę bent mintim grįžti į Egiptą.
Kaip ir visur kitur, turbūt geriau ar bent jau autentiškiau šalis atsiskleidžia keliaujant savarankiškai

2017-02-18 23:12

Šaunuolis Alvydas. Charakterių, tipažų aprašyme nepralenkiamas. Buvau toj pačioj Hurgadoj prieš kokius 7 metus spalį. Keliavau į Kairą( piramidės, sfinksas), Luksorą. Novaturas jau tapęs keiksmažodžiu. O gal mes tikrai veršių tauta verti tik Novaturo kainų ir valdančiųjų meilės romanų?
Aprašymas vertas 10+. Luksoras nustebino tų laikų sprendimais. Tai verčiau negu piramidės. Nors jos būtinos padėti +. Apie jūros gėrybes neatėjo mums mintis pirkti ir kepti.Važiavau į ekskursiją irgi su pagalve 1 val nakties į Gizą. 2 val. nakties Hurgados centre paaiškėja, kad visą naktį važiuosim mikroautobusu, grįšim irgi. Gerai , kad buvau užsiėmęs atskirą vietą. Kai grįžtant visą naktį nestojo, o ir dykumoje WC nesimatė, skysčius teko išleisti į mineralinio vandens butelį. O smarvė ir musių spiečiai kuro kolonėlėse rietė nosį.
Daug kas klausia , kur važiuoti? Hurgadą rekomenduoju, jei žmogus užsieny nebuvęs ir nebijo šiukšlynų ir smarvės.

2017-02-19 00:09

Neeee, ilgiausiai išliekantis malonumas - kelionė, be konkurencijos :)

2017-02-19 00:52

Atsiprašau, nesupratau,kur ta konkurencija ir kur tas malonumas?
Alvydo surikiuotus malonumus perrikiuoju: spektaklis, knyga, seksas, maistas... O kelionė virš viso to.

2017-02-19 10:02

Tikriausiai čia Jūs visai neblogai mane koreguojat. Sutikčiau, kad "kelionė" yra be konkurencijos - aukščiausioje vietoje. Bet kartais kai kurios ima ir taip išblunka, kad net ir labai besistengdamas, gali atsiminti tik vieną kitą epizodą. O štai paimkime "Karą ir taiką" ,perskaitytą devintoje klasėje, net ir šiandien gali be vargo papasakoti, o Natašos apsilankymą baliuje atkurti su smulkmenišku tikslumu. Tai kaip suprasti Linosa, a?
Dėl negatyvumo net perskaičiau savo straipsnį iš naujo. Manau, kad jis nėra negatyvus, nes aš pats gyvenime nesu negatyvus. O apie mus lietuvius mielai perskaityčiau kokią rimtą studiją. Tarp kitko, kartais labai priklauso ir nuo to, su kokia nuostata skaitome. Štai prieš akis Česiaus komentaras. Jį perskaičius galima pasibaisėt, o galima ir maloniai pasijuokt. Aš, asmeniškai, pasijuokiau. Suprantu tą jo kažkada patirtą "malonumą", tačiau jau praėjo tiek laiko, kad žiūrėti rimtai neišeina.

2017-02-19 11:19

O man taip buna su knygomis - atrodo skaitau - patinka, o po mėnesio nepamenu apie ką buvo. O savo visas keliones atsimenu ne tik su visomis smulkmenomis, o net aplankytų vietų pavadinimų dauguma išlikę, nors gera atmintimi šiaip nepasižymiu. Aišku, mano kelionės Europoje, pavadinimai lengviau istariami, negu kokioj Affikoj. :)

2017-02-19 11:31

O ,,Karas ir taika" sutinku, turbūt viena is nedaugelio kurios kažkada perskaitytos išlieka atminty visam laikui. Deja, dauguma visgi, veikia tik kaip migdomieji pries miegą. :) Tą patį galima pasakyti ir apie filmus, muziejus - kai kurie palieka malonų prisiminimą visam gyvenimui.

2017-02-19 11:53

Sutinku su tavim Lina, kai kurios išlieka ilgam, o būna taip, jog vieną dieną skaitau - kitą, nors užmušk, jau neatsimenu nieko, patikėk, visai nieko. Prieš daugelį metų , tokiu blogu savo atminties elgesiu pasiskundžiau vienam pažįstamam psichiatrui. Jis net nemirktelėjęs išpyškino: "Normali ta tavo atmintis, kas reikia atsimena, ko nereikia - meta lauk".
Bet man gaila, kad manoji lauk meta labai jau daug ką, aiškiai per daug.

2017-02-20 09:29

Nepasirodė neigiama man pasakojimo pradžia. Kaip tik, labai Alvydiška ), kitaip net neįsivaizduočiau Alvydo pasakojimų.
Mes buvom porą kartų Šarme, tai jis žymiai tvarkingesnis, labiau sueuropintas. Nors iš tikrųjų tai čia mano snorklintojui Šarmas tikras rojus )))). O tokių neoninių žuvų kažkaip neteko matyti, ne tik turguj, bet ir po vandeniu .... matyt plaukioja kur giliau.

Linosa, manau atsimeni miestelių pavadinimus, nes pati visus namų darbus darai ))))

2017-12-04 16:42

Nieko sau įspūdžiai, galėtumėte knygą parašyti! Mes taip pat norime pamatyti tikrąjį Egiptą, pajausti jo dvasią, bet kiek ten būdamas turistu gali tai padaryti yra man ramybės neduodantis klausimas. Kiek baiminuosi dėl saugumo ir galimų nesusipratimų, tad planuoju tą turistinį keliavimo variantą kiek adaptuoti, besirinkdama įdomesnes veiklas. Šiuo metu renkuosi kelialapius ir negaliu apsispręsti dėl miesto - Hurgada ar Šarm aš Šeichas: https://www.novaturas.lt/poilsines-keliones/egiptas . Norisi aplankyti abu, bet tokių kelialapių nerandu. Galbūt vyksta ekskursijos, kurių metu galima aplankyti kitą miestą? Prašau, pasidalinkit patarimais kaip galėtume gauti daugiausiai, besirinkdami tą saugų , bet nuobodesnį keliavimo būdą. Ačiū!

2018-03-24 14:14

Sveiki ,norite pasidalinti savo ispudziais Egipte o gal norite daugiau informacijos apie Egipta,jo viesbucius ,lankytinas vietas ir objektus ,maloniai kvieciame i Fb uzdara grupe : Atostogos Egipte

2019-11-23 13:57

Labai labai puikus pasakojimas. Padėjo apsispręsti - važiuoti į Hurgadą ar ne.