Prietrankos senjoro dienoraštis

 

2018.06.23 šeštadienis

Taip vakar ir likau perkėlos prižiūrėtoju – keltas nebeplaukė. Pasiprašiau likti nakvoti toje būdoje – ant siauro kietoko suolo. O rytą – oras aprimęs. Keltas išplaukė apie 08h, plaukė beveik 3 valandas, o pinigų nereikėjo mokėti – nustebino suomiai. Vaizdai pasakiški. Pervažiavau Vartsalą – dar vienas keltukas, tada pirmyn link Marienhamno. Apžiūrėjau rusų tvirtovės griuvėsius Bomarsunde, senovinės pilies Godbyje griuvėsius, etnografines trobas. Marienhamne centro nepasiekiau, sukau link Eckero ir pavažiavęs stojau nakvoti. Tiesa, kelte pabendravau su lietuvių pora (atplaukę iš Talino į Alandus) su tuo pačiu vakarykščiu vokietuku. Nuvažiavau 57km (spidometras vėl veikia). Viso: 1555. Iki Eckero liko apie 25km.

 

2018.06.24 sekmadienis

Rytas buvo šaltokas, jis ir prikėlė. Susivyniojau ir numyniau iki Eckero. Saulė, bet vėjas nuo jūros šaltokas. Sudie įdomus krašte Alandai – vandens, vėjų, uolų ir pakelėse viliojančių raudonuojančių žemuogių, mūsų Puntuko gimtinė. Reikėtų čia atsibelsti kai būna šilta. Vis tiek buvo įdomu. Keltas į Grisdehamą 13.30h. Na štai, Švedija. Kelte ir prieš tai pabendravau su seniokais dviratininkais, aplink pasaulį važiavusio autobuso vairuotoju, baikeriu. Atrodo dingsta susivaržymas kalbėti, tik tų žodžių dažnai pritrūksta. Nuvažiavau dar 25km, pravažiavau Halstavik. Viso šiandien 52km – 1607. Taisiau dviračio priekinį krepšių laikiklį. Uodai čia žvėrėja, greičiau palapinėn. Gal bus šiltesnės naktys.

 DSCN3485

DSCN3487

DSCN3489

DSCN3494

DSCN3495

DSCN3496

DSCN3501

DSCN3505

DSCN3506

DSCN3507

DSCN3508

DSCN3509

DSCN3512

DSCN3513

DSCN3516

DSCN3517

DSCN3520

DSCN3522

DSCN3529

DSCN3530

DSCN3531

DSCN3532

DSCN3533

IV Dalis

2018.06.25 pirmadienis

Naktis buvo šaltoka tai ir kėliausi anksčiau. Be didelių nuotykių pasiekiau Upsalą. Visai įdomus miestas. Gaila tik, kad buvau įdavęs pasikrauti fotiko bateriją ir fotografuoti negalėjau. Labai įspūdinga bažnyčia. Mieste dviračių – jūros marios. Mačiau net dviračių stovėjimo aikšteles dviem aukštais. Pakraštyje miesto apsipirkau, prajuokino sausainių pavadinimas „Kaka“, tai nusipirkau, ryt paragausiu. Link Ekopingo pavažiavau apie 20km. Nakvynė kaip visada gamtoje. Nuvažiavau 81km, Viso 1688.

 

2018.06.26 antradienis

Važiavau toliau, oras palankus. Enkopinge pasitaikė turizmo infocentras, gavau smulkesnį žemėlapį. Išvažiavimas nesunkus. Tarpukelyje  tarp Enkopingo ir Stragnas pasisekė prieiti prie vandens – pasimaudžiau, prasiskalavau apatinius ir kojines. Teko pasiprašyti prie kažkokios įmonės krantinės. Stragne apsirūpinau produktais ir vandeniu, tik išvažiavimas gavosi su paklaidžiojimais. Nuvažiavau tolyn apie 16km, nakvoju toliau akmenyne po beržais ir kadagiais. Nuvažiuota 82km – 1760.

 

2018.06.27 trečiadienis

Pajudėjau apie 08.30 mūsų laiku, nuobodžiai myniau pro Malmkopinga (neužsukau), pervažiavau Flen kraštą, kiek pavažiavus pasitaikė ežeras ir labai civilizuota aikštelė prie jo. Kaip čia neišsimaudysi. Tik iki gilesnio vandens teko eiti keturpėsčiomis – vien akmenys. Ten ir papietavau, tik vėl toliau minant įkalnės ir karštis nukamavo. Pasiekiau Katrinekolm, pervažiavau miestelį tikėdamasis prekybcentrio kitam pakrašty, o jo nebuvo. Tenka apsieiti su turimom atsargomis. Gerai nors vandens gavau. O kelias nr.55 šiandien virto į beveik magistralę, labai nuvargino. Dabar įsukau į „žaliąjį kelią“ su mažai mašinų. Stojau nakvynei apie 2km neprivažiavus Havla. Radau jau šiek tiek mėlynių, bet labai retos. Dieną pakely – pora saujų žemuogių.

Nuvažiuota 74km – 1834km. Kelionėje lygiai keturias savaites. Kažin ar per savaitę spėsiu į Karlshamn.

 

2018.06.28 ketvirtadienis

Pakilau įprastu laiku. Pervažiavau Havla, iki Regna – žvyrkeliu, bet nėr ko lyginti su latvišku – kietas ir neduobėtas. Tik tų kalniukų....!!!! Pakeliui vandens malūnas. Regnoj gavau tik mineralinio, apsipirkau Igelfose. Nuo Halestad – vėl į žvyrkelį ir vėl kalniukai. Paguoda – nėra eismo ir daugiau pavėsio pakeliui. Nuvažiavau 72km – 1906 km. Pakelyje pietaujant ir čia, nakvynės vietoj – truputį mėlynių. Kiek atbunku iš nuovargio.

 

2018.06.29 penktadienis

Rytas įprastas, tik pradžioje pavažiavus 1km,pakelėje buvo ežeriukas ir puiki aikštelė nakvynei prie jo. Net su laužaviete (tiesa „laukine“ aikštele). Kaip apmaudu, vakar vakare būčiau išsimaudęs. Toliau kalniukų mažėjo, įvažiavau į asfaltuotą kelią ir labai nesunkiai pasiekiau Ljungsbro. Ten apsipirkau, gavau smulkesnį žemėlapį bibliotekoje, ir vietinių nukreiptas į dviračių kelią kirtau Linkopingo greitkelius. Pakeliui buvo kanalas su šliuzais. Kaip tik kėlė tokį įdomų laivą. Geras reginys. Toliau šone Linkopingo aplankiau karinės aviacijos muziejų – labai įspūdingas ir dar nemokamai. Toliau į pietus nemagistraliniu asfaltuotu keliu – gana lygūs laukai, išpuoselėtos sodybos ir ūkiai. Kelias be didesnių kalnų tęsėsi gal apie 35km, vėliau vėl – miškai, uolėtos ir kalnuotos vietovės. Stojau nakvynei apie 5km neprivažiavus Ulrikos. Pakelėje porą kartų pasirinkau žemuogių, vienoje pakelėje – žirnių. Vakaras vėsokas. Nuvažiavau 70km – 1976km.

 

2018.06.30 šeštadienis

Rytą prisiminiau piemenėlių dainelę: „Saulala motula patekėk, patekėk; mes maži piemenėliai trumpi mūsų kailinėliai, mumi labai šalta...“ Užtat susikėliau ir susiruošiau anksčiau. Šiandien atidaviau duoklę švediškiems žvyrkeliams. Įsibėgėjęs kirtau geresnį kelią kuriuo ketinau važiuoti – per Osterbymo link Eksjo, o vėl nulindau į žvyrkelius – Tidersrum per Svinkult link Hjaltevad. Jo nedavažiavus apie 2km stojau nakvynės tokiame miške pilname mėlynių. Rytoj turiu pasiekti Vetlandą, gal bus dirbantis prekybcentris, nes atsargos baigėsi, o šiandien pakely nebuvo kur apsipirkti. Sunkoka diena tik palyginti nekaršta ir vėjas palankus (Nestiprus). Nuvažiavau 83km – 2059km

 

2018.07.01 sekmadienis

Susiruošiau kaip visada, gal kiek anksčiau. Vetlandą pasiekiau apie 12.30h. Sunkios švedų įkalnės ir už kiekvieną žvilgtelėjimą į pakelės ežerą turi mokėti – turi užpuškuoti į didžiausią įkalnę. Nuo Vetlando kelias platesnis, jau nemažas eismas, bet įkalnės vis tiek kankino. Gal 15km iki nakvynės pakely ežeras ir civilizuota aikštelė – net su tualetu ! Išsimaudžiau, musulmoniškų kraštų šeimynai gavau papasakoti apie savo kelionę, dar ir apie Lietuvą. Tarp poilsiaujančių fūristų buvo ir vienas lietuvis, tai truputį šnektelėjom. Dar numyniau apie 15km, įkalnės pasidarė kiek lengvesnės. Įsukus į kelią į Vaxjo užnakvojau. Sumečiau kiek km liko – ogi tik 130 ! Planas chuliganas – poryt pasiekti Karlshamną ir išplaukti. Šiandien 80km – 2139km. Per pietus ir vakarienę – gerai mėlynių. Uodų mažai.

 

2018.07.02 pirmadienis

Kaip ir planuota – be ilgesnių sustojimų pasiekiau Vaxjo, ten tik į parduotuvę (gavau netgi kiaulienos šoninės, tiesa virtos), pietūs prie tokio simpatiško ežero. Jau tik privažiuojant Tinksrydą atsirado daugiau įkalnių. Pažinau miestelio pliažą, kur prieš 4 metus buvom sustoję pasimaudyti, šįkart nestojau ir pasiekiau Karlshamno kelią. Ten jau rodyklė – 37km iki Karlshamno. Pasukus į mišką nakvynės, pamačiau ežeriuką, prie kurio ir nusistūmiau šernų išknaisiotu mišku. Visas apaugęs, akmenuotas ir nepatogus, bet vis tiek išsimaudžiau. Na ką, paskutinė naktis Švedijos miškuose. Nuvažiavau 86km – 225km. Mėlynių ir uodų mažai, vakaras šiltas, vėjas beveik nurimo (o aušros čia tykios). Atrodo baigėsi balioniuke dujos, teks rytoj sauso kuro viryklėlę išsitraukti.

Booking.coms
storyLazyload();