Prietrankos senjoro dienoraštis

 

2018.06.12 antradienis

Sveika Hijumaa! Uodai ir čia aršūs. Atplaukiau apie 21val, apsistojau kadagyne prie jūros. Persikėliau į Muhu apie 11.30h, gavau truputį lietaus, bet lietpalčio neprireikė. Pervažiavau nesunkiai, apžiūrėjau Livonijos ordino pilies griuvėsius – įspūdingi rūsiai. Suspėjau į keltą, pakely dar spėjau apiplauti savo užpakalinę dalį įlankoje. Seklu, vanduo šiltas. Nuvažiavau 75km. Einu miegot.

 

2018.06.13 trečiadienis

Šiandien per Hijumaa nuvažiavau 67km. Iš ryto išjudėjau apie 09.30h, porą km į kelią nepataikiau. Didesnė pusė kelio prieš vėją, tai tempas neypač. Pakelėje parankiojau saujelę žemuogių. Pasiekiau militaristinį muziejų, nelabai ką įspūdingo. Šiauriniame salos taške švyturys Tahkuma. Aukštas, apie 50m, tai nesikoriau į viršų. Čia pat keli šimtai metrų nuo švyturio ir nakvynė. Pakrantėje – varpas Estonijos atminimui. Skambtelėjau kartą ir aš. Viso nuvažiuota 933km. Uodai užknisa....

 

2018.06.14 ketvirtadienis

Išvažiavau apie 08.30h, prasukau žvyrkeliu šiaurine puse apie 4km. Pakeliui nemažai karinių bunkerių. Pasiekiau Kardlą, gavau smulkesnį žemėlapį ir 13.30h buvau prie kelto. Keltas išplaukė apie 14.30h, plaukė virš valandos. Haapsalu tik į parduotuvę, paskui ieškojau nakvynės. Į šoną nuo savo kelio apie 3km, galvojau stoti etnografinėje sodyboje, bet neradau nei gyvos dvasios, nepatogu. Nakvojau pakelės aikštelėje su pastoge, suolais ir stalu. Nuvažiavau 69km, viso 1002km!

 

2018.06.15 penktadienis

Smukau palapinėn, nes uodai tai... Kėliausi kiek anksčiau, išvažiavau apie 08.30h. Pavėjui riedėjo gerai, tai paspaudžiau ir pietum jau buvau nuvažiavęs virš 40km. Užsukau 3km nuo kelio į Rannakula prie jūros, ten papietavau, įkroviau telefoną ir pasimaudžiau kaip žąsinas. Vėl į kelią, pasiekiau Padise, ten nemaži pilies griuvėsiai. Už miestelio miške užnakvojau. Nuvažiavau 83km. 1085km viso. Reikėtų kažką vakarienės.

 

2018.06.16 šeštadienis

Kelionė tęsiasi. Rytą kėliausi anksčiau ir išvažiavau apie 07.00h. Pasiekiau Keilą, ten susiradau dviračių parduotuvę, pirkau ir tuoj pasikeičiau padangą. Nuo ten 25km iki Talino, dar užsukau prie ežero, pradžioje Talino, užkandau ir tepaluotas rankas nusiploviau. Pervažiavau Taliną iki uosto. Keltas į Helsinkį 18.30h, atplaukia 21.00. Kelte kalbinau keletą žmonių, tobulinau anglų kalbos žinias. Paskutinis vyrukas mielai viską papasakojo, jis žino apylinkes kur aš važiuosiu. Kelte pirkau Suomijos žemėlapį. Iš miesto „beveik“ išvažiavau. Radau atokesnę vietelę prie įlankos. Neaiškūs juodi vyrukai ir vyresnis žmogus įlankoje žvejoja, sakė lyg galima apsistoti nakčiai. Jau temsta. Nuvažiavau 63km. Viso 1148.

 DSCN3418

DSCN3420

DSCN3427

DSCN3428

DSCN3430

DSCN3432

DSCN3434

DSCN3436

DSCN3441

DSCN3443

DSCN3445

DSCN3446

DSCN3447

DSCN3457

DSCN3462

DSCN3464

DSCN3465

DSCN3466

DSCN3468

DSCN3469

DSCN3474

DSCN3477

DSCN3481

DSCN3483

III dalis

2018.06.17 sekmadienis

Pranakvojau ten visai ramiai, rytą apsiprausiau įlankoj, bet jau išvažiavimas iš Helsinkio tai... Dviračių takai tai viena tai kita puse greitkelio, viadukai, nutolimai... Buvau prilipęs prie švedų poros, bet jų tempo neišlaikiau. „Senasis karalių kelias“ kažkas baisaus – įkalnės, nusukimai ir tt. Tik nuvažiavus kokius 35km jau galima ramiau važiuot. Daug kur uždarytos parduotuvės, o ir šiaip nieko įdomaus nepamačiau, nebuvo kelio palei vandenį. Pasiekiau miestelį Inga, apsipirkau ir už miestelio stojau nakvynės. Šalia kelio, bet atokioj vietoj niekam netrukdysiu. Uodų nedaug, vakar beveik visai nebuvo. Nuvažiavau 65km. Viso 1213 km. Kiek nusikaliau

 

2018.06.18 pirmadienis

Kartais lenda į galvą dainuška iš rusiškos muškietininkų versijos.

Куда вас, сударь, к черту занесло?

Неужто вам покой не по карману?

 

Bet tai būna tada kai velniškai sunku įminti įkalnėn ar pan. O šiaip – po pusryčių kiek pavažiavus, pakelėj žemuogių raudona. Du kartus stojau, paskui stengiausi nežiūrėti. Pasiekiau miestelį Karis, gavau nusipirkti atsarginį dujų balioną. Tik ten man kryptį į Fiskars parodė priešingą, o aš žioplys nepatikrinau ir padariau apie 6km kelio veltui. Pasiekiau Fiskars, toks simpatiškas miesteliukas. Ten ir papietavau, traukiau link Terrala, bet vėjas dažnai priešpriešinis. Liko gal 8km, lindau į mišką poilsio. Radau truputį beveik prinokusių mėlynių. Vaikšto neaiškūs debesys, gal naktį bus lietaus? Praeitą truputį lijo. Nuvažiavau 56km. Viso 1269.

 

2018.06.19

Kažkoks paukštukas dabar netoliese rėkauja“ Pridegė, pridegė !“ Niekas nepridegė, viskas daugmaž pradžiūvo. Šlapia buvo diena, gerai dar rytą sausai susipakavau, nusiskutau ir pavalgiau. Pavažiavus apie 10km – lietus. Porą valandų laukiau po medžiais, permirkau, paskui užsivilkęs lietpaltį pasiekiau Perno kryžkelę, ten apsirūpinau maistu ir vandeniu. Vėl sunkios įkalnės, kelyje dar kartą nulijo. Pravažiavau Kimito ir stojau nakvot. Nuvažiuota 54km. Dujos pasibaigė, laiku pirkau atsargų.

 

2018.06.20 trečiadienis

Štai ir trys savaitės kelyje. Šiandien įvykdyta programa maksimum – pervažiuotas Turku. Info centre gavau smulkesnį žemėlapį, bet va ir gudresnėje parduotuvėje negavau laido fotikui įkrauti. Gali būti kelionės pabaiga bus be fotografijų. Kartojosi Helsinkio variantas – klaidžiojimas išvažiuojant iš miesto. Suvėlavau su nakvyne, tuoj 23 valanda. Nuvažiavau net 78km.

P.S. buvau užsukęs į miestuką Sanvo, ten įspūdinga iš akmenų mūryta bažnyčia.

 

2018.06.21 ketvirtadienis

Šiandien šlapia diena. Gerai kad oras leido susivynioti stovyklą ir papusryčiauti, o ir vakare vėl įsikurti. Antrą kartą per kelionę pastačiau prieangį – panašu kad naktį vėl bus lietaus. Dieną ilgokai stovėjau vienam kaimo turgelyje, buvau jo įžymybė, bet lietaus pabaigos nesulaukiau – lietpaltį ant kupros ir pirmyn. Apsipirkau Taivassalo parduotuvėj, apsirūpinau vandeniu ir dar apie 7km pavažiavau. Pradėjo kvailioti spidometras, gal kai išdžius, veiks gerai. Pravažiavau ilgą tiltą per įlanką. Iki Kustavio (koks gruziniškas pavadinimas) liko apie 10km, o ten jau netoli keltas. Daug mašinų su kemperiais važinėja link Alandų. Kaip tas suomis kelte į Helsinkį sakė, ten būna didelė Midsomer šventė. Gal ir aš ten sudalyvausiu. Šiandien nuvažiavau apie 52km. Čia jau puola uodai. Aplankiau Lauhisaari memorialą maršalo Manerhheimo ir jo karių garbei. Šalia įdomi bažnytėlė.

 

2018.06.22  penktadienis

Sėdžiu Alandų saloje Torholma, laukiu kelto į tą didžiąją (į Vardo). Šiandien štormas ir lietus, gerai dar iš ryto sausas susivyniojau stovyklą ir papusryčiavau. Naktį buvo lietaus, bet palapinėje buvo sausa ir gana šilta. O čia, laukimo salė, maždaug 2x3m medinis namelis drebantis nuo vėjo gūsių. Esu vienas, vėliau gal kas atsiras. Rytą pasiekiau Kustavi, iš ten nemokamas keltukas į Vartsalą, o ten jau lietus ir štormas. Gerai kad vėjas daugiausia į nugarą. Lietpaltis viršutinei daliai padeda, bet kojos šlapios – reikės ieškoti kažko nepermirkstančio ant batų. Iš Vartsalos į Ava rimtas keltukas, kaip į Muhu. Pakalbėjau su tokiu pat keliautoju Tomu iš Dresdeno (berods). Jo maršrutas aplink visą Baltiją, išskyrus Botniją. Jis dar stiprus (47m), važiuoja greitai. Per salas nuo Ava iki Torsholmo – pasakiški vaizdai ir antipasakiškas oras – jei vėjas iš šono, ar iš priekio, šakės, vos pasikapstau, verčia ant šono. Gaila, mažai pasigrožėjau. O šioje būdoje šilta – įjungtas šildytuvas, gal kiek apšils kojos. Keltas dar negreit, o į Vardo nuplauks tik 22 val, reikės kažkur mikliai įsikurti nakčiai. Lietus turėtų aprimti, oras lyg geresnis. Spidometras beveik neveikia, reikės pakeisti daviklį. Nuvažiavau apie 38km.

Booking.coms
storyLazyload();