Norvegija: Norge, ikke sant

453aBGg6T32SJIpIFa+E+gfullsizeoutput_174dNHTuB224TZeTJ6Wra73HpQ

Sekanti stotelė – Hydnefossen krioklys. Tas rimtesni – vanduo krenta 155 metrus. Tik prieiti prie jo nėra taip paprasta. Mes ir nėjom. Dronas nuskrido. Viskas matosi nuotraukose geriau, negu aš pasakoju.

DJI_0841DJI_0843DJI_0850DJI_0851DJI_0853

Paskutinė stotelė – parduotuvė. Ledų, salotų, dar šio bei to ir lekiam baiginėti dieną terasoje su viltim, kad vaikis ryt jausis geriau.

 

Mes su Carro vakare įsijungėm pirtį. Kas sakė, kad vasarą negalima pirtintis?

 

 

Panoramavegen

 

Rytas šiaip sau. Vaikis vis dar jaučiasi nekaip, todėl ir planų didelių nekuriam. O ir vėsoka šiandien, prie kokios balos ar upės nelabai nusitrenksi. Ne, nusitrenkt galima, bet ką ten veikt. Prižadino mane vaikis anksti, ba jam nusibodo gulėt vakar parą laiko. Atsikėliau ir sėdau prie darbinio emailo. Prasimėčiau reikalus, kad grįžus nerasti 100 neperskaitytų emailų. Juk kaip tyčia, tik iškelk koją iš kontoros, visiems visko prireikia čia ir dabar. Gerai, kad kolegos supratingi ir ne per pagalvę daryti – tvarkosi patys.

 

Taip ir čilinam iki vėlyvos popietės. Temperatūra kažkiek nukrito, trint sofas jau skauda – važiuojam link panoramavegen. Kelio tokio panoraminio, jau supratot. Pradžia smagi, tikimės dar geriau. Privažiavus šlagbaumą. Koks keistas ir durnas lietuviškas žodis. Tiksliau vokiškas. Schlagen – mušti, Baum – medis. Bet vistiek durnas. Gražiau – užtvaras, bet man užtvaras, platesnė sąvoka, nei tas kylantis ir nusileidžiantis daiktas, kaip mento lazda. Žodžiu, jei norite pravažiuoti tą užtvarą, teks susimokėti 50 NOK grynais arba 55 kortele. Dabar aš jau gudrus ir galiu pasakyti, kad jei jūsų Norvegija čia ir pasibaigia (matuojant atstumu nuo Oslo), važiuokit. Sakysit – wow, kokios viršūnės va ten, už 100 kilometrų. Kokie ežerai. Sniegai matosi. Tačiau jei pavažiuosite dar porą valandų link Bergeno, suprasit, kad šitas šunkelis, tiesiog eilinis šunkelis.

 

– Mūsų slėnis gražesnis, o vaizdas iš terasos 10 kartų geresnis, – sako mieloji šalia.

DJI_0822DJI_0823

Sutinku.

 

Žinot ką? Jei būsit šalia. Pvz slidinėsit etc. Važiuokit čia, bet ne toliau šlagbaumo. Mokėti tikrai neverta. Gamta gražesnė iki jo – ežerai su kalnais fone. Karvės. Išprotėję avys, nesitraukiančios nuo kelio. Crazy dviratininkai.

DJI_0877DJI_0868DJI_0866DJI_0865DJI_0862

– Tėti, noriu kakot…

 

Blet, kodėl visada taip. Nėra čia tualetų. Bandau mokyt vaikį nueit ant didelio į samanas. Niekaip neišeina. Šiuolaikinis jaunimas be tualetinio popieriaus ir karšto vandens vaikščiotų apsišikę, kaip tos avys. Galvotumėt – zombiai, apokalipsė prasidėjo. Negana viso vargo dar sugeba išbraidyt po savo kūrinį, kurį žiaukčiojančiam tėvui tenka iš batų krapštyt. Negi įleisi į auto šūdinom klumpėm. Eina po velnių.

 

Grįžom toliau čilinti. Stebimės, kad mes priverstinai dvi dienas, o yra žmonių, kurie savaitėm namie gėles laisto ir nieko jiems netrūksta. Norėčiau ir aš būt toks. Nuvažiuočiau į IKEA pavalgyt, paskaityčiau laikraštį. Pažiūrėčiau filmą. Nusipirkčiau meškerę ar naujas užuolaidas. Ir taip keturias savaites. Ne, nemenkinu niekaip, bet man po pusdienio panages pradeda niežėt. Kodėl neišeina, kaip daugeliui.

 

Jei galvojat, kad su užuolaidom pas mane problema, galvokit iš naujo. Su meškerėm, jo, problema. Bet man tokios problemos pro šalį.

 

Kur pasimatysim sekantį kartą, nežinau. Ryt namo. Iki.

Booking.coms
storyLazyload();