Lenkija: Kalėdinis savaitgalis Drezdene - Vroclave su čekišku prieskoniu

2016-12-12 22:48

Ir paskaičiau ir pažiūrėjau, ir skaityt gerai buvo, ir žiūrėt, skaitymo galėjo būti daugiau... o nuotraukos kaip pasakaitėje. Fainai jie ten su tom šventėm ir maistais, nors man tiek daug ir nereikia, bet vis vien faina. Kartą Klaipėdoje teko matyti šeimą besipešančią maximoje prie paruošto maisto, jiems pasirinkimas atrodė labai didelis, ir dėlto pešėsi - niekaip negalėjo išsirinkti. Kas gi atsitiktų, jeigu tokia šeima atsidurtų Vokietijoje? Antras - optimistiškesnis klausimas - per kiek laiko jie prie tos gausos priprastų ir nesivaidytų?

2016-12-13 08:32

Nu va, Linosa, o dar sako liaudies išmintis, kad du kartus į tą pačią upę neįbrisi. Ir dar kaip įbrisi, pasirodo (Čia aš apie tą greičio matuoklį).

O kalėdinės mugės tai seniai ir daug kur visiškas pasipinigavimas, su trigubai užkeltom kainom. Liūdna, bet jas lankyt nebent tik dėl lempučių apsimoka :)

Nors prieš keletą metų buvau Prahoje tarp kalėdų ir naujųjų, tai negaliu nieko blogo pasakyti, visai miela ta jų mugė buvo, o ir eurų baisiai nelupo.

2016-12-13 09:01

Vis pagalvoju apie Kalėdinių mugių lankymą ir vis nusikelia šitas reikalas. ))) Nors kiek matau, tai tų mugių Vokietijoj melejonai ))) ir mažuose miesteliuose jos įdomios. Bet va Vroclavo, tai nustebino. Tikrai ir arčiau, ir tiek visokių atrakcijų. Peržiūrėjau nakvynės vietas- bet tokios gerulės visos man pasirodė. O dėl kainų, tai kad ir kaip ten bebūtų, bet Lenkijoj tikrai daug kas pigiau, ne veltui ten žmonės traukia.

2016-12-13 09:02

Tarp kitko, vokiškai silkė, panašiai kaip angliškai- Hering )))

2016-12-13 10:40

Vroclavo mugė tikrai graži! O ir pats Vroclavas gražus… Vasarą buvom – vis nepabaigiu aprašymo :-( Kas liečia Vokietijos muges, tai tikrai ne visur jos gražios. Gal daug kas paprasčiausiai užmigo ant tų “gražiausios kalėdinės mugės yra Vokietijoje” laurų… Kainos irgi dažnai didelės, nors va pirmą advento savaitgalį buvom Erfurte (io, oi, kiek visko dar turiu aprašyti…) – karštas vynas kainavo euru pigiau nei Dresdene.
O jei į Bavariją važiuosit ir tokios bandelės su silke norėsit, tai prašykit Fischsemmel (literatūriškai berods Fischbriotchen). 90 procentų jos būna su silke, 10 procentų su lašiša arba kokia paniruota kepta žuvimi.

2016-12-13 16:25

Su tuo radaru, tai įdomiai ten - atrodo normali gatvelė, tik vienoj vietoj toks susiaurėjimas - sakom : mes šitam mieste kažkada kažkur nusifotografavom ir už minutės tik plykst :)) Na, sunku tokiu greičiu judėti, o ir per 10 metų tos vietos neprisiminėm, tik miestelį.
O dar Lenkijoj tos mugės vyksta iki trijų karalių, o Vokietijoj iki kalėdų, todėl, palankesniais metais, kai daugiau šventinių dienų išpuola tikrai galima rasti laiko palėkt iki Lenkijos.
Taip, Danmi, tai buvo Fischbriotchen, o tai gailėjausi, kad pavadinimo nenusifotografavau, o vertėjas verčia Hering. Ir laukiam pasakojimų, pasirodo ne tik apie Vroclavą :)
Beje, žiūriu prirašiau miestų pavadinimų visomis kalbomis, nes nebežinau ar reikia juos lietuvinti ar ne, nes šiaip tai mane nervina, kai rusai savo pavadinimų prisikūrę, skaitai pasakojimą ir nebesupranti apie kokį miestą kalba eina. Manau reikėtų rašyti tikrą miesto pavadinimą, bet tada ir šalys jau nebe Vokietija ir Lenkija gaunasi...

2016-12-13 19:24

Apie maistą ar gerai ar nieko:) Prieš dvi nedeles nusiprkome avelę 30 kg, tėtis pirko baroną.Gavome seklides dovanų..Delikatesas suuper skanu.
Linosa , jau seniai pažistame ypač Pilies Teatre.

2016-12-13 19:42

Tukai, ar čia tau nuo to delikateso, bet nesupratau nieko ką norėjai pasakyt :)))))))))))))

2016-12-13 19:49

Prekių, bei maisto pasiūla tokia didelė ir nematyta, kad norisi viską iš eilės ragauti - maistas skanus .

2016-12-13 19:51

Gal man vienas iš kelionių malonumų vietos maistas:)

2016-12-13 21:55

Lina,
manau kad visus pavadinimus, vardus ir t.t. reikia rašyti lietuviškai, juk turim savo kalbą, bent jau kol kas. O skliausteliuose, pirmą kartą rašant pavadinimą ar vardą, galima pridėt originalų variantą. Man atrodo - gerai rašo "Respublika", mūsų "Vakarų ekspresas", tada jauti, kad skaitai savo kalbą, o ne kokį nors kratinį...

2016-12-14 17:26

Alvydai tai ir bėda nei Čiulionis nei Sapiegos nei Radvilos nemokėjo LT kalbos.
Labai myliu Klaipėda , bet ji niekada nebuvo Lietuvą.