Latvija: Svečiuose pas stilingą, bet pavargusią kaimynę

2013-06-17 08:59

Trumpa, bet turininga kelionė. Daug objektų, visi skirtingi ir svarbiausia jūra :)))

2013-06-17 10:14

aš..vėl..sugrįžau..į tą kelionę :) ačiū .. nerealiia...

2013-06-17 11:23

Tai Latvijoje visada buvo gyventojų tankumas nedidelis, o dabar tai ir tie tikriausiai kaip ir lietuviai visi emigravo - kas į Europą, o likusieji į Rygą :) Todėl, manau, ir kelių niekas netvarko, nes tų važiuojančių nedaug beliko. Mes prieš porą metų iš Skuodo į Venspilį važiavome, tai iš pradžių išsigandom tų žvyrkelių, bet kad per 60 km vos su keliomis mašinomis prasilenkėme, o kai niekas priekyje dulkių nekelia, tai ir tas žvyrkelis visai nebaisus :)
O pilių ekspozicijų aš irgi nemėgstu, bet Rundalė, tai ne pilis, tai rūmai - ten tai žadu kada apsilankyti, nes kažkada, dėl laiko trūkumo, taip pat tik soduose buvom.

2013-06-17 13:00

Iš pavadinimo pagalvojau, jog bus apie tai kas matyta. Iš tikrųjų visi miesteliai ir pilys paskutinių kelių metų bėgyje mano aplankyti. O ekspoziciją žiūrėjau irgi tik Šlokenbeko pilyje, Tukumo priemiestyje. Tiesa Dundagos pilį aplankiau, nes neremontavo. Man irgi gražiausia Kandava. Bet iš nuotraukų suprantu nemažai praleidęs objektų, ypač Tukume. Tervetė yra netoli mano tėviškės, tai kasmet kelis kartus ten pravažiuoju. Nesupratau jumoro. Ten kelių policija? Bauda į kišenę? Šiaip Latvijos taksa kelių policijai yra 5 latai. Nesu daugiau mokėjęs. Tai visoje šalyje. Jie niekad nesiginčija. 5 latus į kišenę ir atiduoda teises, net nevaidina. Ar šiemet pakilo kainos, ar nusižengimas didelis? Tervetėje nesu matęs policijos. Mano Kuržemė čia : http://keliautojas.blogspot.com/2010/11/romantiskais-kurzemes-takais.html

2013-06-17 13:12

O mes su ja susidūrėme būtent įvažiuojant į Tervetę. Lyg ir buvo mažintas greitis, bet per vėlai. Ir viršyta labai per daug :).

2013-06-17 16:14

gerai bent kad bent per Mytrips pasakojimus pas kaimynus apsilankau :)) Aciu, Loreta!

Ir matau, pro geles praeiti neprifotografavus nepavyksta. Man irgi taip pat buna :)

2013-06-20 09:08

Arūna,
Taip, jūra, kokia šalta ir pilka ji bebūtų, visada traukia. Ir nors nemėgstu paplūdimyje vartytis, bet bent trumpam man jos kartas nuo karto prireikia. O mano kolegų tarpe komandiruotė į Klaipėda yra viena iš geidžiamiausių :).

Krystes,
Tau irgi ačiū :). Pati žinai už ką...:) 

Linosa,
Su tais netvarkytais keliais ir kt. čia gaunasi užburtas ratas. Visi bėga į kažkur, kur geriau, nes čia nepatogu ir nėra iš ko gyventi. O niekas kelių netvarko bei darbo vietų nekuria, nes nebėra dėl ko tai daryti, kai tuo tarpu sostinė dūsta nuo „kamščių“, darželių, mokyklų trūkumo ir pan. Žodžiu, tipiškas pavyzdys, kad regionų politikos nerasta.

Cesiau,
Papildant mintį apie policiją, tai svarbiausia, ką norėjau pasakyti, ne tai, kiek duoti, bet apskritai, kad ji yra korumpuota. O dėl lankytinų objektų, tai jų visų net neįmanoma apeiti. Bent jau aš net nesistengiu to padaryti.

Ra,
Tavo kaimynė (bent jau kol kas) tokia galinga ir įspūdinga, kad tikiuosi, dar mus palepinsi įspūdžiais iš jos :). O dėl gėlių – tikrai taip. Kasdien po darbo vos įvažiavusi į kiemą „nuskenuoju“ kas naujai pražydėjo ir bėgu fotografuoti.

2013-06-20 16:12

Labai skaniai pakeliavau. Turime mes, baltai, ką parodyti, bet dar neišmokom pateikti europiečiams, o gaila.

2013-06-20 16:24

Dar ir kaip turim. Tik nemokam trečio brolio vaidmens atsikratyti ir vis galvojam, kad tas, kas pas mus, yra tik blogai, o kas už jūrų marių – tai jau tik gėris.

2013-07-09 22:14

Prieš savaitę važiavau per Tervetę porą kartų. Net grįždamas naktį 01.30 ten laikiausi ženklų. Prieš tai Svėtės miestelyje 01.00 naktį kiškutis puolė iš laukų link šviesų ir papuolė po mašina.