Latvija: Ryga: daug Jugendo ir šiek tiek Kalėdų

2020-01-19 11:15

O nuotraukose visai gražiai viskas atrodo, tik sniego, aišku, trūksta...
O kada paskutinį kartą buvai toj Kaledinėj Vokietijoj? Mes po paskutinio apsilankymo Drezdene ir Wroclave, renkamės kalėdinę Lenkiją :)

2020-01-19 11:37

Apie tą dalį, kuri čia nuotraukose, ir parašiau, kad jauku ir šventiška ;).
Rašydama apie vokiškąjį Kalėdų variantą turėjau galvoje ne konkrečią vietą, o aspkritai jų šventiškumą, puošnumą, nuotaiką, kvapus... Buvai dar tais laikais, kai apie keliones nerašiau ;).
Kalėdinis Vroclavas - gera idėja. Reiks pasižymėti. Iš Kalėdinės Lenkijos mačiau tik Varšuvą.

2020-01-20 08:03

Gerai vis tiek, ėmei ir išvažiavai. Bet tai kaip smagiai pasijuokiau, kai vienas, tai labai pastebi visokius tokius reikaliukus))

2020-01-20 08:49

Smagu, kad prajuokinau, nes jau net pati galvojau, ar ne per daug čia bambu :). Nepaisant, kad ne viskas buvo taip, kaip tikėjausi, tikrai nesigailiu, kad nuvažiavau. Ne pirmą kartą per Kalėdas išvažiuoju ir tai būna pačios geriausios Kalėdos.

2020-01-20 10:13

Šaunuolė Loreta. Parašyta su garsais ir kvapais, kad skaitant aš mačiau spektaklį. Ačiū. 10+ už įspūdžius. Aš Rygą pradėjau pažinti 5 metų amžiaus. Pikas pažinimo studentaujant,- parvažiuoji į Rygą, geras pusdienis joje, po to namo. Aš ten pirkdavau knygas, fotoprekes ir fotografuodavau. Netgi atsimenu anuometinius kelių gatvių pavadinimus. Eidavau, kol kojų nejausdavau. Pirštai šaldavo nuo fotografavimo žiemą. Neseniai važiavau į Rygą pažiūrėti fakelų lapkričio 18. Pasitaikė mikroautobusas su gidu. Prieš Latvijos sieną sustojom kavos ir Wc kuro kolonėlėje. Mūsų autobuso gidas prašo manęs parodyti, kur įsukti ir sustoti Rygos senamiestyje. Parodžiau. Po vietinės gidės ekskursijos su draugu nuo jų pabėgom, kad pamatyti kuo daugiau šviesų. Na o su fakelų jūra susiliejom ir ėjom prie Laisvės paminklo. Valgėme priešais Prezidentūros pilį ant kampo.

2020-01-20 17:40

Ačiū, Cesiau.
Man Latvija ir latviai senais laikais visada atrodė labiau Vakarai nei mes. Bet dabar atrodo atvirkščiai.
O tas fakelų paradas kasmet Lapkričio 18-ąją vyksta? Ar čia tik vienkartinis renginys buvo?

2020-01-20 19:46

Ačiū, Loreta. Latvija nėra vakarai, labiau rytai, nes kalba didžiojo kaimyno kalba. Panašios į vakarus jų vokiškos dvarininkų, pilių savininkų pavardės. Švedų ir vokiečių atneštos kultūros dalys. Fakelų paradas manau yra visada 11.18 vakare. Buvau užpernai jame. Pernai prieš 2 mėnesius man atsiuntė latvė iš Siguldos Viber'iu, yra nuotrauka su jūra fakelų Rygos senamiesčio fone. Aš gyvendavau vaikystėje pas jos močiutės seserį, o jos močiutė Latvijos pusėje, anūkė tapo okuliste ir gyvena Siguldoje. Po Latviją įdomu keliauti. Tik reikia suprasti, kad pusė gyventojų gyvena Rygos aglomeracijoje, ten kamščiai, radarai, o periferijoje pustuščiai keliai, keistų rūmų, dvarų puošmenos ar griuvėsiai ir plentais dažnai virsta akmenuotais žvyrkeliais.