Latvija: Gėlių ir fontanų sostinė Ventspilis

Taigi - ilgai svajonėse brandintą kelionę į Ventspilį - pagaliau pavyko įgyvendinti su Travel Centre kelionių agentūra . Rugpjūčio 5 d. rytą išvažiuojame iš Šiaulių . Pravažiavus Kuršėnų miestelį , tolimesnis maršrutas vingiuoja šalia Ventos upės ( tai matyti mobiliuko navigacijoj ) . Na ir kelionės tikslas - Ventspilis - tiesiogiai susijęs su šia upe . Už Mažeikių , kirtę valstybinę sieną , pajuntame duobėtą latvišką kelią ... Tačiau už kelią labiau nuotaiką pradeda gadinti prasidėjęs lietus . Saldus miestelyje okupuojame vietinę "Maximą" , kaip skėriai aplimpame skyrių , kuriame turėtų būti apsiaustai nuo lietaus . Deja , jų ten nerandame , o pardavėja patikina , kad nelis , ir tikrai , kaip sakoma , jos žodžiai nuėjo į dangų ... Pasitaikė puiki , saulėta diena .
Artėjant prie Ventspilio , kelias žymiai pagerėja , tiesiog kaip ledas . Tai Ventspilio mero nuopelnai .
Atvykstame į Ventspilį , kuris švenčia savo 722-jį gimtadienį ir tarptautinį kiliminių gėlių festivalį . Su didžiule nuostaba dairomės pro autobuso langus . Pirmas sustojimas . Netoliese pamatome didžiulę gėlių karvę . Gėlių skulptūra " Karvutė" . Keturių metrų aukščio ir septynių metrų ilgio gėlių skulptūroje - apytiksliai 500 augalų ...
Tolimesnis tikslas - aplankyti tarptautinį gėlių festivalį . Gilias tradicijas apželdinimo srityje turintis miestas savo gimtadienį pasitinka įvairiaspalviais gėlių žiedų rūbais , kilimais . Gėlininkai paruošė nuostabias kompozicijas , kilimus ne tik iš gėlių , bet ir daržovių , kankorėžių , nendrių stiebelių , smėlio ir kt. Gėlių kilimų tematika - paukščiai . Nuostabūs vaizdai , tiesiog rojaus paveikslėliai ...
Kuržemės hercogo Jokūbo valdymo metu ( prieš keturis amžius ) Ventspilis pražydo tikrąja šio žodžio prasme , ypatingą dėmesį skiriant uosto statybai ir laivų gaminimui . Tuo įsitikiname plaukdami laiveliu " Hercogs Jekabs " . Laivelis plukdo Venta turistus nuo Ostos gatvės promenados iki jūros vartų . Kelionė trunka apie valandą , pamatome senamiestį , uostą , uosto vartų švyturius .
Promenadoje ir šiaip visame mieste galime sutikti įvairiausių karvučių . Ekstravagantiškos karvės iš stiklo pluošto puošia uostamiesčio gatves , parkus ir skverus .
Karvių parado idėja kilo menininkui Walter Knapp Šveicarijoje 1998 m. . "Karvių paradas" Ventspilyje vyksta jau antrą kartą . Šio miesto gyventojai ir turistai spalvingas karvutes pirmą kartą išvydo prieš dešimt metų( 2002 m. ) . Šiandien į Ventspilio gatves " išėjo " 24 spalvingos ir įvairios Cow Parade Ventspils 2012 dalyvių .
Karvių paradas yra didžiausias ir sėkmingiausias visuomeninio meno renginys pasaulyje , rengiamas labdaros tikslais . Yra įvykęs net 75 didžiausiuose pasaulio miestuose ( Niujorke , Londone , Paryžiuje , Maskvoje ) .
Aš asmeniškai suradau 10 Karvučių : 1.Gėlių skulptūra Karvutė , 2. Moteriškoji karvė , 3. Keliaujanti karvė , 4. Sūpynėse sėdinti arba Rožinė karvė , 5. Liaudies ( Tautas ) karvė , 6. Karvė Prie veidrodžio , 7. Karvė Jūrininkė , 8. Išmintingoji arijų karvė , 9. Aukso saulės ir Sidabro mėnulio karvė , 10. Šviesos karvė .
Aplankėme jaukiausią senamiesčio vietą - Turgaus aikštę , buvusią Rotušės aikštę . Kad nepamirštume , ką gali reikšti posakiai "suvalgyti pūdą druskos" ar "saikelis grūdų" , turgaus aikštėje yra sukurta skulptūrinė grupė su įvairių dydžių moliūgais , vaizduojančiais senovinius matus . Kas valandą skamba melodijos iš bokšto laikrodžio kariljono su varpais . O du kartus per parą 12:33:44 ir 00:33:44 val. - ypatinga melodija skamba skelbdama astronominį Vetspilio laiką . Prie prekybininkų palapinės - triakė karvutė - Išmintingoji arijų karvė .
Pabūvojome Pajūrio buities muziejuje , pasivaikščiojome Pajūrio parke , Inkarų take . Išsimaudėme Mėlynosios vėliavos paplūdimyje .
Grįždami į Šiaulius sustojome prie Kuldigos tilto , apžiūrėjome Ventos rumbą ( ilgiausią - 249 m - krioklį Europoje ) .
Kupini įspūdžių , įdegę , vėlai vakare grįžome į savo gimtą miestą . O lietaus tai nebuvo ... :)

Booking.coms
storyLazyload();