KARALIAI, CEPELINAI, 300 KM Į VAKARUS NUO KLAIPĖDOS. ÖLAND.

L1002324L1002325L1002326L1002327L1002328L1002329L1002330L1002331L1002332L1002333L1002335L1002336L1002337L1002338

Mes praleidome pilyje valandą. Šalta, todėl ilgai nebuvome. Vasarą čionais reikėtų išsiruošti visai dienai. Pilis-tvirtovė – tikrai įspūdinga. Aš esu matęs keletą pilių savo trumpame gyvenime, bet šita vis vien nustebino. Ne mane vieną. Carolina susižavėjusi galimybė pasėdėti Karališkame krėsle. Tomas – visokiais slaptais kambariais ir užkaboriais. Ieva – peizažais pro menių langas (angas). Aš – viskuo aukščiau paminėtu, o taip pat architektų sprendimais nuo XII iki XVII amžiaus. Dar pridėsiu, kad visai šalia – Sollidens Slott (Sollidens pilis) – Karališkos šeimos vasaros rezidencija. Pauzėse nuo rašyme diskutuoju su savo geresniąja puse, kad šiandien istorija domiuosi daugiau, nei dariau tai mokykloje. Kodėl? Nes įdomu, kas su kuo miegojo, kas kam ką pardavė ir t.t. Mokykloje buvo prievolė – kada vyko hm hm pelkės mūšis. Jokių asociacijų, jokios motyvacijos – iškalkit datas, nes taip prašyta programoje. Jokios savo fantazijos ir bent bandymo sudomint. Mokytoja buvo savo srities specialistė, bet šūdina pedagogė, sugadinusi man atestatą. Paradoksas, bet drįstu teigti, kad bendra prasme istoriją aš šiandien žinau geriau už ją.

Leiskite grįžti prie Sollidens Slott. Taigi, karalienė Victoria buvo taip įkvėpta švedų daktaro Axel Munthes vilos San Michele Capri saloje Italijoje, kad sustreikavus sveikatai, ieškojo palengvėjimo švelnesniame Öland klimate. Švedijos Reichstagas, žinoma, rado sprendimą – pardavė kažkiek žemės, kas leido Victorijai pasamdyti architektą ir po trijų metų įsikelti į pilį.

Mes pilies parko neapėjome. Kažkiek ten galima pasivaikščioti, karališka šeima nieko prieš. Bet visas parko grožis spalio gale – išblėsęs. Pasiliekam kitam kartui, kai atvyksim čia visai dienai, su pikniko krepšiu, duonos rieke vietinėms palaidoms karvėms ir karalių didybės tvirtovės sienose įkvėptam rašymui ar dar kam nors.

DJI_0237

„Must see, must see – viskas jam must see“. Ne viskas, mielieji. Bet Borgholms Slott tikrai – must see.

P.S. pamiršau – bilieto kaina nesikandžioja. Už mus, du didelius ir du mažus, sumokėjau apie 20 europietiškų. Tiek pat, kiek butelis Red Label ne per akciją.

– Kada valgysim? – klausia galas.

Vienažarniai. Turiu planą. Planą, laikytą iki šiandien. Minėjau vakar vietinius cepelinus. Tiksliau kroppkakor. Kaip tik pakeliui link tilto atgal į kontinentą – Arontorps Kroppkakor & Mat AB (Arontorpo Cepelinai ir Maistas, Akcinė Bendrovė). Atvažiavom pačiu pietų metu – pilna žmonių, vietinių. Nežinau, ar yra meniu angliškai. Klauskite ir jums tikrai padės. Mes užsisakėme tris porcijas cepelinų (po 3 vienetus) ir bulvinių blynų. Cepelinai – kroppkakor. Bulviniai blynai – raggmunk. Kroppkakor valgomi su grietinėle ir bruknių uogiene. Bulviniai blynai, tai – bulviniai blynai su kepta šonine ir ta pačia bruknių uogiene. Gali pasirodyti keistoka, jei anksčiau bulvių patiekalus valgėte tik su grietine, bet žinokite, kad pasaulis nesibaigia HBH Palanga.

Mums patiko. Už viską (į kainą įeina salotos, pienas ar vanduo, kava) palikome apie 30 europietiškų. Cepelinai tikrai skanūs, lietuviški bulvėmis, tik apvalūs, bet visai nelietuviški įdaru ir priedais. Bet nespoilinsiu, ragaukite patys. Jei būsit saloje, kroppkakor yra must.

Dar stabtelėjau prie tilto, prieš grįžtant į kontinentą. Ten galima skraidyt. Kontinente jau ne, mat Kalmar‘o oro uostas šalia. Aš pionierius pareigingas, taisyklių laikausi ir bet kur neskraidau. Skraidau, kur galima. Tarp kitko, pusė Borgholm‘o pilies yra no-flight zona, nes iš oro gali matytis Karališkoji rezidencija, todėl no no. Žodžiu, paskraidžiau kur galima ir jus kviečiu taip elgtis. „Px, niekas nematys ir nepagaus“ – nėra proto požymis.

DJI_0239DJI_0242

Toliau – trys valandos apsnigtais miškais (aha, čia prisnigo, tik mūsų saloje sniegas nepasiekė) – neįdomu. Chebra kas sumigo, kas savo telefonuose. Aš klausiausi kažkokį Ievos užrodytą pod‘ą, kaip gyventi dabar, o ne laukti „vėliau, kai vaikus išleisim, namą pastatysim, obelį pasodinsim“. Aš nelaukiu vėliau. Nelaukia ir Ieva. Nelinkim ir jums. Gyvenkit dabar.  Bet pod‘ai – gerai. Primena, ko nedaryt.

Iki.

Daugiau pasakojimų čia https://sillwio.wordpress.com/

Mano instagram https://www.instagram.com/sillwio/

Booking.coms
storyLazyload();