KAIP SENAS GANDRAS

Nuvažiuota 79 km., viso – 570.

IMG_0220

IMG_0221

IMG_0222

Rugsėjo 1 d., devinta diena kelionėj

Ko gero, šiandien sunkiausia kelionės diena. Rytas šaltokas, pradžioj net su striukele. Iki Raseinių dar neblogai – ir vėjas pusiau šoninis, dar aplankiau Maironio tėviškę. Jo pamėgtam šaltinėly pasisemt vandens nepavyko – jis jau beveik išdžiuvęs, tik kubilėlis medinis bestovįs.

Raseiniuos pirkau naujus marškinius, pirkau produktų. O alaus seneliui ir nedavė, nes anūkai šiandien išėjo į mokyklą.

Senasis Žemaičių plentas ir dar dažnokai prieš vėją – man jau sunkus, į kai kurias įkalnes vos užpūškavau. Sunku buvo. Už Kryžkalnio – per Bijotus, Girdiškes (nepavyko pamatyti įdomaus bažnyčios altoriaus, jau buvo vėlu).Nakvynę radau neprivažiavus Upynos. Užvėlavau su apsistojimu, rašau jau palapinėje. Pėdoms atšildyti užsidėjau ,,šiltukus“, gal padės. Naktis prognozuojama vėsi, bet stojausi neprapučiamam miške, gal nesušalsiu.

Nuvažiuota 84 km., viso – 654.

IMG_0223

IMG_0224

IMG_0225

IMG_0226

IMG_0227

IMG_0228

IMG_0229

Rugsėjo 2d., dešimta kelionės diena, penktadienis.

Baigiau štai šių metų kelionę. Namuose – nuo dviračio – tiesai į karštą pirtį, va čia tai malonumas. O rytą kėliausi ankstėliau, kiek anksčiau ir išjudėjau. Upynoj net nesustojau, buvau sustojęs tik Vytogaloje – S.Girskio - Girėno gimtinėje. Apžiūrėjau tik iš lauko, nes muziejus – troba dar buvo uždarytas. Toliau vėl per upių slėnius ir nelengvas įkalnes – Šilalė, Kvėdarna, Pajūralis. O nuo čia iki Judrėnų jau žvyrkelis, vietom sunkoka. Net kelininkai su tokiu greideriu susidomėjo mano ypata – daug klausinėjo ir dyvijosi.

Judrėnuose lietutis vos vos nulynojo. Toliau jau gerai – asfaltas, įkalnės nebeaukštos. Trumpi sustojimai tik atsigerti ir užkąsti, kiek ilgiau prisėdau Veiviržėnuose. Kai paskambino sūnus ir sužinojau, kad laukia pirtis,tada dar atsirado jėgų tempą paspartinti. Nuo Pėžaičių iki pat Rimkų viaduko kelio remontas, labai nepaskubėsi. Keistas klausimas iš pralenkusio ir sustojusio mašiniuko: ,,Ar tavo pavardė ne Liutkevičius?“ Nagi kad ne.

Šiandien kelionės rekordas – 108 km., viso nuvažiuota 762 km. Pernai per tą patį laiką – daug mažiau, tai gal dar senas kelmas turiu parako?

Dviratis atlaikė gerai, tik vienas varžtelis išbiro, porą kartų papučiau padangas ir kartą sutepiau grandinę.

Štai taip palydėjau vasarą, iki kitų kartų, brangučiai...

IMG_0231

IMG_0230

IMG_0232

storyLazyload();