Jungtinė Karalystė: Londinium

Brexit, šmeksit

– Kas bus, kai UK išeis iš EU? – klausiu kolegų, gyvenančių UK.
– Tu mūsų klausi?

Niekas nieko nežino.

 

– O tai kas nubalsavo už išstojimą? – vėl klausiu.
– Tu mūsų klausi? Neteko dar sutikt nei vieno, kuris prisipažintų, kad balsavo už.

Visai, kaip Lietuvoj, galvoju. Kas išrinko debilus? Niekas. Turbūt patys save išsirinko. Arba Illuminati pasistengė.

 

Jei kartais skaitot mane, žinot, kad mano geroji pusė negali gyventi be kelionių. Tiksliau kelionių laukimo. Jai reikia turėti datą kalendoriuje ir laukti sekančios kelionės, kitaip ji nefunkcionuoja. Viena vėlų ir tamsų lapkričio sekmadienio vakarą sako:

 

– Žiū, bilietai į Londoną per Velykas pigūs. Kažin kodėl tokie pigūs?
– Mmmm…?
– Bilietai pigūs, sakau. Į Londoną. Supranti.
– Davai imam.
– Darbe reiktų paderint. Toli dar Velykos.
– Gal tu durnas. Ketvirtadienį išskrendam, pirmadienį grįžtam. Nieko nereikia derint su niekuo. Imam.
– O tai aš gi keisiu darbą. Aš ne prieš, netgi labai už. Londonas man – street photo meka. Bet per daug nežinomųjų.
– Nešu kortelę, užsakyk bilietus.

Užsakiau. Nežinomuosius spręsim, kai ateis laikas. Ir tikrai, penktadienis pas mus laisvas, kaip ir pirmadienis. Kodėl gi nesurizikavus.

– Vienok keista, kodėl tokie pigūs bilietai per Velykas. Paprastai būna labai brangu.

Po kiek laiko pradėjom suprasti. UK išstojimo data – kovo 29. Kažin, kaip čia bus. Gal apsuks mus, EU migrantus, oro uoste ir matysim Londoną, kaip savo ausis.

Teresei susitarti nepavyko ir kažin ar pavyks. Gal ir neapsuks mūsų atgal. Dėl visa ko žmona pasitikrino, kiek bilietai kainuoja likus porai mėnesių iki Velykų. Tris kartus daugiau kainuoja. Geras jausmas.

Tomas su Ieva peržiūrėjo visus Harrio Potterio filmus po kelis kartus. Mes su Carolina taip pat, nors ir ne tiek daug, kaip anie du. Vakarais skaitau vaikams Harrio Potterio knygas. Todėl nusprendėm, kad Warner Bros The Making of Harry Potter aplankyti privalom, nors ir nėra pigu (švelniai pasakyta). Mums keturiems – 140 svarų. Dar pribintavom ir sesę su jos sūnum, gavosi visi 218. Dviprasmiškas jausmas. Krūva pinigų, o ar bus įdomu? O gal ten šūdas sukomercintas? O gal dar blogiau? Ar atvirkščiai – labai gerai? Kas žino. Google reviews sako, kad gerai, nors yra ir neigiamų komentarų (visada juos pavartau). Pvz:

Universal Studios’ HP is better. Don’t go there if you’re not really fan of Harry Potter. Waste of money.

Arba:

If you’re a tourist with lots of money to waste, or you have kids who are begging to go, then this might be just the place for you. But for the rest of you – Beware! Absolute con!! The studio would be a nice place to visit if it wasn’t so overpriced. Certainly lots of interesting things to see with regards the making of the films. But £39.00 for a ticket, £30 to buy the very same wands that are sold on EBay for under £5, is a rip off. £2 for a bottle of water, and £10.90 for an overly fatty ice cream and a sickly butterbeer…? Consider that there were approximately 1000 people in the studios at the very same time, and you realise that Warner Studios are laughing all the way to the bank! – Over £50K for a few hours… Perhaps I should start up my own Harry Potter studio. But the piece de resistance is that once you exit one part of the studios to go to the Harry Potter shop near the exit, some dozy old mare won’t let you turn back to go in again!! – £39.00 for the privilege of being turned away! – What if I’d desperately needed the toilet at that side of the studios? Sort it out Warner Studios!

Kaip ten viskas iš tikrųjų, teks pasitikrint patiems. Patarimas. Jei nuspręsit keliauti, užsisakykit bilietus geroooookai iš anksto. Mes užsisakėm sausio mėn, t.y. daugiau, nei tris mėnesius prieš vizitą ir patogių laikų beveik nebuvo. Teko imti 17.30 vakare, kas reiškia, jog praktiškai visą dieną teks paskirti Hariui. Bet detaliau planuosim, kai laikas ateis.

Kovo mėnesį apsičiupinėjau, kad neturiu jokio warner bros patvirtinimo. Nei emailo, nei rezervacijos numerio – nieko. Bankas pinigus nuskaičiavo. Taigi turiu tik užsakymo datą, vardę ir pavardę. Susiskambinau su warner bros ir jie be jokių klausimų persiuntė užsakymo patvirtinimą. Uf. Akmuo nuo širdies.

Ne viena, tai kita. Beskaitydamas Warner bros web puslapyje tipsus, rada sekančią info:

If you are travelling by train please be aware that from 19-22 April and 4-6 May there will be no London Midwestern Trains between London Euston and Watford Junction and a reduced London Overground service. Visitors to the Studio Tour are advised to allow extra time for their journeys and expect alternative services to be busier than usual. Please check your route before travelling.

Dar vienas nežinomasis. Kaip važiuot? Su kuo važiuot? Kiek laiko pasilikt rezerve? Niekas neaišku. Londono oficialus transporto puslapis https://tfl.gov.uk/ sako, kad nusigauti galima, tik persėdimų daugiau ir nelabai aišku, ar važiuos traukiniai, ar teks baladotis autobusu. Jei autobusu, reikia pasilikti daugiau laiko. Gal vietiniai, kurie žino niuansus, sugeba orientuotis tame puslapyje. Aš – nelabai. Lyg ir aišku, bet 100% visvien nepasitikiu, nes informacijos ir alternatyvų daug. Kaimiečiui per daug…

Ilgoka tokia įžanga, matau, bet ir pati kelionė, nors ir trumpa, buvo dėliojama nuo pat lapkričio. Kai kurių esminių dalykų negaliu praleisti, nes vėliau nebus aišku, kas ir kaip.

 

Važiuojam

Nuo lapkričio 4, kai užsakiau bilietus į Londoną, nutekėjo daug vandens. Jau buvau padėjęs pareiškimą apie išėjimą iš darbo, bet dar oficialiai dirbau iki pat lapkričio galo. Pakeičiau darbą, pradėjau įsivažiuoti ir supratau, kad ne mano. Sukandęs dantis būčiau galėjęs dirbt ir toliau, bet žmogus gyvena vieną kartą, nėra laiko jo gaišti. Padėjau pareiškimą, turėdamas naują darbo sutarti, bet tris mėnesius teks atidirbti. Taigi, į Londoną važiuoju, likus nepilnam mėnesiui ”sename” darbe. Kas galėjo pagalvoti lapkričio mėnesį.

Kelionė į oro uostą visai neįdomi, negaišiu jūsų laiko. Tiesa, prieš pat kelionę apsičiupinėjau, kad nauja Ryanair bagažo tvarka (ne tokia ir nauja, pasakys dažniau keliaujantys) reiškia, jog net padorios kuprinės negali imt. Teko pridėt vieną priority, kad pasiimt su savim kiek didesnį bagažą būtiniausiems dalykams. Ne, nesibaru ant Ryanair. Kaip besuk, vistiek pigiau. Nesuprantu žmonių, kurie skundžiasi, kad bagažo reikalavimai – pasityčiojimas. Arba kai skundžiasi, kad Apple kalta, kai pats, žioplys, sudaužė laikrodį ir remontas kainuos beveik tiek pat, kiek naujas laikrodis. Visada turi pasirinkimą, žmogau. Neskrisk Ryanair. Skrisk SAS, Lufthansa, Norwegian galų gale. Nepirk Apple. Pirk iš aliexpress. Bus pigu ir gerai. Ar ne? Ryanair labai myliu ir gerbiu už tai, kad davė mums visiems galimybę pigiai keliauti. O info apie bagažo ribojimus nežinojimas, ne Ryanair problema, o mano. Susimokėjau ir viskas ok.

– Edvardas – tipinis lietuviškas vardas, – sako dėdė pasienietis prie pasų kontrolės langelio Gioteborge.
– Aha, sakau, tiksliai, – o pats galvoju, kažin pase perskaitė ar tikrai gerai dirba savo darbą ir iš vardo mato.

Pusantros valandos ore ir jau Boeing 737-800 ratai rieda Stansted asfaltu. Ir kodėl kai kurie žmonės niekada nemato nieko, tik save. Kam grūstis iš kėdės, jei neplanuoji judint šiknos iš lėktuvo? Jei jau lipi, tai lipk, o ne blokuok kelią kitiems. Tie patys žmonės nesupranta, kad last out iš lėktuvo, bus last in į autobusą, kuris jau stovi prie trapo, o taip pat first out iš autobuso. Neblokuotum praėjimo atsistojęs, matytum, jog autobusas laukia lauke. Turėtum laiko sudėt du plius du ir suprast, kad grūstis nėra reikalo.

Booking.coms
storyLazyload();