Jungtinė Karalystė: Anglija aktyviaiRandu porą dėstytojų pasodintų už grotų :)

Vienas prašmatniausiai atrodančių koledžų Kembridže: St John's college

Koledžus galima lankyti, bet įėjimas mokamas, šiandien tik apeisim susidaryti bendrą miesto vaizdą.
Praeiname river Cam upę. Nuo jos ir kilo miesto vardas.
Studentai uždarbiauja plukdydami luotais turistus. Mačiau vienos valties nuoma valandai 16 svarų. O jei nori kad tave paplukdytų, 12 svarų 45 minutėms vienam žmogui.
Susisodink kokius 4-5 žmones, pelnas garantuotas :)

Nutarėme kad studijuosime st John's koledže, kiti neįtiko :)

Koledžas išsidėstęs abiejose upės pusėse, vieną sparną su kitu jungia tiltas bridge of Sights

O upėje tiesiog knibžda laivelių. Vietoje irklų naudojama kartisPlanas buvo grįžti link automobilio kita upės puse, bet teko nuleisti rankas, nes kiekvienas koledžas nuo kito atsitvėręs grioviais, jei ir būna permestas per griovį tiltelis, praėjimas užrakintas, reikėtų lipti per vartelius, teko grįžti į pėsčiųjų gatvelę senamiestyje.
Eidami turistų minioje girdime ganėtinai gražiai skambančią gitarą, tik nematome kur muzikantas. O jis sugebėjo įlįsti į šiukšlių dėžę :)

Esu buvęs Londone, bet dviračių ten mačiau mažai. Čia studentų karalystė, neabejotinai dviratis pigiausias transporto variantas. Jų gausybė, buvo netgi tvorų, ant kurių kabojo ženklai, kad dviračius rakinti draudžiama, nes tvora istorinės vertės. Šita tvora ne istorinė

Pakeliui iš Cambridge į Boston užsukame į Ely miestelį, turintį ispūdingą katedrą, tikrai nepadarysiančią gėdos ir didesniam miestui
Planas buvo apsižiūrėti viduje, neišdegė, nes viduje vyko kažkokio atviro universiteto diplomų įteikimo šventė. Įleido tik trumpam, kad susidaryti įspūdį


Apeiname katedrą aplink. Užtrunkame apie pusvalandį
Liko paskutinė diena pažinčiai su Anglija, planas šiandien aplankyti Nottingham. Planą įvykdėme, patyrėme didžiulį gerą siurprizą.
Pradedame nuo Nottingham pilies.
Praeiname pro seniausią užeigą anglijoje Ye olde trip to Jerusalem. Gražus pastatas, tik keista matyti lauke žmones ragaujančius alų iš plastikinių bokalų. Nesolidu. Bet pastato architektūra atperka.

Ir kaip Notingemas be Robino Hudo.

Nottingham pilis, vienintelis muziejus kuriame apsilankę gavome susimokėti pinigus šioje kelionėje.
Įėjimas ne per daug brangus, berods 5 svarai žmogui.
Jau vėliau, ekskursijos su gidu metu sužinojau, kad kažkada pilis buvo didžiulė, viena įspūdingiausių Anglijoje. Bet prasidėjus rietenoms tarp rojalistų ir parlamentinės valstybės šalininkų pilyje buvo nužudytas karalius. Kad rojalistai neturėtų vietos kur galėtų atgimti jų judėjimas, pilis buvo išrinkta iki paskutinio akmens.
Dabar pilies vietoje stovi ne per daug įspūdingas pastatas iš išorės

Šalia pilies įėjimo, pasižiūrime į miestą nuo apžvalgos aikštelės

O pilyje sutinkame Robiną Hudą. Jisai nieko prieš nusifotografuoti. Ir pinigų už tai nereikalauja :)

Pilyje daug meno kūrinių, paveikslų, skulptūrų. Meno žinovai čia turėtų ką veikti gerą pusdienį. Mums užtenka maždaug valandos apsižvalgyti po sales

Po pilimi, ir kaip vėliau išsiaiškinome po visu Notingemu išraizgytas urvų tinklas. Ekskursiją po olas veda tas pats Robinas Hudas. Teko papildomai susimokėti po 5 svarus nuo suaugusio, bet tai buvo paskutinės šioje kelionėje teisingos išlaidos. Maisto ir šmutkių pirkimo į teisingas išlaidas neįskaičiuoju :)

Olos lengai išrausiamos, nes po žeme paprasčiausias smėlis, suspaustas, virtęs į smiltainį. Olų tinklas po pilimi buvo naudojamas pilies aprūpinimui produktais. Urvais pilį pasiekė ir minėtą karalių nužudė ir maištininkai.
Iš urvų išlendame pilies papėdėje, vieta vadinama Mortimmer's hole, Mortimerio skylė.


Sekanti lankytina vieta Notingeme, Wollaton parkas ir jame esantys keli nedideli gamtos istorijos, pramonės muziejai
Tikėjausi ramaus pasivaikščiojimo šalia gražių rūmų, šalia kurio tikriausiai pamatysime besiganančius elnius.
Tikėjausi maždaug tokio vaizdo

O papuolėme į didelį šurmulį, jokių elnių aplinkui nei su žiburiu. Pilna senovinių automobilių 

Man ir buvo mįslė, kodėl privažiavus parką, buvo uždarytas įvažiavimas į jo parkavimo aikštelę. Greta esantys gyvenamieji rajonai atsitvėrę ženklais, kad ne vietiniams gyventojams įvažiavimas draudžiamas.
Teko pasistatyti mašiną už maždaug puskilometrio nuo parko. Kojos kenčia, paauglystę pergyvenantis šeimos narys pastoviai bamba, mano tėvas lieka mašinoje ilsėtis. Sako, būtų žinojęs apie automobilistų suvažiavimą, būtų ėjęs kartu. Gaus pasitenkinti tik nuotraukomis dabar.
Buvo ir senoviškų automobiliųBuvo ir naujesnių patobulintųBet daugiausia buvo istorijos

Buvo kūrybiškai pateiktų automobilių


Ir originalių formų

Ir oda apmuštų iš išorės

Prabanga alsuojančių eksponatų

Ir anglų varguomenės transporto priemonių

Keliautojų svajonių transporto priemonės

Ir transporto priemonė į kurią niekas nenorėtų patekti

Amerikietiškos klasikos

Ir senovinių autobusų


Wollaton park pramonės muziejus pademonstravo magijos triuką. Turiu tik nuojautą, kaip tas kranas gali kaboti ore, bet kaip yra iš tikro, nesimatė jokių įrodymų

Prisisotinę iki kaklo automobilizmo, dar įlindom apžiūrėti muziejų rūmuose
Radome beždžionės skeletą

Ir įdomių mineralų pavyzdžių

Pakėlus galvą aukštyn pastebebėjau originalią vėduoklę iš šautuvų

Apeiname rūmus aplink, kojos sunkiai klauso 

Atgal į automobilį, pakeliui iš Nottingham link Bostono dar stabtelime prie Newark pilies griuvėsių. Objektas atskiro dienos tikslo gal ir nevertas, bet prasimankštinti ištinusias kojas kokį pusvalandį tikrai ne pro šalįĮkeliu paskutinę fotografiją šios kelionės aprašyme.


Mama paskutinę ekskursijų dieną pasamprotavo, kad jaučiasi esanti Anglijoje jau kokias 2 savaites.
Per 4 dienas tikrai daug pamatėme, šalis turi nepaprastai didelį istorinį palikimą, bet galima rasti ir išskirtinių gamtos kampelių.
Dar neapvaikščioti geriausi Londono muziejai, neapvažinėtas Velsas, piečiausiai esanti nuostabi Anglijos pakrantė, Škotija.
Mes tikrai dar čia apsilankysime, nei kiek neabejoju pasinaudosime giminaičių emigrantų svetingumu, aplankysime ir juos ir apylinkes.

Gera buvo kelionė
Noriu dar :)

Booking.coms
storyLazyload();