JAV: Hiustone, mes neturime problemų!Žodžiu NBA „Visų žvaigždžių savaitgalis“ reiškia, kad dirbti reikės daugiau, nei per kaimyno suorganizuotą pavasarinę talką prie paskutinės Respublikos 46 namo, Kėdainiuose laiptinės. Prisirinkę krūva medžiagos ir grįžę namo, mes ja damušdavom geriausiu atveju 4 val. ryto. Apie 12val. jau reikdavo ieškoti „sensacijų“. Vieną naktį užmigus panašiu laiku, labai greitai reikėjo važiuoti į miestą. Puoliau rengtis, gal biški keiktis, kad trūksta miego, dėjausi kamerą ir fotoaparatą. O pasirodo, man susisapnavo, kad reikia eiti. Užmigus buvo praėjusi gal tik valanda. Rokas baiginėjo naujieną, o aš vėl viską susidėjęs į vietą toliau nuslinkau miego. Haliūnai, gal grybai aš nežinau.

Indrė ir Vytautas ruošiasi į NASA

PONAS ROKAS SUABEJOJO AMERIKIEČIŲ IŠSILAIPINIMU MĖNULYJE

Viena iš esminių NASA bazių įsikūrusi netoli Hiustono. NASA, tai Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija. 18 milijardų dolerių metinį biudžetą vartanti Valstybinė biudžetinė įstaiga darbus atliko 1969 metais, kai galimai nusileido mėnulyje. Ką poto jie darė ir kur leido pinigus man lieka mįslė. Mano galva, dėl tariamo lėšų išvaistymo reiktų kreiptis į Konstitucinį teismą, kad būtų sudaryta speciali darbo grupė, o kaltieji būtų nubausti pagal dabar galiojančius įstatymus. O vėliau sprendimas būtų skundžiamas. Čia taip būtų, jei viskas vyktų Lietuvoje. Visgi, kodėl NASA nebesiunčia žmonių į mėnulį, man lieka paslaptis. Nusprendžiam išsiaiškinti.

Raketa

Mažiau nei valanda kelio nuo Hiustono ir mes braunamės į NASA. Įėję pro paradinį įėjimą nuotraukų ir vaizdine pagalba galime susipažinti su visais kosmoso reikaliukais. Pradžia gero nežada, nes pažintis su mums su taip „tolima ir artima tarsi laimė svetima“, visata pateikiama pro vaikiškus akinius. Metas pasileisti po NASA teritoriją. Susėdam į traukinuką, kuris atsidarius vartams išrieda supažindinti su svarbiais to meto pastatais. Visų mūsų nelaimei traukinukas išrieda į gatvę, kur važinėja paprastų teksasiečių automobiliai. Tai palaukit, kur čia NASA slaptumas? OK. Pirmo namo viduje, vėl žiūrime filmukus. Tuomet norisi paklausti, ką mes čia darom? Youtubas turi paruošęs dar daugiau filmukų ta tema. Rodykit kažką originalaus!! Priėjome prie Apollo kažkeliolikto skersinio pjūvio. Iš esmės, vėl nieko įdomaus tik krūva laidų. Gidai prašo neliesti kai kurių objektų, kadangi jie dar nėra įstiklinti. Kvailiai. Dabar yra pats metas juos paliesti, nes kai įstiklins galima bus tik palaižyti.

Apollo erdvėlaivis

Vieną, ką sužinojau, kad kosmose esantys astronautai negali disponuoti dideliu vandens kiekiu. Viskas ką jie suvartoja ir išleidžia, iš naujo perdirba ir vėl suvartoja ir taip sukasi laimės ratas. Vemčiau.

Kosminė ekspedicija

Kita stotelė NASA Johnson Space centro 1969 metų kontrolės kambarys iš kurio buvo priimtas sprendimas skristi į mėnulį. Originalūs kompiuteriai, tuo metu jų atminties talpa siekė 2MB, televizoriai, dizainas ir t.t Ramiai išsilaipinimo mėnulyje istoriją pasakojųsi gidą sunervino klausimas iš auditorijos. Klausimo autorius, žinoma, buvo ponas Rokas. – Kodėl Amerikos vėliava įbesta mėnulyje plevesuoja? – klausia žingeidus lietuvaitis. Jaunasis gidas greit suprato Roko klausimo kampą. – Jūs norite pasakyti, kad mes nebuvome mėnulyje, Jūs tai norite pasakyti? Gidas akivaizdžiai susinervino mūsų abejonėmis dėl amerikiečių vizito žemės palydove. Amerikiečiai neva patys pajudino vėliavą, todėl ji atrodo lyg plevesuojanti. Kai pasirodė versija, jog išsilaipinimas mėnulyje buvo nevykusiai nufilmuotas studijoje, amerikos kosmoso atstovai greičiausiai sulaukia ne vieno panašaus klausimo. Abejones sukelia ir faktas, kad nuo 1972 nėra žmonių išsilaipinusiu mėnulyje. Palyginus šių laikų technines galimybes, tai atrodo neįtikėtina. Galbūt amerikiečiai pamatę, kad Sovietų Sąjunga deda juos į vietą Kosmoso lenktynėse suorganizavo „fake“ apsilankymą. Galbūt ir ne, pats nebuvau, nežinau. Paskutinė stotelė buvo kelių Apollo erdvėlaivių ekspozicija dideliame angare.

Rokas netiki, kad amerikiečiai išsilaipino mėnulyje

Sakyčiau, kad į NASA centrą važiuoti neverta. Nebent turite vaikų, kuriems apsilankymas patiks labiau nei Jums. Parodoma labai mažai ir dažniausiai per vaikišką prizmę. Fainas dalykėlis, ką galima nusipirkti tai kosmonauto kostiumas, gaila, bet ir jis nepigus.

Mūsų nelaisvėje mažasis Neilas Armstrongas
Traukiant namo iš NASA į Hiustoną pasimato, kur visi žmonės sulindę. Jie papraščiausiai stovi užmiesčio kamštyje. Greičiausiai į centrą lįsti niekas neturi nei noro, nei reikalo.

Erdvėlaiviai, raketos ir kiti prietaisai puošia įvažiavimą į NASA

SUSITIKIMAS SU MŪSŲ KRAŠTO BENDRUOMENE

Čia jų Hiustone ir Teksaso apylinkėse kelios dešimtys. Darbų, laimės ar dar kažko ieškoti atvažiavę tautiečiai nevengia susitikti įvairiomis progomis. Antai Vasario 16-tos, užgavėnių ir avansu Kovo 11-osios proga lietuvaičiai susirinko viename bažnyčiai priklausančiame pastate, kuriame, kaip ir priklauso yra įrengta nedidelė krepšinio aikštelė. Daugiau jaunų nei vyresnių gintaro krašto brolių ir seserų gražiai paminėjo šventes ir jas akcentavo gausiu vaišių stalu. Blynai, kugeliai ir kiti panašūs užgavėnių akcentai karaliavo didžiuliame kambaryje. Vaikai ruošė pasirodymus. Lašininiai suvedinėjo sąskaitas su kanapiniais, vyko krepšinio žaidimai.

Užgavėnių šventė pas Teksaso lietuvius

Įdomiausia buvo pašnekėti su vietos senoliais. Ne vieną dešimtį metų Amerikoje praleidę dipukai mielai leidosi į pašnekesį su mumis. Guvi aštuoniasdešimties metų moteriškė pradėjo pasakoti, kaip ji dirbo bibliotekininke, turėjo daug darbo, dėliojo knygas lyg tai būtų vykę vakar. Jos vyriškis iš karto puolė sarkastiškai ją raminti: Tai jau praeitis! Matomai atkirto jai, kai prie stalo moteriškė jį pavadino „lašininiu“. Susitikimui baigiantis viena moterėlė pagarbiai susiviniojo į servetėlę mūsų atvežtos lietuviškos duonos riekelę. Jiems tai reiškia žymiai daugiau nei mums. Ir suprantama. Kiek teko sutikti išeiviją (JAV, Venesueloje, Krasnojarske), visi jie piešia Lietuvą, kaip tobulą šalį. Myli, ilgisi, aukština, bet negali būti kartu. Mes galime, tačiau dauguma to nedarome.

Lietuviukai švenčia Užgavėnes

VIZITO ĮPRASMINIMAS

Vieną vakarą reikia pailsėti nuo darbų ir įprasminti atvykimą. Užsukom į penki žingsniai nuo namų esantį bariuką. Čia Indrė interesantus moko tango paslapčių. Prisipažinsiu, pirmą sykį mačiau kaip tas šokis atrodo. Man tai pasirodė kaip dviejų žmonių lėtas baldų stumdymas po aikštelę. Jokios aistros, jokios emocijos, greičio ar energijos. Du žmonės lėtai sukinėjasi po parketą ir tai yra visas tango žavumas. Žinoma, esu barankos skylės šokio ekspertas. Tikiu, kad tai yra daugiau nei tai mato mano akys. Vakarui įsisiubavus paragaujame ką siūlo baras. Jo šeimininkas Pete mus dar ir pavaišina. Pasirodo jis yra visai neprastas muzikantas. Žmogus, pinigų prasimanantis net iš pasirodymų, kurių metu žmonės užsako dainas. Bet kokias. Kokios tik ant liežuvio galo. Tereikia pasakyti grupę ir pavadinimą ir jis po akimirkos, kaip Jukebox‘as už pinigus jau groja ir dainuoja pasirinkta melodija. Talentas. Vyriškis užsimena, kad savo bariukyje turi ir akordeoną. Toliau uždaras vakaras rutuliojosi taip:

http://youtu.be/T0pUHRY_YlU VIDEO

Grįžkime dar prie tango. Kitą dieną nuvykau pasižiūrėti kaip atrodo tango „diskoteka“. Viename Hiustono barų. Sukurpiau tokį lengvutį video.

http://www.youtube.com/watch?v=R84p6wKX-dg VIDEO

Naktinis gyvenimas Hiustono turėtų būti užpakalio skausmas vietos gyventojams. Visi barai, visas alkoholis darbą baigia 2 valandą nakties. Rėk, šauk, nervuokis, draskykis, tokios taisyklės ir nieko tu nebepadarysi. Grįžti iš baro paryčiui nėra jokios galimybės. Pabandykit įžvelgti pliusus ir minusus. Didžiausias minusas, kad labai anksti reikia belstis namo. Kai kablys nugaroje turi su tuo susitaikyti ir nuolankiai pėdinti namo. Iš tokios taisyklės išsilanksto pliusai. Visuomenės gerovė ir saugumas, tarkime vienas. Esminis momentas, trumpas baro darbo laikas reiškia nenutrūkstamą alkoholio vartojimą greitai ir dideliais kiekiais, nes baro uždarymo valanda tiksi kaip teroristo bomba. Jei namuose į lovą įkrenti ~2-3val. nakties, tai be problemų gerai išsimiegosi.

KELIAS NAMO IR NEDORELIŲ ANGLŲ KONFISKUOTAS BUTELYS

Diena, kai reikia važiuoti namo būna kokti. Ir norisi grįžti ir nesinori. Dažniausiai labiau nesinori žinant, kad grįžus reiks vėl vaikščiot po amžino įšalo šalį, kai čia Hiustone apie +18. Nekamuoja bėdos, neslegia rūpesčiai ir neerzina visi kiti likę reikalai. Į Bušo oro uostą nuveža geroji Indrė. Registratūros darbuotojai dar pagrasinam, kad niekur mes nevažiuosim. Nors kitoje stotelėje, t.y Majamyje per kurį ir turime skristi – išliptume.

Kažkur netoliese - Majamis

„Welcome to Miami“ nuskambėję stiurdesės žodžiai priverčia iš jaudulio šiek tiek šiktelti. Duotojo miesto pavadinimas skamba labai jau vyliojančiai. Pagalvojau, kad pilotas galėtų padaryti bajerį ir nuskraidinti visus į lietuvišką Majamį – Marijampolę. Žmonės būtų apakę „ant kiek“ Majamis į save nepanašus :) Vienas geras dalykėlis Majamio oro uoste – vienoje vietoje esantis nemokamas internetas. Kitur gi, dolerio prašo nelemti kapitalistai – spekuliantai. Pvz. lėktuve iš Hiustono į Majamį už 10 dolerių galima naudotis tuo pačiu internetiku.

Majamio oro uoste nusprendžiam atlikti esminį Duty Free šturmą. Buteliai, butelaičiai, buteliukai čia už nuostabias kainas. Rankose laikomas 1,75l Jack Daniels tekainuoja 41 dolerį. Mintyse jau save matau sėdintį už stalo, linguojantį ir dainuojantį dainą „Kur gimėm, kur augom, kur žemė šventa, sustokime sesės ir broliai. Užtraukime dainą, kurią kažkada, dainuodavo mūsų senoliai“.

British Airways patikėjo savo kolegoms American Airlines atlikti transatlantinį skrydį ir tai tapo didžiuliu nesusipratimu. Lėktuvas vėlavo gerą valandą. Pas šalia sėdinčius žmones neveikė ekraniukai, stiurdesės blaškėsi „kaip iš tos dainos“. Žodžiu Bardakas ir didžiosios B ir dar galima būtų pridėti pora didelių DD. Tuos ekraniukus jos eidavo vis perkraudinėti, bet aišku situacija nepasikeisdavo. Vietoj to, kad pripažintų, jog tie ekranai normaliai neveikia jau N skrydžių, joms kiekvieną kartą tekdavo teatrališkai „nustebti“, kad jie neveikia.

Maistas. Atrodo, kad kažkas jį gamino su dvejomis kairėmis rankomis. Viskas išdrabstyta, išdarkyta, salotos voliojosi po padėklą, kaip poilsiautojai Majamio pliaže. Negana to, paduodant maistą stiurdesėms dažnai kas nors krisdavo iš rankų. Šalia manęs praskrido mineralinio buteliukas. Atsimenu dar vieną daikto kritimo atvėjį, kai skrendant iš Toronto iš Varšuvos su LOT stiuartas traukdamas senovinę videko kasetę ją paleido iš rankų ir ji iš metro aukščio praskrido milimetru nuo keleivio galvos. Tipo sorry, o gal ir sorry nepasakė.

Tvarka padėkle

American Airlines problema buvo ta, kad iškritus sniegui Londone jei turėjo Majamyje pakeisti lėktuvą, todėl vėlavo, blaškėsi ir panašiai. Vėlavimas buvo tiesiogiai susijęs su mano kitu skrydžiu į Varšuvą, kuriam beliko valanda. Laimei viskas vyko tam pačiam terminale. Kertinis įvykis Heathrow oro uoste buvo mano didžiojo butelio konfiskacija. Klausite kodėl? Apsaugos moteriškė nusprendė, kad jis blogai supakuotas. T.y Majamio parduotuvės veikėjai tą maišiuką susegė su lapų segtuvu, o pasak britų, tai turėjo būti užklijuota lipnia juostele. Nors tiek man, tiek jiems aišku, kad išėjęs iš lėktuvo atėjau tiesiai čia ir pats to Jacko išvirti ir bonkos pagaminti neturėjau nei galimybių nei laiko nei recepto, tiesiog jie nusprendė, kad tas butelis puikiai tiktų jų skyriaus baliukui, nes kokiam apsaugos prižiūrėtojui Johnui Smithui šiandien 50-metis, o dovanų nespėjo nupirkti. Moteris pasiūlė nebent butelį sukišti į bagažą, kurio jau nuo Hiustono nesu matęs, kadangi skrydis į Varšuvą už 20 minučių tai yra neįmanoma. Argumentai, kad kokį maišelį davė tokį ir atnešiau čia nepadėjo. Nepadėjo niekas, ašaros išdžiūvo, todėl dabar oro uosto darbuotojai iš Londono skambina kolegoms iš Majamio ir dėkoja už lauktuves. Atsisveikindamas nepagailėjau tam procesui aukšto kalibro negražių angliškų žodelių. O dar svarščiau kvepalus nusipirkti...

Kelionė baigėsi aukščiausia nata. Neatkeliavo mano bagažas, nes liko Londone. Todėl surašiau piktą emailą, kad butelį grūstų į mano tašę ir temptų ją čia :) Todėl esminis patarimas kitiems keliaujantiems ir perkantiems skysčius iš JAV į Europą su persėdimu. Jei nenorite vežti lauktuvių anglų lordams, liepkite amerikos burgeriams suklijuoti-užanspauduoti skysčių maišelį taip, kaip kad nesugalvoju kaip. O šiaip kelionė buvo jėga :D

Pasakojimo PA-BAI-GA

Teksto ir nuotraukų ir video ir autorius: Vytautas Mikaitis. http://www.kelioniuprofai.lt

Booking.coms
Atraskite Italijos kryptį autobusu - kelionių agentūros Baltic Tours Group karščiausi kelionių pasiūlymai. Autobusu į Italiją

Jauskitės patogiai visos kelionės metu su kelioninėmis kompresinėmis kojinėmis - Ortopedinių prekių parduotuvė "Pes Planus". Kelioninės kojinės.

Lektuvubilietai.lt – skrydžių paieškos platforma, ieškantiems pigių lėktuvų bilietų pasiūlymų. Pigūs skrydžiai į Europą, Aziją ir už Atlanto ribų. Raskite geriausius skrydžių pasiūlymus jau dabar!

Skrydžiai į Europą, Aziją ir už Atlanto ribų! Skrendu.lt siūlo geriausius skrydžių pasiūlymus poilsinėms, turistinėms ar verslo kelionėms. Raskite skrydį į jūsų norimą šalį ar miestą už itin patrauklią kainą. Lėktuvų bilietai.

storyLazyload();