JAV: Hiustone, mes neturime problemų!

Į Hiustoną turbūt važiuočiau tik pensijoj. Ne dėl to, kad dabar neturiu laiko, bet tiesiog yra daug įdomesnių vietų nei Teksaso gigantas, kuriam anglų kalba vienam filme iš kosmoso pranešama apie problemas. Dviejų veikėjų iš Lietuvos kelias Šterno paliepimu visgi pakrypo į minėtą Volkerio valstiją ir dainų apdainuotą Hiustoną. Tai NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalis.


Kobe Bryantas NBA "Žvaigždžių dienoje"

Geriausi šalies krepšiasvydžio meistrai Vasario viduryje renkasi pademonstruoti savo buskulų. O mes paprasti lietaus krašto lašeliai gavome puikią progą pasižiūrėti kaip viskas atrodo iš arti, o ne per lempinį kineskopą.

Aš Vytautas ir ponas Rokas sėdame į Simple Express autobusą vežantį iš Varšuvą. Kadangi Linkevičius jau atsiprašė lenkų už nežinia ką, esame saugūs. Žinoma ponas Rokas sau būdingu stiliumi pamiršta išsikeisti dolerių, todėl mesdamas visus daiktus bėga į stoties „Parex“ banką, o aš su minia judu link „Panoramos“. Ponas Rokas kaip įtempto siužeto filme čiumpa nešvarius dolerius, griebia taksi, lekia Vilniaus gatvėmis ir spėja į autobusą. Pamiršta tik esminį filmų momentą – susišaudymą. Bazė

Kanklės pasiruošusios transatlantiniam skrydžiui

Naktis autike yra naktis autike. Oro uoste dar 6 valandos laukimo. Atsigulus ant suoliuko pamiegoti viršesnysis apsaugos padalinio vadovo pavaduotojo kažkas pasako, kad gulėti čia nevalia, nors pusė oro uosto elgiasi lygiai taip pat. Sužinojau ir dalyką, kad į Ameriką vežam kankles. Muzikinį instrumentą, kurį pravirkdo jaunos lietuvaitės per Dainų dainelės konkursą, tačiau jų niekas neklauso. Tai aš, Rokas ir kanklės. Check-ino darbuotojos nustemba tokia intelekto nesužalotų veidų partneryste su kanklėm. Kadangi pas poną Roką trys bagažiukai, moteris pasiūlo kompiuterį įsidėti į kuprinę, o aš pasiūlau kompiuterį įsidėti į kankles. Pirmą ir paskutinį kartą. Iš tikro, kankles vežame vienai lietuvei, kuriai ir reikalingas tas instrumentas. Be to, minėjau, kad Linkevičius atsiprašė lenkų, už tai lenkai oro uoste iš esmės pagerino lito ir zloto kursą.

„Palankus“ lito ir zloto santykis

Į Hiustoną mus skraidina British airways tikroji ūkinė bendrija. Pradžioje į Londoną, vėliau į Čikagą ir tik tada jau su American Airlines į Hiustoną. Pagrindinis dalykas, kodėl gerai skristi su ponu Roku, nes jis visiškai neturi, matomai išsioperavęs, prašymo gėdos jausmą. T.y su juo pirmą sykį patyriau, kad galima pakartoti maistą lėktuve ir gal net ne vieną kartą. Jam tai jokia problema. Stiurdesės atneša, net karštą patiekalą pakartojimui.

Atokvėpio valandėle Čikagos oro uoste

Atvykę į Čikagą turim prasmukti po muitinę. Ji visada pasižymi įdomiais klausimais bandydami tave prigauti. Prieš tai atsistojam į eilę, Roko pasą patikrina viena darbuotoja. Nusprendžiam, kad kita, žymiai gražesnė darbuotoja galėtų irgi pažiūrėti į Roko vizą, todėl Rokas jau pats jai paduoda pasą. Tada milisekundei susižvengiam, todėl ji įsakmiu tonu prašo papasakoti kas čia tokio juokingo. Kaip ir atsakymo normalaus neturim, todėl pagrasina, kad jei neužrašysim adreso kur apsistojam mus deportuos.

Ore skraidantis "Čiupa čiupsas"

Manasis muitininkas irgi pasirodė neputiovas. Galimai iš Meksikos kilęs vyriškis nusprendžia mane tardyti, kur aš važiuoju ir kur mano atgaliniai bilietai, turėjau įrodyti, kad aš žurnalistas, kad turiu pakvietimą, kad turiu pažymėjimą, kad turiu jam bučiuoti į subinę, nes Meksikai nepatinka krepšinis. O gal šiaip jo abuolitams dar neišduotas leidimas gyventi JAV, todėl aš kaltas. Visgi praleidžia. Toliau seka apsaugos ir visokie kiti darbuotojai, kurie pamiršo tą senąjį gerąjį amerikietišką svetingumo receptą. Žodžiu Čikagos oro uosto darbuotojai gauna nuo manęs španą. Tiesa tik tekstiniu pavidalu.

Kaip kunigas jungtis tarp Dievo ir žmogaus. Taip Hiustonas, tarp žmogaus ir kosmoso. Oro uoste pasitinkanti karvė su užrašu „Houston we have landed“ tai patvirtina. Vidiniuose skrydžiuose amerikiečiai turi įdomią tvarką bagažo skyriuje. Iš esmės, ten gali patekti kas tik nori iš gatvės. Tie patys žmonės iš gatvės prie didelių noru galėtų bagažą – kaip sūnų paklydėlį ir priglausti.

Hiustone, mes ką tik nusileidome!

Hiustono oro uoste mus pasitinka geroji Indrė, kuri Amerikoj jau gyvena 10 metų. Partempia į savo namus, keturias metro stoteles nutolusius nuo miesto centro. Aukšta spygliuota tvora saugo jos namą. Sakoma, kad aplinkinė kaiminystė nepriklauso gerųjų Samariečių bendrijai. Siūlau ant tvoros užkabinti savo pavargusias nuo 36 valandų kelionės, kojines. Priešnuodžių šiam biologiniam ginklui dar niekas neišrado. Nu gal tik muilas su vandeniu galėtų pakovoti, bet rankos nesileidžia.

Indrei atvežam kankles, didelį kepalą juodos duonos ir toną medučio. Iš karto mintyse niūniuojasi dainos apie Lietuvą pvz: „Kur lygus laukai, snaudžia tamsūs miškai, lietuviai barzdočiai dūmoja. Galanda kirvius kalavijus aštrius ir juodbėrą žirgą balnoja“. O šiaip tai labiausiai norisi miego.

Hiustonas – tuščiasis ketvirtasis pagal dydį JAV miestas


Ponas Hiustonas

Tik keturios metro stotelės nuo Indrės namų iki miesto centro. Metro vadinti metro nėra visiškai teisinga, nes tai žeme riedantis tramvajus. Nors rašo, kad metro. Bilietas šiuo transportu tekainuoja 1,25$ ir galioja pora valandų, ne taip kaip Kanadoj – 3$ vienkartinis bilietas. Vagys. Grįžkime prie Hiustono. Keista jog 2mln. žmonių turintis miestas tenkinasi tik viena „metro“ linija ir tai tik su dviem vagonėliais. Aišku, Amerikoje juk visi su automobiliais važinėja. Ypač naftos pritvinkusiame Teksase. Visgi automobilių mieste mažoka, gatvės praktiškai tuščios, kur žmonės pasislėpę buvo sunku suprasti. Pasirodo, po žeme iškastame tunelyje verda gyvenimas. Pagrindinius ofisus, prekybos centrus ir dar ką nors apjungia tunelis išsiraizgęs po dalį miesto centro. Žmonės nesitengia eiti į lauką nes esminiai reikalai sujungti taip, nereiktų sukti kiaušų.

Hiustono tunelio schema

Po miestą, kaip ir visur, zuja taksi automobiliai. Jie kaip ir niekuom neišsiskirtų, tačiau taksi vairuotojai dirbdami firmai gali patys susikurti pavadinimą. Taip, kad sėdi į šitą persižengnoji ir važiuoji. AMEN.

AMEN

Pirmą dieną jau turėjome darbelio. Reikėjo nuvažiuoti į vieną pradinę mokyklą, kuriai NBA parodė rūpestėlį „NBA Cares“. Pagrindiniai ryto svečiai pas vaikučius buvo legendinis Dikembe Mutombo, mažiau žinomi Ronas Harperis ir T.J Fordas ir naujoji Roko draugė, su kuria jis niekada nekalbėjo WNBA krepšininkė Candice Parker. Svečiai kaip svečiai, bet policijos prisirinko daugiau, nei seriale Nashas Bridžas. Kam ta parodija, ponai amerikonai. Atsakysiu. Saugumas!

Hiustono prašalaitis

Rokas, kaip koks legendinis Achmadas Rashadas pasikalbino Dikembe Mutombo, kurio pilnas vardas yra neįtikėtinas – Dikembe Mutombo Mpolondo Mukamba Jean-Jacques Wamutombo. Be to mokyklėle, kurioje lankėsi buvę krepšininkai yra tikrų tikriausia meksikiečių irštva, norint rasti baltą žmogų reikia pasitelkti Policijos šunį – seklį – morką – baklažaną.

Achmadas Rokas Raschadas

Atgal prigriebėm taksi. Šį kartą meksikietis vairuotojas dalinosi mintimis apie Hiustoną. Važiavimo kulminacija tapo vieta netoli miesto centro, kur gatvėje mušėsi du juodi. Šalia trynėsi dar vienas.

„It‘s crazy, USA is crazy. They gonna kill him. I‘m talking seriuos“, - Hiustono realijas pasakojo koks tai Alvarezas. Žmogus įsitikinęs, kad susipykė juodi galiausiai vienas kitą nužudo. Nurijom karčią tablietką. Vietoje automobilių aikštelėje parašyta- „Hide it, lock ir, or lose it“, vadinasi tokių ir panašių veikėjų siautėjimas nesibaigia tik vienas kitas nužudimu. Valgyti užsukom į vietinį McDonaldą, ten fauna ir flora išeina iš PH skalės ribų. Nenoriu nieko sakyti, bet tikrai ne šie žmonės kuria šalies socialinę ir ekonominę gerovę. Totalus probleminis juodynas. Kietesni išsiskiria auksiniais „mandingais“, sovietinio palikimo dantimis. Tiek jau to apie juos. BigMac‘as geri 6 baksai.

Draugiškas patarimas rakinti automobilį

NBA Visų žvaigdžių šventė prasideda renginiu JamSession. Vieta, kur žmonės negalintys, nenorintys arba neįperkantys bilietų susirenka gerai praleisti laiką. Visokie krepšinio žaidimai, esamos ir buvusios NBA legendos nuolat apsilanko šventėje. Taip suteikdami proga visiems pajusti šventės dvasią. Mes tuo tarpu irgi šmirinėjam po erdvę, kurioje kalnai pramogų krepšinio tematika. Visiems Roką supažindinu, kad jis yra buvusi Moterų NBA žaidėja. Bajeris neblogai veikė.

Mister Rokas

Beje, Rokas dėjimo į krepšį žaidime galutinai visus įtikino, kad baltieji negali šokinėti.
Baltieji negali šokinėti VIDEO

Grįžti iš šventės metro, reiškia sutikti McDonaldo lankytojų labiau apsileidusius pusbrolius ir puskes. Gyvi zombiai susėda į tramvajų ir važiuoja neaiškia kryptim. Kartais mėgsta įkalę kalbėti neaiškia liežuvio atsipalaidavimo kalba. Publika tikrai prasta. Gerai, kad pernelyg nesikabinėjanti. Nors vienam, laukiant pusvalandį traukinuko teko vis nuo pradžių paleidinėti CD playerį su Alycia Keys muzika.

Hiustonas patvirtina pavojingo miesto statusą su kaupu. Naktį vietos policija dirba viršvalandžius. Centriukas nespėja padėti ragalio. Veiksmas lyg mieste vyktų nuožmus karas be pertraukų. Sirenos nenustoja – weou, weou, weou.

NBA Visų žvaigždžių savaitgalis

Kaip ir minėjau toks ir buvo tikslas. Nors lietuviai toje šventėje nedalyvavo, tačiau nušviesti kas ten vyksta Lietuvos krepšinio puoselėtojams buvo reikalinga.

"All-Star" game nuotaika

Hiustonas iš principo yra legendino krepšininko Hakeemo Olajuwono miestas. Kadangi keliautojams krepšinis tamsaus kambario aukščiausioj lentynoj, tai nesiplėtosiu. Šventė čia sukasi kaip lietuviškas vilkelis. Daug žurnalistų, kamerų, svečių, draugų ir priešų. Aukščiausio lygio krepšininkai ir dar aukštesnio lygio išprotėjimas iš visų pusės. NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalis susideda iš įvairių renginių, o šventę vainikuoja „Rytų-Vakarų“ rungtynės, Oro karaliaus, snaiperio ir įgūdžių konkursai.

Oro karaliaus konkursas
Bilietai į tokį renginį kainuoja ne viena šimtą ar net tūkstantį dolerių. Įdomiausia tai, kad žmonės visiškai pateisina tokią didelę bilietų kainą. Viena moteris ėjusi į šventę sakė. – „Mokėjau 900 dolerių už vieną bilietą. Tai juk NBA „Visų žvaigždžių savaitgalis. Nedažnai tai gali pamatyti gyvai.“ Tai aukščiausio lygio organizatorių darbo įvertinimas.

"Žvaigždžių dienoje" - Shaquill'as O'Neal'as

Džiaugiuosi, kad gyvenime už dalykus reikia mokėti pinigus. „Free stuff“ iš esmės jaukia ir griauna visą sistemą. Gaudamas kažką nemokamai, to visiškai nevertini. Kas atsitinka jei gauni valgyti nemokamai? 1. Prisiėdi kaip kiaulė. 2. Prisikrauni, tiek, kad poto reikia išmesti. 3. Tampi tikru išsikalinėtoju. Tai lyg žaistum žaidimus su kodais ir įsivaizduotum koks esi fainas. Pavyzdis, kuris atsitiko man. Daug kam patekti į NBA „Žvaigždžių dieną“ yra svajonė. Per daug nekrykštavęs ir galvos nedaužęs iš džiaugsmo į sieną su savo darbu patekau ten be problemų. Žurnalistams skirtos ložės – arenos palubėse, todėl nusprendžiau paieškoti kėdžių salėje, kurios būtų laisvos ir galėčiau pažiūrėti „Oro karaliaus“ konkursą. Visiškai nesusimastęs sedėjau labai arti veiksmo. EI! Šita vietelė greičiausiai kainuoja gerą 1000$, o aš čia nemokamai padėjau savo užpakalį. Buvo įdomu, bet ne tiek, kad supraščiau, kad aš vos ne pateptasis, juk pats nemokėčiau tokių pinigų. Vėliau „Visų žvaigždžių“ rungtynių metu scenoje dainavo Alicia Keys, užmečiau akį į ją lyg ten grotų kapela „Prūsai ilgi ūsai“. Tai yra nemokamų dalykų pasekmė. Susimokėjęs, įspūdžiais būčiau gaudęs kiekvieną savo sumokėtą dolerį. Žinoma, nieko prieš būčiau, jei komunalinės paslaugos visgi būtų nemokamos :D

Aš irgi žaidžiau, alų midų gėriau....

Norėčiau atkreipti dėmesį į sporto renginiuose atliekamus himnus. Nenuostabu, kad dažniausiai čia skamba dviejų valstybių nacionaliniai himnai – JAV ir Kanados. Šios dvi šalys yra stipriai susijusios įvairiose srityse. Įskaitant ir sportą. Ne per „Žvaigždžių dieną“, bet per visas likusias sporto varžybas yra giedami abiejų šalių himnai, man lygose dažniausiai dalyvauja dviejų šalių komandos. Įdomiausia, tai, kad vienas žmogus atlieka abu himnus. Įsivaizduokime, kokios šventės metu lietuvių ir lenkų himną sugiedotų vienas žmogus. Atrodytų neįprastai. „Vardan tos Lietuvos, vienybė težydi..(pauzė)....Jeszcze Polska nie zginela, Kiedy my zyjemy.“

Pirmą kartą išgirdau, kai Hiustone giedant Amerikos himną, visa salė pradėda klykti iš džiaugsmo. Ir tai įvyksta ne himno pabaigoje, o viduryje. Dėl vienos paprastos priežasties. (Ištrauka iš JAV himno)

O'er the ramparts we watched were so gallantly streaming?

And the ROCKET‘S red glare, the bombs bursting in air,

Raketų miestui Hiustonui šie žodžiai prideda kibirą pasididžiavimo visos šalies mastu. Juk ne veltui Houston „Rockets“. Tiesa į himną įtraukti žodžiai tikrai nėra NASA darbo įvertinimas, tos raketos iš istorijos, greičiausiai buvo kalbama apie patrankų ore skraidančius degančius sviedinius.

Hiustono "Rockets" šokėja

Dar prisiminiau vieną smagesnių atrakcijų, kai pakalbinome du juodukus ir bandėm išsiaiškinti ar jie pažįsta Houston „Rockets“ komandoje žaidžianti Donatą Motiejūną:

http://www.youtube.com/watch?v=MMkX1QVE6M8

ARTIMA PAŽINTIS SU BEYONCE

Rungtynių metu dideliame šviečiančiame ekrane parodė, kad šventę stebi Beyonce ir Jay-Z, taip pat kitos žvaigždės. Pačiam teko praslinkti vieną metrą nuo Shaquillo O‘neal. Tai žmonės, kuriuos transliuoja tiek senas lempinis televizorius, tiek išmanusis daugiametris telikas bet kuriame pasaulio kampe. O čia aš paprastas Kėdainių pilietis gavau tokį nušvitimą. Gerai įsidemėjau, kur rungtynių metu sedėjo Beyonce, todėl, kad įprasmintį šį mūsų „susitikimą“ po rungtynių nuėjau pasedėti ant kėdės, kur ji sedėjo. Gera paliko. Taip gera buvo tik per Kovo 11-tą. DNR tyrimai neabejotinai įrodytų, kad su ja turėjau šiokių tokių santykių :)

Jay-Z ir Beyonce Hiustone

Booking.coms
Atraskite Italijos kryptį autobusu - kelionių agentūros Baltic Tours Group karščiausi kelionių pasiūlymai. Autobusu į Italiją

Jauskitės patogiai visos kelionės metu su kelioninėmis kompresinėmis kojinėmis - Ortopedinių prekių parduotuvė "Pes Planus". Kelioninės kojinės.

Keliaukite po visą pasaulį kartu su "karštais" beta.lt/keliones pasiūlymais. Europa, Azija, Amerika, įspūdingiausios salos - dabar pasiekiamos ranka.

Skrydžiai į Europą, Aziją ir už Atlanto ribų! Skrendu.lt siūlo geriausius skrydžių pasiūlymus poilsinėms, turistinėms ar verslo kelionėms. Raskite skrydį į jūsų norimą šalį ar miestą už itin patrauklią kainą. Lėktuvų bilietai.

storyLazyload();