Italija: Tikslas- Venecija (aplankant Slovakiją, Austriją, Slovėniją, Vengriją)

2012-04-13 15:10

Truputį nesupratau, kodėl "Slovakija", jei apie ją tik keli žodžiai.
Dar pasirodė, kad kelionėje daugoka chaoso ir "namų darbai" nelabai padaryti ar iš nepatyrimo, o gal ir specialiai, bet kelionėje tai kainuoja laiką, pinigus ir nervus.
O nežiūrint į smulkmenas, kelionė puiki ir įvairiapusė, bet į Budapeštą nuvažiuokit bent keliom dienom, labai gražus miestas ir labai skanus maistas visur:)

2012-04-13 15:13

Daug šalių aplankėt per vieną kelionę. Man iš jų beveik nepatikrinta yra Slovėnija. O Egeryje esame su šeima atostogavę 2 mašinomis, 2 šeimomis. Labai patiko. Skanus maistas, karšti baseinai Egeryje, geras ir pigus Egerio Jaučio kraujo vynas, įspūdinga tvirtovė ir turtinga Egerio istorija kovose prieš turkus. Balatonas vasarą nevertas dėmesio, mes maudymuisi turim geresnių ežerų. Vengrijoje buvo problema susikalbėti, todėl maistą tiesiog pirštu parodydavome kas valgo. Dar buvo sunkoka surasti nemokamą kelią, bet radome. Egeryje patiko dar bažnyčios, muziejus- camera obscura, vyno-gražių mergelių slėnis, apylinkėse baltas kalcio druskų kalnas, tik mažesnis nei labiau žinomas Turkijoje.

2012-04-13 16:04

Oi, patikėkit, namų darbai buvo padaryti dešimtukui, na, nebent del Eger aplaidžiai pažiūrėjau, bet labai ir nesistengiau, nes tai buvo priešpaskutinė vieta prieš namus, tik labai trumpam sustojimui ir jau tada jaučiau, kad po prieš tai aplankytų šalių, ten stebuklo tikėtis neverta :)Nesuprantu ir kur Apuokas įžvelgia daug chaoso?Ar čia kalbam apie škavala ir pan? O gal tai, kad nakvynių vis ieškodavom? Na, mes jau toki :) kur galva padėt dažniausiai ieškom, tik kai sutemsta ir mums tai patinka :) Žodžiu, tikrai nesupratau kur tas chaosas :) Viskas vyko pagal planą su lengvais nukrypimais, o kai važiuoji į naują šalį, niekada nežinai kas tavęs laukia. Ir kas vieniems patinka, kitiems gali visai nepatikti. Trumpai tariant, tai buvo pati geriausia kelionė iš visų buvusių.

2012-04-13 16:13

Cesius tai galėtų ir visą pasakojimą mums apie Vengriją parašyti, nes, žiūriu, daug žino, o info apie šią šalį tikrai labai mažai yra :)

O man patiko jūsų kelionė ir nuotraukos labai gražios...
Ypač tas Čičmany kaimas sudomino, nes kitos vietos tai daugmaž žinomos ir matytos, reiks kada nors užsukti. Ir Blede, nors du kartus buvau, bet tų laiptų į salą kažkaip nepastebėjau. Gal čia reikia laiveliu plaukti, kad jie matytųsi?
O dėl temperatūrų skirtumo, tai aš irgi vis svajoju, kad taip porą dienų paslidinėti ledyne, o po to porą dienelių pasimaudyti pajūryje kokioj Italijoj...Tų norų ir planų milijonai, tik kaip juos visus įgyvendinti...

2012-04-13 16:19

to linosa: Taip, info apie Vengrija ypač mažai...žinantys daugiau, galėtų ir plačiau pasidalinti žiniomis :)
O Blede laipteliai puikiai matosi ir nuo kranto...Gal ne iš tos pusės žiūrėjot :) ?

2012-04-13 16:21

Na, nuo pilies nesimato tikrai, bet lyg visą ežerą buvom apėję...reiškia ne visą :)
O dėl kažko aplankymo grįžtant, tai aš jau ne kartą įsitikinau, kad geriau arba važiuoti iš karto namo arba kad kelionė neprailgtų aplankyti ką nors su relaksu - pliažai, spa, atrakcionai, nes kartais net gražiausi miestai, lankant juos grįžtant gali nublankti, kaip mums kažkada po Prancūzijos nepaliko įspūdžio nei Amsterdamas, nei Briugė, nors tai gražūs, net atskiros kelionės verti miestai.

2012-04-13 16:53

To linosa: O mes buvom priešais pilį, štai iš ten ir matėm. O Jūs jeigu visą ežera apėjot, gal tiesiog pražiopsojot :) arba neužfiksvot. Na, panašu, kad teks dar karta apsilankyt laiptų pažiūrėt :)
.

2012-04-13 22:52

Ačiū, Linosa, už pasitikėjimą. Mielai parašyčiau apie Vengriją. Bet mano kelionės į Vengriją buvo 1990- 2000 metais, būtent šiais metais buvau paskutinį kartą. Daug kas ten pasikeitė, daug pasimiršo. Fotografuota tada juostiniu fotoaparatu, tad net nuotraukos kažkur užkištos, neskaitmeninės. Vairavau per Budapeštą ir dieną, ir naktį. Bet vaizdai tik per langą. Turėjau net pikantiškų nuotykių su tos šalies justicija, bet tai galėsiu papasakoti mytrips'o aktyvistams kokiam susitikime. Nemėgstu Balatono, o patinka Egeris. Egerszalok- spa, mažas miestelis keliolika kilometrų nuo Egerio. Čia reikėtų užsukti, nebuvusiam Turkijos Pamukkalėje. Karštos versmės ir baseinas, baltas kalnas. Egeryje licėjus turi nuostabią biblioteką- muziejų miesto centre, joje seniausia Vengrijos spausdinta knyga- "Budos kronika", 1473 metų. Miesto pramoginė dalis, kur turistai susirenka iš karštų baseinų- "gražiųjų merginų slėnis" ( pavadinimas gal netikslus, nes iš atminties). Egeryje viskas pasiekiama pėsčiomis, todėl vietinio pigaus ir gero vyno galima netaupyti. Egerio vyną perku Suvalkuose, nes kitur nerandu. Tais laikais gal per drąsiai leidausi į Vengriją su vaikais be GPS, telefono. Lietuvių automobilių ten nemačiau. Namų darbai tada buvo intensyvūs, nuvykus tik mažą dalį pavyko pamatyti.

2012-04-16 09:01

Daug visko - marga kelionė, bet tuo ir smagi.:)

O man Egeris patiko - be galo graži tvirtovė, o ir pats miestelis, jaukus, simpatiškas. Iš viso Vengrijoj mažieji miesteliai nuostabūs. Daug kam patinka Budapeštas, bet mūsų reitingų lentelėje jis Vengrijoje paskutinis :), nors likimas blokštelėjo ten bene 5 kartus :):))) , tačiau didelės simpatijos jam nėra :))).
Čičmany kaimas mane irgi sudomino - tie paišyti namukai tikras gėris. :)

2012-04-16 11:08

Cesiui - o mane kažkada matytam filme apie Vengriją tas muziejus- camera obscura, sudomino, o tu pasirodo ten buvai. Taip, kad jei mūza kada aplankys, galėtum ir aprašyti, nes mes čia ne vietoje apie Vengrijos įžymybes užsipliurpėm, o nuotrauką vieną kitą galima juk ir nuskenuoti :)

2012-04-16 13:01

Vengrija tikrai puiki šalis. Tik jų kalba nesuprantama. Teko kalbėti su vengru Kroatijos pasieny gyvenančiu. Sakė jo slavai nesupranta, o gramatika keista, tarptautinių žodžių kalboje mažai, pavyzdžiui medicin iniai terminai jų originalūs, kai kitose kalbose anatomijoje tarptautiniai terminai. Camera obscura principas laužti šviesą. Per mažą angą eidami spinduliai apsiverčia, rodo atvirkščią vaizdą. Egeryje mano šeimai padarė įspūdį- tamsoje bokšte matai atvirkščiai einančius žmones. Nebrangu ten, miesto centre, patariu užsukti. Toks dalykas dar yra Edinburge, bet nebuvau užsukęs. Mano sūnus tą buvo padaręs bute Vilniuje. Vieno kambario langą ir duris užklijavo tamsiu popieriumi, paliko mažą skylutę. Kambarys apklijuotas buvo didžiąją vasaros atostogų dalį. Buvo svečių net iš Prancūzijos pažiūrėti. Įsivaizduojate,- gulite ant sofos, o lubomis ir sienų viršutine dalimi eina žmonės, važiuoja mašinos, plaukia debesys. O įkvėpė tur būt Egerio muziejus.