Irakas: Irako beieškant,arba 15000km. kelyje (1d.Lietuva-Bulgarija)

Beveik tapo įprasta,kad vasarai pasibaigus imu galvoti apie atostogas...
O ir mintis dar bent trupučiu ją prailginti,yra tarsi balzamas širdžiai.Vietoj Išsvajoto Irano(negavom vizų),mintimis ieškau kažko ,kuo išties galėčiau šią šalį pakeisti ir kuri būtų dar turistų 'nenumindžiota'-tad akys nejučia užkliūna už Sirijos,Irako ir Turkijos Kurdistano...
Taigi rugsėjo pirmąją pajudame du brandūs 'jaunuoliai' iš Lietuvos,gan įprastu maršrutu per Lenkiją,Slovakiją,Rumuniją,Bulgariją...
Lenkijoje judame Suvalkų-Bialystoko-Liublino-Rzeszovo-Duklos link. Dar prieš sieną stojame nakvynei,išsitiesiam palapines tiesiog degalinės pievelėje ir pavarge užmiegam,o ryte judame tolyn.
Slovakijoje nuo Svidnik-Stropkov važiuojame gan nuobodžiais Slovakijos keliais,kiek vėliau pasukus keliu palei ežerą truputi akys ima mėgautis vaizdais.Toliau sukam link Trebišovo-Satoraljaujhely,kertam Vengrų sieną,pradedam ieškoti kelių vinjetės,nors tiesa sakant jos net nereikėjo,nes judėjome vietinės reikšmės keliais.
Ties Sarospataku padarome sprendimą sutrumpinti kelią,nukertant kampą,kad tiesiausiu keliu atsidurtume Tokajuje,bet toks pasirinkimas vėliau pasirodo buvo klaidingas-gi įvažiave į miestą ir jį kirtę išvažiuojame i tokius kaimus kad atrodo jok laikas sustojes nežinia kada juose..o ir atsiremiam, trumpindami kelią, į kažkokią upę,buvo per ją tik keltas,bet jis neveikė.o tas kelias turėjo vesti Balsos-Rakamaz link.Vienu žodžiu visvien teko grįžti atgal ir pagrindiniu keliu judam Nyiregyhaza-Debrecen-Berettyoujfalu Rumunų sienos link. Na bet atėjus vakarui nusprendžiam sieną kirsti kitą dieną,o nakvynei pasirenkam miestuką prieš sieną,ilgokai tamsoje ieškom kelio,kuriuo pro įvairius pastatus,galėtume prasibrauti į už jų GPS'e matomo ežeriuko link..Vis tik patenkam į kažkokius sodus ir ant pylimo statom mašiniuką,bet to ežero nerandam tik girdim kad žuvėdros kažkur klykauja netoliese,o tai reiškias kad ir tamsoje pasirinkome teisingiausią kelią.. Statau palapinę,įsikuriam ir bandau kažką ant primuso pasigaminti,truputį pavakarojam ir į 'lovas 5* '... Ryte prikelia aplinkui belakstančios avys,išeinu ieškoti vandens telkinio kuris matosi ir žemėlapyje,išties randu,tik kažkokią pridvisusią balą,o gryžtant sutinku piemenį kuris neitin patenkintas tokia mūsų viešnage.
Pajudame Rumunijos link,bet šįą dieną vairuoju jau ne aš,o užtat netenka man garbės 'imtymiai' pabendrauti ištroškusia vengrų kelių policija-viršytas greitis ir gana daug-300 eurų bauda,kurią liepia susimokėti vėliau,banke,na aišku niekas apie tokį indėlį Vengrijos biudžetan negalvoja..
Valio.
Rumunija-jau pažįstama,iš ankstesnių kelionių,sukam Oradėjos link,laikom krypties Deya-Petrosani-Targu Jiu-Craiova-Alexandria-Giurgiu.. Na tie Rumunijos keliai ,bent provincijoje, neitin kokie,kažkur pakelėje priekalnių ežeriukyje stabtelėjam išsimaudyti,kas tikrai gerai nuteikia..Vienu žodžiu Rumuniją tiesiog stengiamės kuo greičiau kirsti,įprasti mokesčiai už tiltą,patikrinimas kelių vinjetės keliantis-kertant sieną-tilta ir mes kitapus Dunojaus Ruse Bulgarijoje,kur užsipilam kuro,mieste išsikeičia, valiutos ir judam tolyn Rozgrad-Varnos link.. Ir vėl,kaip ir prieš metus pasitinka apleisti kaimai,jų ale 'autostrada',joje tūnantys uolieji Bulgarijos pareigūnai,bei...pakelėse stovinčios vyriškos meilės ištroškusios mergaitės..aišku laukiančios kad būtų paremtos..
Kažkur pakelui stabtelėm nusipirkti bulvių,daržovių ir vėl skriejam, apžėlusia iš visų pusių, Bulgarijos 'autobamu'..
Planuose pasiekti Varną,joje trumpam pasivaikščioti pakrante,bulvaru.. Mašiniuką pasistom palei parką, už kurio jau jūra,reikia pabrėžti kad nuėjus į jį einam ieškoti ten esančio juodo smėlio pležą,kuriame smagiai išsimaudom,ir toliau tęsiam eskursiją po miesto centrą,suvalgom po kebabą,kur jau iš ankstesnių klajonių viskas žinoma,o nakvynę suplanuojam už Varnos,tokiame 'Rybnoje posiolok' kaimukyje,šalia Lukoilo naftos bazės,ten vanduo tikrai švarus,gražu ir jau ankščiau esam palapines state..Gal tik nuolatos atplaukiantys laivai drumščia poilsį..
Išties ta vieta man patiko,nes pakrantė gan įdomi,kam teks ieškoti kur šalia Varnos statytis palapinę rekomenduoju,ji pakeliui į Rudnik yra tokia aikštelė su čiaupu vandeniui įsipilti ir tuoj išsuki iš kelio,per tiltą pervažiuoji į kitą kelio pusę ir gan ilgokai vingiuodamas pakrante privažiuoji ta vietą,ten saugu.

Įdomybės:
storyLazyload();