Indija: Penkios dienos Delyje

2011-11-03 15:25

Matyt, kad ir aš dr nesubrendau Indijai, nes kaip ir autorius, kiek matau nuotraukų, skaitau pasakojimų, žiūriu filmų, kuriuose vienaip ar kitaip atspindima Indija, matau vien ta patį skurdą, purvą ir atrodo nebaisiai patraukliai visa tai man :)

2011-11-03 15:32

Xvim, tiesiog pažodžiui išdėstė ir mano mintis. Šalis į kurią tikrai nenoriu, ir, turbūt, niekada nenorėsiu. Įdomu paskaityti, gražu, nors dažniausiai negražu, pažiūrėti, bet važiuoti ten savo noru, tai tikrai ne.

2011-11-03 22:22

Ką jūs tamsuoliai suprantate :)
Indija - viena mėgstamiausių mano aplankytų šalių (ne visoms pažadu, kad grįšiu).
Apokai, buvai Egipte, tai Indija purvu nebenustebins, o kitkuo - tai tikrai !
P.S. Tik pora pvz. mano įspūdžių, kaip tą šalį mačiau aš:

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.110261482318858.17017.100000050193114&type=1

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.110076462337360.16780.100000050193114&type=1

2011-11-04 09:07

Vitalijau. Kelionių įspūdžiai visada subjektyvūs. Nėra (ne)teisingų įspūdžių. Tau patinka, na ir staltiesėle kelias, kaip sako rusai ... Aš pvz.: negaliu suprasti, ko kasmet 80 mln turistų brukasi į Paryžių. Mano galva Europoje yra daugybė patrauklesnių ir pigesnių vietų. Bet tai tik mano subjektyvi nuomonė.

2011-11-04 09:54

Vitalijau, tolko ne nado mne rasskazavatj pro moji mečty ! 2/3 mano pažįstamų, buvusių Indijoj, daugiau ten tikrai nevažiuos. Yra, žinoma, visokių, buvo, o gal dar tebėra "mada nat budizmo ar induizmo", kiti kažkokių čakrų atsiveriančių ieško. Mano asmenine nuomone, visą tai nesamonė ir neturėjimas ką veikti, bet tai asmeninis kiekvieno reikalas. O vadinti kitus tamsuoliais, nors ir juokais, visgi nederėtų:) Aš pilnai suprantu "tikruosius" keliautojus Indijoje ar vykstančius į Himalajus, bet tokių, net ir šiame kelionių mėgėjų tinklalapyje tėra vienas kitas, visi kiti, tame tarpe ir aš, yra žiopliai-turistai pasidedantys sau "+", buvau Indijoje, mačiau TadžMahalą. "Keliauti" į Indiją juk yra daug "krūčiau", negu gulėti Turkijoj ar Egipte prie baseino, nors mano požiūriu tai lygiai tas pats "POP'sas".

Nesupykit, Indijos gerbėjai, tai mano nuomonė:DDD

2011-11-04 12:34

vietiniai indai tuos europinius budizmo ar induizmo atsivertelius(apsimetelius) vadina COCOLA KARMA- gan tiksliai pastebėta:):):).

2011-11-04 13:46

Tik neseniai perskaičiau knygą "Šantaramas" - tai Indija iš vidaus- tikrai verta perskaityti, nepaisant jos begalinio storio, nes parodomas ir indų bendravimas tarp savęs, ir jų požiūris į užsienietį, kaip į svečią, atvykusį trumpam laikui ir požiūris į tą užsienietį, kuris ten gyvena ilgai ir kalba jų kalbomis.
Tai, kad mes ten pralekiame kaip vėjas per begalinio dydžio ir skirtingumo šalį, tai praktiškai - pažinimo nulis , bet vis tiek įdomi patirtis :)

2011-11-04 15:43

Aruna, pasaulyje daug šalių ir kultūrų, ir man atrodo absoliučiai neracionalu ir netgi kvaila bandyt kažko gero ir patrauklaus bei įdomaus ieškot ten, kur tavęs netraukia, kad ir kokios paslaptys ir siurprizai lauktų labiau susipažinus :)

Vitalijau, ar nerašei pats, kad į Indiją reikia važiuoti, jei "jūsų netrikdo didelis skurdas, kastų nelygybė, triukšmas, nešvara, ant žemės gaminamas maistas, įkyrūs prekeiviai, galimos ligos, palaidi valkataujantys blusuoti šunys, į skvernus įsikibę kaip velniai murzini ir alkani vaikai ar kūdikius maitinačios motinos, lušnynai, nuolatiniai prisilietimai, persekiojimas, šlapinimasis gatvėje, veriantys žvilgsniai, žiurkės, tarakonai, slampinėjančios karvės ir jų „šventas“ žarnyno turinys ant jūsų batų, tyčia ar netyčia suluošinti beformiai, pūslėti ar be galūnių žmonių kūnai, šliaužiantys paskui jus su indu pinigams ir t.t." ? Na, tai mane didžioji dalis šių išvardintų "mielybių" ne tai kad labai trikdo, bet tiesiog atstumia, ir tai toli gražu nesusiję su šalies nesupratimu. Gruzijoj irgi daug purvo ir nepritekliaus, bet ta šalis mane traukė ir žavėjo, o Indija - na, Indijai aš visai abejingas, ko čia nesuprast :)

P.s. - nuotraukos tavo gražios, bet upės pakraščiuose plūduriuojančių lavonų į albumą vistik nesudėjai, arba jų nematei, o aš vieno pažistamo nuotraukose šį "žavų" vaizdą mačiau, būtent tada galutinai supratau, kad nėra ko man ten važiuot :)

2011-11-04 18:44

Mano pirma kelionė į Indiją buvo visai neplanuota (pagrindinis tikslas - Nepalas), truko savaitę, po kurios aš maniau, kad niekada kojos čia nebekelsiu. Bet labai nustebau, kai, grįžus į Lietuvą (rudenį) pasigedau spalvų, žmonių, šurmulio. Ir dabar, jau po kokių septynių metų, įspūdžiai nepasimiršta. Todėl padariau išvadą, kad niekada nereikia turėti išankstinio nusistatymo :)

2011-11-04 20:01

Wow, kiek aistrų sukėlė mano komentaras ! Ką gi, atsiprašau, matyt nepavyko žaismingai perteikti vieno animacinio filmo frazės „Cha, tamsuolis, vasaros nematė !”.
Exxon ir Apokai, viskas ok, suprantu – kiekvienas turime teisę į savo nuomonę.

Į Indiją vykau pažinimo tikslu (kaip ir visada), tikrai ne čakrų atvėrinėti ar nušvitimo ieškoti. O ir po kelionės likau toks pat – katalikas :) Kas „krūta“, o kas nelabai – subjektyvus reikalas, nesiplėskime.
Tas tiesa, galima sakyti „+“ sau užsidėjau, bet žinokit...velnias...traukia kažkas mane ten atgal. Kaip In minėjo – trūksta šurmulio, spalvų, kvapų, judesio etc.

Xvim, taip, tai mano žodžiai. Neslėpiau, kad ta šalis ne be trūkumų. Bet daugelis teigiamų dalykų viską nusvėrė savo naudai (o gal išmokau nematyti to, ko nenoriu?).
Ne, deja (o gal laimei?) nemačiau, nes nesikėlėme valtimi į kitą Ganga upės pusę, kur srovės juos dažniausiai išplauna į krantą. Bet kuriuo atveju, su mano išsilavinimu ir praktika, tokie dalykai nebūtų sukėlę jokių ypatingų jausmų :) Kaip sakoma „iš dulkių į dulkes...“.

2011-11-05 20:03

Vitalijau, jūsų kelionių nuotraukos fantastiškos! Įkvepiančios keliauti ir pažinti.

2019-05-05 12:24

Aciu uz nuostabu pasakojima.