Indija ne sezono metu arba kaip sustiprinti meilę Lietuvai
Dar Džaipūre yra senovinė observatorija (itin tinkama vieta lankytis energingiems jaunuoliams vidurdienį, kuomet saulė kepina tiesiai į viršugalvį ir nėra kur pasislėpti, bet šiaip – bet kam, kas domisi dangaus stebėjimais ir dangaus žemėlapiais – nerealiai akiratį praplečianti vieta), keletas įdomių architektūros paminklų kaip Vėjų namas (tiesa, vertas žiūrėti tik dėl fasado) ir pan.Iš Džaipūro galima keliauti į gal už 50 km esančią žiurkių šventyklą. Nebuvau, todėl neparašinėsiu, norintys – pasigūglinkit.

Delis

Delis daro tikro didmiesčio įspūdį. Galbūt dėl to, jog su mumis visą laiką buvo mano draugas indas, tačiau pats miestas man pasirodė visiškai kitoks – švarus, patogus, itin tvarkingas. Visiškai neindišką įspūdį daro vyriausybinių pastatų kompleksas (britų administracijos pastatai, statyti 3 dešimtmetyje, kuriuose šiuo metu įsikūrę ar ne septynios ministerijos), Indijos vartai (britų monumentas, taip pat kartu su aplinkiniu parku naudojama kaip karinių paradų vieta. Kai vyksite į Indiją – pasistenkite pataikyti į kokį karinį paradą.Egzotikos mėgėjams – bahajų šventykla ir parkas aplink ją. Atvira visiems, gan neutrali, bandanti tapti pasauline religija, daug dėmesio skirianti estetiniam grožiui, parkams.Geriausia vieta apsipirkti Delyje - Amatų turgelis. Kur jis yra – pasakys bet kuri taksistas. Kainos dažnai mažesnės nei provincijoje, nes prekiauja patys amatininkai, kurie keičiasi kas kelios savaitės. Visko nerasite, bet rasite daug ką.Tiesa, „įprastinio“ indiškumo Delyje irgi pakanka – pradedant Delio fortu ir baigiant pirmu mėginimu keliauti savarankiškai – tik atsisveikinus su mano indu draugu ir sėdus į taksi, pastarasis kelią į oro uostą pasirinko geriausius Varanasio analogus atitinkančiomis gatvelėmis.

Išvados

Kelionės į Indiją tikslingumą geriausiai atspindi nuomonių kaita – nors išvykstant iš jos džiaugėmės, kad pagaliau grįšime į švarą ir civilizaciją, tačiau jau po poros savaičių pradėjome diskutuoti tema – o kada čia dar kartą nuvažiuoti. Praėjus kuriam laikui ateina supratimas, kad per pora savaičių Indijos nelabai ir matėm – kiekvienoje aplankytoje vietoje ji atrodė panaši, tačiau kažkiek kitokia, o pažiūrėjus į žemėlapį ir palyginus aplankytų vietų skaičių su likusia šalies dalimi, labai greitai tampa aišku, kad drąsiai sakyti ne „buvau Indijoje“, o “mačiau Indiją“ bus galima tik dar po kelių kelionių ten.

Kita esminė išvada – myliu Lietuvą. Su visais lietuviais. Ypač po tokių šalių kaip Indija.

Booking.coms
storyLazyload();