Graikija: Korfu - ją mylėjo ir dievai, ir žmonės

-Sveiki atvykę į Korfu. Bučkis, bučkis“. Nevalingai nusišypsai, ūmai pamiršęs staigų lėktuvo stabdymą. Nežiūrint tamsos už lango,  lipančius trapu žemyn apgaubia šiltutėlis ir minkštas vakaras.... Korfu....

Pasikeitus planams dėl vasaros atostogų, jos pasistūmėjo į rudens pusę. Ir visai neplanuota kelionė į Korfu tarsi pati mus susirado. Pasirinkimą nulėmė palyginti nedidelės bilietų kainos ir šiluma bei saulė. Pagalvojau - rugsėjy ten tikrai šilta (o realiai buvo netgi  karšta). Sala nedidelė, bet nakvynės buvo numatytos dviejose skirtingose vietose, kas tikrai pasiteisino. Ištisai voliotis pliaže tikrai ne mums- reikės automobilio. Daug kas gyrė  Corfusunrise firmą, tačiau susisiekus su jais porą mėnesių iki kelionės, paaiškėjo, kad reikiamom datom pigių automobilių  nebeturi. Peržiūrėjus kelis autonuomos puslapius, susitariau su firma https://corfucarrentals.com/.  Imsim nediduką auto su automatine pavarų dėže. Korfu nuomotis automobilį tikras gėris -  nereikia jokių užstatų, avansų bei kreditinių. O dar geriau atsiskaityti grynais. Pradinė automobilio kaina su visais draudimais savaitei, patikinus, kad mokėsim grynais, nuo  182,00  eurų nusirito iki  172,90 . Gavom pranešimą, kad mūsų lauks oro uoste ir prašymą patikslinti skrydžio numerį. Viskas.

  Kelionės planas dėliojosi pakankamai lengvai, tačiau lygiai taip lengvai jo ir nesilaikėme. Realybė pakoregavo visus planus, tačiau numatytos aplankyti vietos praktiškai visos ir buvo apžiūrėtos.

  Porą dienų iki kelionės sulaukiau skambučio iš auto nuomos kompanijos- skambina Dimitra. Išsirinktas automobilis, pasirodo, servise ir tai dienai kai atskrendame, dar nebus sutaisytas. Ar sutiktumėme paimti automobilį su mechanine pavarų dėže? Nelabai tos mechanikos kalnuose norėjosi, tad nutariau pasitarti su vyru, kuriam ir teks šį kartą atlaikyti visą vairavimo krūvį. Nuomos kompanijai pasiūliau parašyti man viską į el.paštą, o atsakymą netrukus atrašysiu. Tačiau belaukdama kol atsilieps vyras, jau žinojau atsakymą (jis irgi jam pritarė). Galima dienai ar net dviem paimti ir mechaninę (juk gyvensim lygesnėje vietovėje), o paskui tegul pristato automatinę. Teigiamas atsakymas iš Dimitros atėjo iš karto.

  1 diena, tiksliau vakaras

  Iš pat ryto stresiukas. Į el.paštą atėjo iš booking žinutė, kad negali nuskaičiuoti pinigų nuo kortelės apmokėti antrai nakvynės vietai (gerai, kad ne pirmai ir gerai, kad nebuvo nuskaičiuota jokio avanso). Kosminė nesąmonė. Tenka rašyti pagalbai ir tuo pačiu skubiai ieškoti kitos nakvynės vietos. Kolegės darbe laikosi tylos įžadų ir nelenda su jokiais klausimais. Antrai nakvynės vietai buvau užsibukinus nakvynę Paleokastricoje. Deja,  ten likusios vietos ganėtinai brangios. Booking pagalba atsako kažkokiom standartinėm frazėm , o veltis į diskusijas nėra laiko. Surandu už man tinkamą kainą studiją gretimame miestelyje (net kiek pigesnę už anksčiau užsakytą). Kaip bus taip - svarbu yra kur laikyti automobilį ir centras su pliažu visai netoli. Neatšaukiamas variantas, bet dabar tai visai nesvarbu.  Užsakau. Ir įvyksta stebuklas - šiuo atveju booking kažkodėl sugeba nuskaičiuoti reikiamą sumą nuo kortelės. Iš anksto galiu pasakyti, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.... 

  Skrydis vakare. Lentelės su savo vardu tarp laukiančių oro uoste nerandame. Kurgi automobilis? Lauke visiškai tamsu. Skambinu. Pasirodo automobilis visai netoli išėjimo durų, o lapelis padėtas už stiklo. Ir koks automobilis -  baltas naujutėlis nedidukas gražuolis kabrioletas (vėliau jį meiliai praminėm Kabriuku). 

Automatas kartu su mechanika. Dimitra šypsosi, taip jau gavosi. Užpildo popierius, kainą suapvalina, tad galutinis variantas 170 eur. Atsiskaitom, gaunam nurodymus kur palikti automobilį ir viskas... Pirmoji nakvynės vieta užsakyta  Agios Georgios miestelyje. Lekiam... Pala, pala, kur lekiam, reikia bent jau navigaciją nusistatyt. O ji, gyvatė, kaip tyčia nenori nusistatyti, nes Agios Georgios ne vienas.  Kas žino prie ko jis ten priskirtas, o stovėjimo laikas tiksi.  Ai, vėliau išsiaiškinsim, o dabar  į pagalbą pasitelkiam maps.me. 

 Atrodo, kas čia yra 20 km. Tačiau tamsu, nors į akį durk, keliai siauri, nesužymėti ir nesimato kur baigiasi asfaltuota dalis, o dar pakelėje išsikišę visokie automobilių ir motorolerių galai bei krūmų šakos, tad labai nepalakstysi. Reikia ir vandens pakeliui prigriebt – lauke, nepaisant vėlyvo meto beveik 30 laipsnių šilumos. 

 Beveik po valandos pro vartus įsukame į „Gongis Studio“ kiemą. Nežiūrint vėlyvo meto (apie 24 val) kieme vaikštinėja žmonės, dega šviesos nameliuose įrengtuose medžiuose, kaip ir nurodyta aprašyme,  o link mūsų jau skuba šeimininkas Spiros. Šiek tiek hipiškos išvaizdos, kaip ir jo namai. Mūsų studija antrame aukšte. Rankom dažyti baldai, minimali virtuvėlės įranga, mielos detalės, šalto vandens butelis šaldytuve. 

Spiros atneša į rozetes apsaugas nuo uodų. Uodų šioje studijoje matėme vieną, bet jam nepasisekė.

Viskas, organizmas reikalauja poilsio. Ryt viską apžiūrėsime.

2 diena

 Pabundame gana anksti. Kietokos pagalvės netraukia ilgai voliotis lovose. Pasidarome kavos ir išlendame į balkoną. Staliukas ir kėdės, deja, tik balkone. 

Viena kaimynė išsliūkina parūkyti. Anksti, tad pasisveikiname tik pašnibždom.  Po pusryčių ramiai apžiūrim teritoriją.

Pradiniame plane buvo įtrauktas Pralia Alikes druskos kasyklų  lankymas, bet pagalvojame, kad važiuoti iki jų neapsimoka. Ir šalia pilna įdomiausių vietų. Reikės tik palėkti iki LIDL (39.419897, 20.048589). 

Užsistatom maps.me, o jis ir nuveda artimiausiu keliu per kažkokį kaimą, kur net su mūsų mažuliuku Kabriuku tenka užsilenkti veidrodėlius. Bet kaip įdomu. 

Krištolinio skaidrumo vanduo skalaujantis ryte tuštutėlį ochros spalvos smėlio pliažą, atsiremiantį  į uolas.  Pasukame iki Marathias Beach (39.415518, 19.983312).

Apsipirkę, pakeliui stabtelime kažkurioj pakelės kavinukėj įkalti kavos puodelį. Močiutytė, palikusi smilkstančią cigaretę ir ištikimą draugą, pasiūlo eiti prie staliuko -  kavą ji atneš. 

Įsispraudžiam tarp tankiai sustatytų staliukų lauke šalia vietinių  diedukų. Pirmasis vietinis kavos puodelis.  Ir kas čia sakė, kad kava Korfu visur neskani????  

Sumetam produktus į šaldytuvą. Vyras dar padiskutuoja su Spiros kodėl jo rodyklių sąraše nėra Lietuvos. Šis pažada pasirūpinti.  

O dabar maudytis, nes lauke jau nevaikiškai karšta.  Artimiausias didesnis -Issos paplūdimys (39.433359, 19.933310). Važiuojant palei Dimitris Horse Riding atsiduri didelėje laukinėje automobilių stovėjimo aikštelėje šalia paplūdimio. O jau paplūdimio gėris. Gelsvo smėlio, ilgiausias - galo nesimato. Paėjus toliau nuo gultų  žmonių vienas kitas. Vanduo šiltutėlis. Gali valandomis kiurksoti įsibridęs iki kaklo. Besimaudant, pora valandų pralekia akimirksniu. Daugiau ir nereikia, susviltum negyvai.

  Antroje dienos pusėj nuvingiuojam kedrų giraitėm apaugusiais kalnais į Chlomos kaimą. Vėjas taršo plaukus  pro nuleistą stogą. Betrūksta tik nerūpestingai plevenančio ilgo taškuoto šalio.  Kalnuose ir paaiškėja mechanikos su automatu gerumas – keiti juos priklausomai nuo situacijos, nes mažulė mašinėlė jėgų turi ne prūdus. Kylant atsiveria fantastinis vaizdas į jūrą ir ežerą Korission.

Booking.coms
storyLazyload();