Dalinai pripažinta Kosovo respublika

2012-04-30 23:25

Džiaugiuosi, šįvakar "patikrinęs" Mytrips'ą, o ypač radęs šį pasakojimą. Man kuo retesnė, mažiau žinoma ar sunkiai pasiekiama šalis, tuo įdomiau. Čia "tera incognita", asocijuojasi su karu. O čia prabangūs viešbučiai, euras... Man labai prie dūšios senoji jų architektūra ir kalnai. Straipsnis labai praplėtė akiratį. O mūsų kraštas kažkur užstrigo. Man grįžus iš bet kokios užsienio šalies atrodo, kad čia niekas nevyksta, likome kažkur paraštėje. Lyg visur vystosi, kyla, veiksmas, sukasi, o pas mus nudilę krumpliaračiai ir sukelia tik burzgesį didelėmis pastangomis. Ačiū Alvydui už operatyvų straipsnį.

2012-04-30 23:27

Kiek skaitęs atsiliepimų apie Kosovą, tai dažniausiai buvo rašoma, kad žmonės gan šalti, o žiurėti ten nėra ką. Šis pasakojimas ir nuotraukos privertė suabejoti. Kaip ištikro su tuo Kosovu?

2012-04-30 23:40

Spooky,
Priština man šiaip sau, bet vietų gražių jie tikrai turi, ir miestų. Man labai patiko žmonės, iš pradžių negalėjau atsikratyti jausmo, kad vaikštau po kažkokį nepažįstamą Gruzijos miestą. Jie man kažkuo labai priminė gruzinus. Bet, ko gero jie yra minkštesnio, europietiškesnio charakterio. Tarp kitko, Prištinoje galybė kavinių, nesitikėjau tokios gausos. Jie mėgsta tose kavinėse sėdėti ir gurkšnoti kavą ar arbatą. Dar įdomus vietinių bruožas - jei jis yra kokios įstaigėlės savininkas, tai ateina į ją, atrakina, ir eina...nieko neveikt.
Ir tradicijos jų gražios.
Aš čia jau antrą straipsnį parašiau.

2012-05-01 10:39

Pirmiausia sveikinimai- grazus ivertinimas :)
Balkanai man patinka, turi savo kolorita, zmones svetingi.
Tarp kitko, Serbija grazi salis, gal kada susigundysit :)

2012-05-01 19:13

Na, dėl Kosovo tai viskas aišku, bet aš kai toli nuo meno, tai man dėl spektaklio iškilo klausimų :) Pirmiausia tai sveikinu, nes visada malonu kai tavo darbą gerai įvertina. O kokia kalba jiems vaidinote? Ir jei tai ,,Šilkas" pagal Baricco, tai kodėl aktorės dvi moterys?
O jau paskutinė nuotrauka tai pralinksmino - gražuolės grybo dydžio :))

2012-05-01 20:22

linosa,
labai gerai, kad pralinksmino paskutinė nuotrauka.
Taip,spektaklis pagal Baricco.
Vaidina dvi labai stiprios aktorės, ir viskas išeina gerai. Jos tarsi pasakoja tą istoriją pačių skirtingiausių moterų lūpomis, jų tarpe - japonių. Spektaklis yra, manau, pakankamai filosofiškas, tuo tarpu filmas man pasirodė labai buitiškas, sumenkinantis autoriaus kūrinį.

2012-05-01 20:48

Filmo nemačiau, skaičiau knygą. O tai kokia kalba buvo spektaklis?

2012-05-01 20:57

Lietuvių.
Bet jame daug vizualumo, be to, spektaklį žiūrėjo beveik vien teatrinė publika:aktoriai, akt.studentai.
Nedideliuose festivaliuose dažnai spektakliai rodomi be vertimo, būna išplėstiniai aprašymai.
Man, jei spektaklis įdomus, kalbos nemokėjimas labai netrukdo. Žinoma, geriausia kai viską supranti.

2012-05-02 04:36

Kaip visad, nuostabus Alvydo rašymo būdas ir taiklūs pastebėjimai. Su dideliausiu malonumu suskaičiau! Labai ačiū. Ir už šunyčių nuotraukėlę ačiū, pamenu, kaip bandėme su jomis draugautis :-)

2012-05-02 10:32

Na va, beveik vis tie patys vardai. Malonu matyt.
Būtų gerai visus išvyst Klaipėdoj. Kalbėjom apie gegužės 19.
Žadėjo Tukas, Arūna.
Niekas nesikeičia, būsiu tą dieną Klaipėdoj, kas galit - labai prašom.
Jeigu ir du trys - vis vien atvažiuokit, buteliuką iš Kosovo parsivežiau.
Laikau.

2012-05-02 13:57

Dekui uz pasakojima Alvydai - kazkaip vaizdas pasikeite, kai paskaiciau, nes dazniausiai apie Kosova arba labai neigiamai arba nieko. Nesu cia keliavus, manieji keliai kazkaip dazniau Serbijon uzveda, kur ir siais metais tikiuosi kiek pakeliauti. Tad nauja informacijos bei ispudziu doze buvo tikrai laukiama.

2012-05-02 15:44

Prisidedu prie kolegų sveikinimų, dėl gero spektaklio įvertinimo, o toliau, leiskit pabūti "balta varna" - porą kartų perskaičiau, porą kartų peržiūrėjau nuotraukas, bet nieko nei gražaus, nei lankytino nepastebėjau. Aš nekalbu apie Alvydo straipsnį, kurį visada malonu ir įdomu skaityti, ar šiltus ir draugiškus sutiktus žmones, kurių į pasakojimą neįdėsi. Šiuo atveju aš kalbu apie tai, ar atsirado noras nuvažiuoti į Kosovą, žinokit, visiškai priešingai.

P.S. Labai supykau, Alvydai, kad mano gimtuosius Lazdynus išvadinot favelom:)))

2012-05-02 19:43

Apokai,
į Lazdynus įvažiavom nuo Gariūnų pusės, ten prasideda tokie didžiuliai , grafitininkų nuterlioti plotai, kad mano palyginimas su favelomis yra gal tik šiek tiek perdėtas. Aš irgi myliu Vilnių, jei nemylėčiau, nebūtų pikta, kad tokie dideli miesto rajonai yra tikrai apleisti, ir ko gero neperdėsiu sakydamas, kad atrodo daug blogiau nei tarybiniais laikais.