Brazilija: Sambą šoka malūnsparniai

2012-01-07 20:28

Šaunuolis. Nuotraukos pranoko susidarytą galvoje Brazilijos stereotipą. Ir kiek suprantu Alvydas su draugais nenukentėjo nuo nusikaltėlių. Pas mane Brazilijos įvaizdis buvo: nusikalstamumas, karštis, brangu, po to gražu , įdomu. Be apsaugos vaikščiojo po Rio ir nenukentėjo. Mane teigiamai pritrenkė straipsnis, sulaužė Brazilijos štampą galvoje. Nuotraukos, gamtos elementai tai kažkas naujo, nematyto. Su brazilų šeima susirašinėju apie 20 metų, jų atsiųsti vaizdai puošia butą, albumas- knygų lentyną. Prieš kelis metus kvietė mane į Braziliją, buvo sugalvoję mane vežti autobusu nuo Rio iki Fortalezos į tarptautinę konferenciją. Aš dėl kainos ir atstumo net praleidau pro ausis kvietimą. Manau Alvydo kelionė keičia žmogaus, ypač keliautojo "pamatyto' ir "pamatytino' skalę, kartu kelia naujus iššūkius.

2012-01-08 10:03

Cesiau,
žmonės visur buvo labai malonūs, gatvėse, viešbučiuose, paplūdimiuose, neįkyrūs prekybininkai. Šiek tiek mažiau kultūringesni būna savaitgaliais, kai iš favelų į paplūdimius nusileidžia tūkstančiai jų gyventojų. Tada paplūdimiuose atsiranda šiokia tokia įtampa, reikia būti akylesniam. Aš pirmiausiai nusipirkau bilietus, paskui prisiskaičiau tų visų "baubukų", ir skridau su šiokia tokia baime, tačiau realybė visas mano baimes panaikino.

2012-01-09 08:29

Kompanija nevelka, no bardzo pšijemna, fantastiniai vaizdai, geras maistas ir dar kur- Brazilijoj :)
O jau krioklių grožis..... iš karto tik pamačius pavadinimą pagalvojau, kad krioklių neaplenksit

O dar bus - taip????

2012-01-09 10:13

Arunai,

taip, kelionė buvo tikrai nebloga.
Malonu išgirst pažįstamus balsus, turiu mintyje, pamatyt pažįstamus vardus.
Nelabai aš čia moku rašyt, pasimetu, ką ir apie ką reikia. Visur apie viską jau seniai parašyta, na ,apie Argentiną,tiksliau ,apie Boenos Aires dar šiek tiek parašysiu. Apie Paragvajų ir Urugvajų gal ne, įspūdžių ir iš ten nemažai, bet ten trumpai buvom

2012-01-09 13:15

Puikus pasakojimas, labai lengvai ir maloniai skaitėsi.

2012-01-09 14:49

Smagu skaityti naujus įspūdžius, nuotraukos, kaip visada , fantastiškos, gaila tik, kad Vytas sunaikino dalį, reikėtų kartais padubliuoti:))). O kur baltos, Benderiškos kelnės Rio de Ženeire?:DDD

2012-01-09 15:23

Na va, kaip malonu vis žinomus vardus pamatyti.
Su tom baltom kelnėm, kažkaip, nepagalvota. Jei anksčiau kas būtų priminę Ostapą Benderį, ko gero būčiau užsimovęs ir aš. Juk malonu kartais pakvailiot. Tiesą pasakius, kvailiot man visada patiko, ir vis dar nepakyrėjo.

2012-01-09 22:19

Perskaičius pagalvojau, kad Alvydui knygas reikia rašyti - taip įdomiai jo pasakojimai skaitosi, o jis čia komentaruose kuklinasi - ,, nelabai aš čia moku rašyti" :) Labai smagu buvo skaityti, gėlės kaip visada nuostabios, o dabar dar ir paukščių puokštė :) Lauksime tęsinio.

2012-01-10 11:26

Pagaliau su malonumu įveikiau pasakojimą ir aš. Žinoma, kad puikiai parašyta! Dėkui Alvydai. Smalsu, kur toliau?

Tik man keista buvo skaityti apie nesaugumą. Niekad nebuvau pagalvojus, kad tai nesaugi šalis. Na žinoma, vagiliaujančių piliečių yra ten pakankamai, bet gi tokių pilna visur.
Turiu kelis labai gerus draugus brazilus, jie savo šalį be proto giria ir pasakoja apie nuostabias lankytinas vietas, puikius nacionalinius parkus. Todėl vis dar nevažiuoju ten, nes tai kelionei labai daug laiko rekės paskirti. Reik susitaupyt pakankamai atostogų :-)

2012-01-10 20:16

linosa,Ra - ačiū,
dėl saugumo: aš jokių nepatogumų nepatyriau, mano draugai irgi. Tačiau ten visokių istorijų girdėjom nemažai, rusų turistė skundėsi, kad jai iš seifo prapuolė dalis pinigų, prie manęs buvo priėjęs policininkas ir rekomendavo su savimi nesinešioti rankinės, atsieit, gali primušt, atimt ir t.t. Na, be rankinės aš nevaikščiojau, turiu gi kažką neštis rankose, kad nuolat negalvočiau , kad kažkur kažką pamiršau ar pamečiau. Ir nieko neatsitiko, tačiau tokių pat patarimų susilaukiau ir iš vietos gyventojų. Visi blogas istorijas sieja su fafelų gyventojais. Tai tiek to saugumo - nesaugumo, mums visi buvo labai malonūs.