Baltarusija: Klaipėda – Mogiliovas - Minskas

2015-03-27 17:15

Tikrai įdomu. Kaimyninė šalis, o mažiau žinome nei apie Tailandą. Soc. realizmo pastatai jau tampa istorija, įgauna žmogišką veidą. Buvau Mogiliove ir Bykove 1986 metais. Tada atrodė didelis, platus, visai sovietinis, išskyrus tą bažnyčią. Mogiliovo viešbutis buvo visai sovietinis, elektrinis arbatinukas kambaryje buvo prabangos objektu. Dniepras buvo akiai malonus.
Iš nuotraukų labiausiai patiko rumunės Mogiliove, kol supratau, kad įsikūnijo lietuvaitės. Dabar skaitau knygą apie pabėgimą iš Rumunijos režimo į JAV.
Saulės užtemimą stebėjome per rentgeno nuotrauką. Labai gerai matosi, negadina akių, per 2 net saulės nesimato.

2015-03-27 20:25

Tikrai labai smagu sužinot, kad saulės užtemimą galima ir per rentgeno nuotrauką žiūrėt. Vakariečiai, man atrodo, nelabai sugalvotų. Nors, ką gali žinot. Kažkada pas mus festivalio metu viešbutyje buvo labai šalta, tai kanadiečiai baisiausiai ant visų pyko, japonai vaikščiojo apsilipinę kažkokiais pleistrais, o prancūzai visada iš viešbučio ateidavo besijuokdami. Vėliau sužinojom, kad jie naktį į lovas įsidėdavo fenus ir šildydavosi, dėl tų fenų ir buvo ta linksmybė.

2015-03-28 17:26

Begaliniai seniai ši šalis lankyta ir kuo toliau, tuo labiau kyla noras jos naują veidą apžiūrėti. Patinka, kad tvarkosi, kelia pastatus naujam gyvenimui

Kaip krėsliukas, ar patogus? ))))))

2015-03-29 10:20

Krėsliukas labai patogus, bet suseno, saldžiosios detalės susidėvėjo, reikalauja skubaus atnaujinimo.

2015-04-03 16:55

Saulės užtemmą be jokių stiklų Briuselyje stebėjau pro debesų sluoksnį. Nors kartą debesys buvo naudingi...
Sėdžiu dabar Japonijoj. Nesimiega tai paskaičiau apie Mogiliovą. Iš kito pasaulio kraštožiūrint tai skamba kap kita planeta, bet nelabai viliojanti...

Buvau ten, gal 2005, patiko, ir tikrai buvo švaru gražu, tik vis galvoju, kokios to priežastys?

2015-04-03 23:03

Nenuostabu, Ra, aš pavyzdžiui šiandien visai nenorėčiau į Japoniją. O jeigu norėčiau, tai tiktai su organizuota grupe. Prisimenu kažkada kai Varšuvoj buvau pirmą kartą, man tenai labai nepatiko. O kai tame mieste atsirado draugų, viskas apsivertė aukštyn kojomis. Lankydavausi kas metai. Tas vienos ar kitos šalies patikimas labai sąlyginis dalykas. Mane svečiose šalyse vis labiau erzina svetimi ar visai valdiški, šalti ar dirbtiniai santykiai. Todėl nenuostabu, kad man kartais visai nepatinka labai patogios ir gražios šalys.

2015-04-04 00:40

Alvydai, manau apie tai (šalis ir juose susiformavusius santykius) galėtume kalbėtis kelias paras. Aš Japonijoj pirmą kartą, ir įsimylėjau iki ausų. Ne japoną, o šalį :). Tai ginčiau dabar ją, o po kelių metų gal kitaip atrodys.
Vaje, reik susitikimo viskam aptart...

2015-04-04 18:22

Ne į temą. Oi laukėm laukėm, mes Ra laukėm. Manęs į Japoniją visai netraukia. Aš norėčiau, kad parašytų Ra kaip atrodo eilinė diena eilinėje vietoje. Turiu omenyje kaip atrodo rytas, butas, gatvė, automobiliai, maitinimasis, WC, kasdieniniai žmonių įpročiai. Ar tikrai jie be atostogų ir išeiginių miega ant suolų ar pasigeria dėl pervargimo? Apie Fudzijamą nereikia. Gal paaiškėtų, kad stereotipai jau pasenę?

2015-04-04 18:39

prisijungiu prie česlovo, man irgi būtų įdomu apie tai paskaityti.Apie Fudzijamą, sakuras ir dar visą eilę stereotipų jau ir taip žinom. O štai apie jų tikruosius santykius, nesvarbu kur, darbe, šeimoj, autobuse - norisi žinot. Juo labiau, kad Ra tai gali įdomiai aprašyt.

2015-04-04 21:25

Ir dar dėl susitikimų.
tai Klaipėdoje kada norit galim pasimatyt,
manau, kad Daina bet kada gali priimt Vilniuje.

2015-04-05 22:09

cha cha, gausit apsiseilėjusias blevyzgas apie sakuras, nes jos kaip tik žydėjo. Nė vienas japonas nepakvietė į svečius, tad jų gyvenimo ir tualetų aprašyt nepavyks.
Nesuprantu tiktai, kodėl nenorit į Japoniją?

2015-04-06 01:07

Na, tai pati dabar galėsi ir agituoti, kad jau labai patiko. Aš tai nenoriu dėl daugelio priežasčių, čia nenorėčiau smulkintis. Kada nors, kai suorganizuosim susitikimą.

2015-04-06 17:35

Nenoriu, nes brangi šalis, informacija-hieroglifai. Kambariai mažiau 10 kv.m. Jie darbe pervargsta, dėl to parkuose miega net blaivūs? (baisu), nepasiekia namų. Sutrinka šalinimo procesas, jei nėra plaunančio, šildančio, į užpakalį pučiančio vėjo. Jiems būtinas elektrinis ar elektroninis šildantis apsiaustas. Jų išmanios technikos paplitimas gali pasirodyti kaip kokiam viduramžių valdovui Lietuvoje.
Noriu, nes saugi, tiesiog norėčiau su tais pervargusiais parke pamiegoti. Mėgstu suši, bet namie nėra problemų gauti.

2015-04-06 19:23

Va kiek stereotipų :) vien jau tam, kad realybę patys pamatytume ir juos sulaužytume, verta važiuot. Bet sutinku, Japonija toli ir nėr pigu ten skristi. Jei ne darbas, oi dar ilgai man būtų tekę kelionės į tą pasaulio kraštą laukti. Tik norėti, tai visada norėjau!

2015-04-06 19:43

Na, jeigu mane siųstų į komandiruotę, tikrai nereikėtų pakartoti klausimo ir greičiau už kolegas būčiau pasiruošęs vykti.