Automobiliu į Ukrainą

Tikiuosi, kad mano patirtis bus kažkam naudinga. Pati kelionė buvo principo reikalas , o ne būtinumas, todėl aplinkinių reakcija buvo vienareikšmiška - kvailys. Likus savaitei iki išvykimo nuotaika buvo gera : jautiesi , kaip erelis , besiruošiantis skrydžiui , o kiti apie tai net nedrįsta galvoti. Tačiau kuo labiau artėjo išvykimo diena , tuo stipriau entuziazmas blėso. Internete informacijos mažai , o ta pati buvo pasenusi. Niekada nesinaudojau navigacija, bet šį kartą nusprendžiau pasilengvinti kelionę. Paaiškėjo , kad visų pažįstamų navigacijose nėra Ukrainos kelių. Teko skubiai studijuoti google maps. Tuo pačiu ir numatyti dujų užsipylimo vietas. Yra internete labai geras tinklapis , kuriame nurodytos visos degalinės ir kuro kainos toje šalyje. Šiap tai daryti nebūtina, nes galima nelaukti , kol bus tuščias bakas , o sustoti dažniau. Nors neseniai mašina buvo praėjusi TA , tačiau nutariau nuvažiuoti į servisą . Vietų 2 dienom į priekį nėra... Teko pačiam minimaliai pasitikrinti mašiną. Dar prisiminiau, kad signalizacijos garsas yra dingęs. Meistras užsivertęs darbu - pasiūlė atvažiuoti kitą dieną. Kur ten bevažiuosi, jeigu nebėra laiko. Dabar galvoju , kad tas visas mašinos apžiūros vilkinimas buvo signalas, kad nebenoriu važiuoti. Valiuta. Paaiškėjo , kad nusipirkti grivnų neįmanoma, nes bankai jų nesuperka. Geriausia nieko nekeisti , o vežtis eurus.
Išvykstu 15 val. Jokių nesklandumų ir nuotykių iki Lenkijos - Ukrainos sienos. Pasirinkau artimiausią pervažiavimą Chelm - Jagodin. Mašinų nedaug. Ten yra dvi eilės lengvosioms mašinoms. Geriausia stoti kur mažiau mikroautobusų. Juose būna keleivių , todėl ilgiau užtrunkama. Pirmiausia užregistruojami žmonės o po to būtinai reikia eiti prie muitinės langelio. Ten užregistruos mašiną. Prie abiejų langelių būkite pasiruošę klausimui : kelionės tikslas? Sieną pavyksta pravažiuoti per 1,5 val. Pirmiausia reikia pasipildyti pigių dujų. Kaina 0,39 euro. Tai čia buvo pačios brangiausios. Vėliau teko matyti ir piltis po 0,37 euro. Kainų skirtumas nedidelis , todėl net neverta sukti galvos. Ukrainoje atsiskaitymai tik grivnomis. Griežtai. Visose degalinėse yra darbuotojas , kuris jums įpils kuro ir išspręs klausimus. Iškart įspėju , kad neturiu grivnų. Jis kažkam paskambina ir po 5 minučių atvažiuoja mobili valiutos keitykla. Kursas geras : 25 grivnos už 1 eurą. Atsigeriu kavos - visai gera. Tualetu lieku nustebintas - švara ideali. Reikia paminėti, kad taip buvo visur. Kava taip pat geriama. Kelias irgi neblogas. Teko skaityti , kad važiavo 20 km / h . Tai nežinau, ar yra dar tokių vietų. Blogesnis gal buvo Lutsk - Rovno. O nuo Rovno automagistralė M6 tai liuks. Tik reikia saugotis DAI. Jie vis nori , kad duotum , o tu nenori . Tai čia toks žaidimas. Ne kartą mačiau, kad pasigailėjo , kad nesustabdė. Buvo keletoje vietų , kad stovėjo ne poste, bet ne taip jau dažnai, kaip buvo rašoma.
Žmonės geranoriški. Visi nori pasikalbėti. Kavinės savininkas labai gerai viską paaiškino. Žmonės nesilinksmina. Nors nesimato , bet kiekvieno galvoje karas. Kainos nedidelės. Kavinėje nepavyko įveikti maisto ir vyno už 6 eurus. Parduotuvėse sunku , nes prekybos centrų nėra , o žmonių daug ir visi apsispręndę, ką pirkti ir tu jiems trukdai , jeigu nori žiūrinėti ar klausinėti. Malboro 1 euras. Superinė saldainių dėžutė 4 eurai. turėjo tik 1 , nes brangi ir neperka. Ledai fantastiški. Viešbutis super , tačiau administratorė nuliūsta, nes neturi nieko pigaus, o tik brangius apartamentus už 30 eurų. Neetiška būtų juoktis ar komentuoti , todėl nutyliu.
Visgi pasitaiko ir blogesnio kelio. Nutrūksta vienoje pusėje duslintuvo balelį laikanti juosta. Kita laiko. Gelbėja degalinės darbuotojas - duoda vielos. Visgi prieš kelionę reikia apžiūrėti automobilį. Ypač jeigu bus blogesnių kelių. Iki sienos nieko įdomaus neatsitiko. Buvo jau mintis , kad viskas bus gerai , bet ,pamačius eilę , optimizmas dingo. Per pirmas 8 valandas nepavyko pajudėti nei vieno cm. Muitinė dirbo pilnu pajėgumu, bet eilė nejudėjo. Čia visiškai kaip buvo prieš 20 metų Lietuvos - Lenkijos pasienyje, kada alytiškiai ir marijampoliečiai valdė sieną. Tada teko prastovėti 50 valandų ir nepajudėti iš vietos.Čia buvo ukrainiečiai ir lenkai. Visi užleidinėjo savus. Iš Lietuvos nebuvo nieko, kas galėtų įleisti prieš save. Pradėjo aiškėti, kas viską organizuoja. Jie net nevažiuoja per sieną : stovi ir per telefoną skambina į eilės vidurį ar galą , kad jau gali važiuoti ir prieš kurią mašiną stoti. Tapo aišku , kad per sieną pravažiuoti neįmanoma. Tada įvyko netikėtas dalykas- sukilo ukrainietės, kurios irgi nejudėjo. Būtent ne vyrai , o moterys. Jos prilaužė pasienietį , kad surašytų mašinų numerius ir leistų iš eilės. Tada eilė pradėjo judėti. Kol vyko betvarkė , pilnas kelias buvo vyrų organizuojančių kabutėse eilę. Kai tik surašė mašinų numerius - nei vieno ant kelio nebeliko. Reikia pažymėti, kad tai truko gal 5 - 6 val , kol vėl atsirado važiuojančių be eilės. Pasieniečiai viską mato ir žino , bet nieko nesako. Viso prie sienos teko pralaukti 16 valandų. Buvo keletas vertų dėmesio pravažiavimo atvejų. Vokiečiams neišlaikė nervai ir nuvažiavo pas pasienietį be eilės. Tas , matyt , apsidžaiugė, kad gali parodyti valdžią , ir pradėjo rodyti , kad važiuotų į eilės galą. Vokietis naglai be talono nuvažiavo į muitinę. Pasieniečiui teko bėgti iš paskos, bet vokietis negrįžo - vadinasi pravažiavo. Dar vienas pravažiavimo būdas : šalia yra kelias, kuriuo važiuoja mašinos, kurių keleiviai turi deklaruojamų prekių. Kai tik mųsų eilėje buvo surašytos mašinos, toje eilėje pagyvėjo veiksmas. Įvažiavus į muitinę pasimatė , kad tie iš deklaruojamų eilės ramiai pervažiavo į nedeklaruojamų eilę arba net nieko nedeklaravo. Muitinėje dar teko matyti super vaizdą : privažiavo mašina prie duty free parduotuvės. Vairuotojas nusisuko numerius ir užsidėjo kitus. Tada pasikrovė ir nuvažiavo į Lenkijos pusę. Žodžiu, jokiu būdu nestovėkite didelėje eilėje. Ieškokite pas ką nusipirkti eilę ar įsiprašyti, kad užleistų atsistoti prieš jų automobilį , pravažiuoti naglai su kokiu nors dokumentu ar per deklaruojamųjų eilę. Daugiau nieko įdomaus neatsitiko.
Sėkmės kelionėse.

Booking.coms
storyLazyload();