Albanija: Erelių šalis

2011-12-21 10:10

Na, ką aš žinau? Kažkaip tikėjausi paskaityti orginalius įspūdžius apie vis dar mažai lankomą šalį, bet taip jų ir nesulaukiau, nors kiekvienos pastraipos pradžia lyg ir prognozuodavo pasakojimo pradžią, kuris pasibaigė neprasidėjęs.

Neabejoju autoriaus kelionėmis, bet tokį pasakojimą galima parašyti per pusvalandį neišėjus iš kambario apie bet kokią pasaulio vietą:(

2011-12-21 10:22

Tai nesijaudink, čia tik pirmas mano pasakojimas. :)

2011-12-21 18:49

Gera pradžia- pusė darbo. Labai patiko, tik mažai buvo. Manau, jog iš Europos šalių būtent apie Albaniją labiausiai trūksta informacijos. Įspūdžiai iš Albanijos būna visiškai priešingi. Mano kaimynas buvo NATO pajėgose pusę metų prieš kokius 10 ar daugiau metų. Įspūdžiuose vyravo šiukšlės visur net kalno viršūnėje, kur niekas negyvena. Buvo labai nesaugu. Ir atsilikimas buvo milžiniškas. Ligoninės įranga ir patalpos Albanijoje buvo prastesni nei pas mus tarpukariu. O dėl chaotiško eismo ir tik Mersedes automobilių sklandė mitai. Dabar atrodo įdomumas ir egzotika lenkia pavojus. Ir reikia ten važiuoti, kol nesusiniveliavo su visa Europa.

2011-12-21 19:33

Tikrai, pradžia nebloga, o tai čia viskas apie Albaniją, ar bus tęsinys? Nes jeigu viskas, tai čia kelionės įspūdžių nelabai ir yra...
Nors mano nuomone, tai tranzavimas toks daugiau gyvenimo būdas ar stilius( net nežinau kaip čia išsireikšti), bet ne keliavimas, nes pusė laiko praleidi stovėdamas iškelta ranka šalia kelio, važiuoji ne visada ten kur norėtum, o ten kur tave veža, ir dar praleidi didelę dalį kelio ne dairydamasis į apylinkes, o bendraudamas su vežančiaisiais, kas, aišku, yra taip pat labai įdomu, tačiau tos šalies ne kažin kiek ir pamatai...
Ir niekas čia nesijaudina, ir nekritikuoja, tik norėjom daugiaaaaaaauuuu... :)

2011-12-21 21:47

Osmandai, labai norėtųs tęsinio... Mums šiemet irgi teko laimė vieną dieną praleist šioj šaly. Gaila, kad tik vieną - kada nors tikrai ten dar sugrįšim. Šiaip prieš kelionę tik ir girdėjau – muitinėse reketas, pakelėse vaikai su akmenimis rankose išmaldos prašo, keliai tragiški, visa šalis paskendusi šiukšlynuose... Žodžiu viskas blogai nėr ko ten važiuot. Labai džiaugiuos kad visi šie gąsdinimai ir mitai mūsų nepaveikė – tikrai nieko panašaus patirti neteko - pamatėm tikrai gražią šalį.

2011-12-22 08:04

Gamta ten graži, šiukšlės- čia jau nusiteikimo reikalas, ar jas matyti ar ne. Mersedesai- tikrai taip, mašinų mašina- bent jau kiek mums teko matyti.:)
O dėl reketo, tai matomai per kokią muitinę važiuosi ir kas dirbs tuo metu. Kadangi mūsų buvo visas autobusas iš Lietuvos ir kaip tik buvo pradėti keisti pasai, tai žmonės važiavo su skirtingais dokumentais, tai mutininkams pati dižiausia atrakcija buvo ieškoti užrašo Lithuania :):))))
O tęsinio norisi, nes mes irgi tik kažkiek užkabinom Albanijos

2011-12-22 09:29

Būt įdomu aplankyti.
Tikiu, kad yra ko pamatyti (beje, Berat tūkstančio langų miesto foto - graži labai).

2011-12-22 09:34

Osmandai, kaip matai, ne mano vieno tokia nuomonė, tauta nori tęsinio, pagalvok:)))

2012-01-10 01:32

Tęsinys under-construction.