Lietuva: ŽIEMGALA – stebina netikėtais atradimais (dviračių žygis)

2016-08-08 19:49

Mane nustebino maršrutas, turistų Lietuvoje primirštame krašte. Kadangi visas vietoves žinau skaičiau 2 kartus, norisi tiesiog sėsti ant dviračio ir pakartoti. labai ramus kraštas, mažai transporto, todėl dviratininkams geriau. Daug neasfaltuotų kelių, kai kuriuose žvyras gana stambus, todėl siauromis padangomis sunkoka. Miknaičių ežeras yra vienintelis natūralus ežeras rajone. Jis yra pelkės viduryje, todėl buvo beveik nepasiekiamas. Dabar Mūšos Tyrelyje dviratis tiesiog būtinas, nes ilgiausią taką nuėjus, reikia grįžti. Dviračiui tai normalus atstumas. Žagarėje Ežeru miške vadinamas senas upės tvenkinys Žagarės pakraštyje. Dabar ten daug karjerų, paverstų ežerais. Žagarė 1998 metų vasarą atšventė 800 metų jubiliejų. Atsimenu fejerverkus ir Ž.Žvagulio koncertą ant Žvelgaičio piliakalnio per naktį. Ji senesnė už Rygą, kuri vėliau šventė 800 metų jubiliejų už 90 km. Prieš kelis metus kasinėtas Raktuvės Piliakalnis, radiniai patvirtino žiemgališką praeitį. Beveik šv. Barboros kūną išvežė VU atstovas Markulis, okupantų padlaižys, kuris "ieškojo šventumo".
Krepšinio irgi nemėgstu. Bet su Joniškio krepšinio muziejaus įkūrėju diskutavau. Ten Fanatikas iš didžiosios raidės. Jis Joniškiui duoda daug energijos, patrauklumo. Jis net yra buvęs Vilniuje Adventure kaip Joniškio atstovas. Audruvyje nebuvau, nors jų elnius mačiau, fotografavau. Abi sinagogos atstatytos, gražiai atrodo. Viena jų buvo sugriuvusi, stogas gulėjo ant grindų.

2016-08-08 21:27

Dėl žvyrkeliukų mielas bičiuli, žinok situacija pasakiška. Važiavome ir džiaugėmės, kad jei toks žvyriukas galėtumėme ir visa kelią juo važiuoti.
Kad Žagarė senesnė už Ryga, tai respektas :D nepasidomėjau, bet džiaugiuosi sužinojęs :)
O tai vis dėlto dėl Baroros Žagarietės palaikų, žinoma ar ne kur jie yra ???

2016-08-08 21:49

Dėl Barboros palaikų. Apie 1963 metus išvežė tirti. Tyrė Markulis VU, jis buvo medicinos profesorius, raudono veido, retorikos talentas, kuris išdavė Lietuvos partizanus. Vieta nežinoma.
Dėl žvyrkelių. Automobiliu ten labai kyla dulkės. Jos būna baltos, jei eini per tokią žolę, lieka balti batai ir kelnės šalia vieškelio, nes dolomitu barstydavo kelius. Eismas ten neintensyvus, o dviračiai dulkių nekelia. Kadangi man tas kraštas kitoje šalies pusėje, svarsčiau vežtis dviratį ar pasiskolinti vietoje būtent dėl Mūšos Tyrelio. Daugiau tokių žygių.

2016-08-09 21:42

Pritariu, daugiau tokių žygių :) vienas samagiausiu vasaros savaitgalių...
Viltis kvailių motina, visgi noriu tykėti, kad vėliau ar anksčiau sėkmingo atsitiktinumo dėka Barboros Žagarietės palaikai atsiras ir bus gražinti į Žagarę...
O dėl keliukų ačiū už išaiškinta mistiška situacija, važiuojant šlapiu žvyru iš ties apsitaškiusi liemenė buvo keistai balta, ir vis nesupratau ko gi taip baltuoja...

2016-08-09 21:51

Ko gero smalsu, o kiek gi kainuoja tokios kelionės dviračiais?
Atskleisiu paslaptį - žygis kainavo 19€, už juos gavome maršrutą su vedliu, dvejus pietus, vieną vakarienę, vienus pusryčius, įėjimus į lankytinus objektus.
Papildomai kainavo kava Gruzdžiuose, keletas alaus vakarui, ledai Joniškyje. Papildomai apie 3€ asmeniniu išlaidu.
Taigi savaitgalis už 22€, brangu, pigu, ką manote .!? Teisybės dėlei kitiems dalyviams savaitgalis kainavo kiek brangiau, dasidėjo kelionės išlaidos į/iš Šiaulių.

2016-08-10 11:46

Barborai priskiriami pagijimai yra kaip stebuklas. Reikia tikėti stebuklu, jo ji pati bus surasta. Gruzdžiai irgi primirštas miestelis. Centras gražiai sutvarkytas. Anksčiau buvo tankiau apgyventos apylinkės, buvo daugiau gyvybės. Dabar plentas Šiauliai- Gruzdžiai bauginančiai tuščias.
Savaitgalio kaina labai maža, kai pamatyta tiek daug.

2016-08-15 00:32

Šiandien apvažiavau Mūšos Tyrelį dviračiu. Tinka ir nedidelis, plačiom padangom geriau , yra drėgų vietų. Dar aplankiau tame regione Veršių kaimo akmenį. Jis yra prie kanalo ir antraeilio kelio iš Veršių į Žagarę.

2016-08-16 17:08

Šaunuolis Cesius, žodis ne žvirblis, pasakiai - padariai!!! Liuks takiukas :) Tik vat idomu kaip tas lentučių takas atrodys po metų, dviejų? Bus tvarkomas, prižiūrimas ar pradėjus pūti lentutėms liks užmarštyje arba ekstramalu nuotykiams...
Beje šalia Varnių per Debesnų pelkės pažintinį taką kiek girdėjau pradėjo taką remontuoti plastikinėmis lentutėmis, gal ilgaamžiškiau, bet mano subjektyvia nuomone ne kas, ne kas į pelkę vežti plastiką...

2016-08-16 18:48

Ten stende mačiau punktyru pažymėtą II-ą taką pro kitą, rytinę Miknaičių ežero pusę nuo partizanų stovyklavietės, kurį planuoja tiesti.

2016-08-18 22:07

Mes nors nuo Tyrelio važiavome į Žagarę, Veršių akmens neaplankėme.... O vakar GRYNAS Delfi skyrelyje skaičiau, kad ir Veršių Brolių akmuo ir Žagarės šermukšnis - storiausias LT, buvo įtraukti į gamtos paminklų sąrašą. Tad manau verti dėmesio perliukai!!!

O Tyrelio takas visiškai logiška, kad turėtų apjuosti ežerą ir nereikėtu grįžinėti nuo pusiaukėlės tuo pačiu taku. Reikia tikėtis po metų kitų takas apjuos visą ežerą.

2016-08-19 08:33

www.facebook.com/keliautojas.blogspot/photos/?tab=album&album_id=608095282705799
www.facebook.com/keliautojas.blogspot/photos/?tab=album&album_id=608633475985313
Apie Žagarės šermukšnį neseniai išgirdau, todėl nesuradau. Likęs neaplankytas objektas kada nors katalizuoja kelionę.