Baidarėmis Zarasų miesto ežerais ir Nikajos upe

  • Patalpinta: 2011-01-03
  • Lietuva (Zarasai)
BAIDARĖMIS ZARASŲ MIESTO EŽERAIS IR NIKAJOS UPE

Nuostabūs tie Zarasai! Jiems nepagailėta išraiškingo kraštovaizdžio, išdailinto miškais ir vandens platybėmis. Miesto svečiams siūlo pažinti gamtinę Zarasų miesto aplinką ir kviečia įveikti  3-4 val. baidarių vandens maršrutą.

Vandens žygį pradėsime 313 ha ploto Zaraso ežero pakrantėje prie įvažiavimo į Didžiąją salą. Čia, iš anksto susitarus su "Digesta", gali būti parūpintos baidarės.

Pasigrožėję miesto panorama plauksime kairiuoju Zaraso ežero krantu (arčiau miesto) į 32 ha ploto Zarasaičio ežerą. Iš jo įplauksime į Nikajos upę, kuri sužavės vaizdingais savo kraštovaizdžiais.

Pirmoji kliūtis, vandens krioklys, įveikiamas lengvai – kelios dešimtys metrų sausuma ir vėl Nikajos tėkmėje mėgausimės akiai maloniais vaizdais.

Nikaja įplauksime į nedidelį 23 ha ploto Griežto ežerą - jo nendrynuose suradę upės vagą toliau keliausime tikra nepaliestos gamtos karalyste: Nikajos upės vingis keis vingį, krante stebins patrauklūs pelkynai, ąžuolynai, seno akmeninio malūno liekanos...Net neabejojame – stebėtis šiame žygyje tikrai bus kuo! Įplaukę į 102 ha Laukesos ežerą, romantišką, gal net egzotišką žygį baigsime prie Zarasų žemės ūkio mokyklos vandens sporto centro.         

Į žygį galite išsiruošti jau pavasarį, kai Nikaja gausi vandens. Pajuskite bundančios gamtos galią, tapkite jos dalimi, išbandykite save.


Informacijos šaltinis: www.zarasai.lt