Thrihnukagigur – ugnikalnis į kurį galite nusileisti

Nuotykių ir aštresnių pojūčių ištroškusius turistus šiemet Islandja vilioja nauja atrakcija – nusileidimu į Thrihnukagigur ugnikalnio kraterį.


Thrihnukagigur ugnikalnis yra iškilęs už 30 kilometrų į pietryčius nuo Islandijos sostinės Reikjaviko. Tai naujas turistų traukos objektas šalyje, pritraukiantis vis daugiau dėmesio. Tai vienintelis miegantis ugnikalnis, į kurio kraterį galima nusileisti ir apžiūrėti jo magmos židinį, dar kitaip vadinamą magmos rezervuaru arba kamera.


Dažniausiai tai yra didelis išsilydžiusių uolienų lavos telkinys po žemės pluta, maždaug 1-11 kilometrų gylyje, kur susidaro labai didelis slėgis. Laikui bėgant jis gali suskaldyti aplinkines kietas uolienas, taip susikuriant išeigoms, per kurias magma kyla į paviršių, galiausiai išeidama į Žemės paviršių per ugnikalnio išsiveržimą. Tačiau Thrihnukagigur ugnikalnis yra ypatingas tuo, kad lava magmos židinyje susigėrė atgal į žemę ir jame liko tik sukietėjusios uolienos.


Thrihnukagigur ugnikalnis paskutinį kartą buvo išsiveržęs prieš 4000 metų, po savęs palikdamas maždaug 4×4 metrų skersmens atvirą skliautą. Thrihnukagigur ugnikalnio magmos židinys yra apie 120 metrų gylio ir jo dydis dugne siekia apie 50x70 metrų. Islandijos turistinių kelionių organizatorius, suteikia unikalią galimybę norintiems išvysti ir patyrinėti magmos židinį.


Su kranu sujungtas keleivinis krepšys, kuriame telpa 5-6 žmones yra nuleidžiamas per kraterį į 120 metrų gylį. Tai trunka vos 7-8 minutes. O magmos židinio viduje lankytojams leidžiama pasilikti apie valandą laiko, per kurį jie suspėja apžiūrėti milžinišką Thrihnukagigur ugnikalnio stemplės dugną ir pasigrožėti jo uolienų spalvingumu.


Tiesa, ekskursijos į Thrihnukagigur ugnikalnį vyksta tik vasaros sezonu. Artimiausia numatyta 2013 metų gegužės 15 dieną.


Daugiau informacijos rasite: www.insidethevolcano.com