Laplandija – Kalėdų senelio gimtinė ir amžinos vaikystės karalystė

Laplandija, kitaip Sapmi - istorinis samių regionas, įsitaisęs šiaurinėje Skandinavijos pusiasalio dalyje. Ši tolima ir atšiauri Suomijos teritorija - vienintelė vietovė, kurioje labiausiai tvyro Kalėdų dvasia.  


Laplandija – tai amžinos vaikystės ir stebuklų šalis, kur gyvena Kalėdų Senelis su savo elniais, kur danguje mirga šiaurės pašvaistė, sniege paskendusios stovi stebuklingos ledo pilys. Viešint čia nesunku patikėti stebuklais. Net suaugusieji nejučiom pasijunta sugrįžę į vaikystės pasakų karalystę. Kiekvieną žiemą į šią vietą pamatyti Kalėdų Senelį ir pasigrožėti šiaurine gamta traukia būriai vaikų su tėveliais.


Kalėdų Senelio gimtinė yra Jolupukio kaimas, įsikūręs tiesiog ant poliarinio rato ribos. Iš rąstų suręstoje rezidencijoje Kalėdų senelis gyvena ištisus metus, todėl Laplandijoje jį galima aplankyt ne vien prieš Kalėdas. Vasarą, keliaujant po Suomiją, smagu čia užsukti, nes visų metų laikais čia kvepia Kalėdomis. Sakoma, kad per metus Kalėdų Senelį aplanko apie pusę milijono vaikų ir suaugusių iš viso pasaulio.


Suomių kalboje "Joulupukki" reiškia "Kalėdų ožys". Taip suomiai vadina savo Kalėdų Senelį. Tikrasis Jolupukis sėdi puošniame soste, pasidabinęs ilga balta barzda, raudonais kailiniais bei šiltais veltiniais ir maloniai čiauška su atvykusiais pas jį vaikais. Ir suaugusieji trokšta jį pakalbinti ar su juo nusifotografuoti. Norintys patekti pas Senelį, turi prieš tai pastovėti gan ilgoje eilutėje.


Kalėdų Senelio kaimelyje yra visiems gerai žinomas Kalėdų Senelio paštas, kur iš viso pasaulio suplaukia vaikų laiškai. Iš čia galima išsiųsti atvirlaiškį namo ar draugams su paties Kalėdų Senelio antspaudu. Kaimelyje daugybė Kalėdų žaislais prekiaujančių parduotuvėlių, ledo pilis ir kavinukė... O visų linksmiausia, kad Jolupukio kaime galima prisiminti linksmiausias žiemos pramogas: čiuožinėti nuo ledo kalnelių, ropoti sniego tuneliais ir patirti didžiausią malonumą.


Jei labai panorėsite, galėsite net susitikti su vietiniu būrėju – šamanu, tikroje laplandiškoje jurtoje ar pamatyti poliarinio rato kirtimo ceremoniją.


Laplandija ypatingai garsėja savo nuostabiu gamtovaizdžiu. Savo grožiu pakeri visus: ir didelius, ir mažus. Kiek akys užmato - į visas puses nusidriekę neaprėpiami miškai ir ledo sukaustyti skaidrūs ežerai. Neįmanoma atsigrožėti saulėje spindinčiu balto sniego apklotu ir begalinėmis tundros platybėmis. Tačiau verta žinoti, kad Laplandijoje žiema trunka pusę metų, o šviesu tebūna kelias valandas per dieną.


Aktyvaus laisvalaikio mėgėjams Laplandijoj garantuotai turėtų patikti Aliaskos haskių ir elnių safaris, medžioklė, slidinėjimas, važinėjimas sniegmobiliais...


Net ir miesto gyvenimo mėgėjams nevertėtų baidytis šio atšiauraus krašto! Čia bus ką veikti net ir jums. Laplandijoje stovi keturi dideli miestai: Kemi, Tornio, Kemijärvi ir Rovaniemi, kuriuose, kiekvieno lankytojo laukia įdomiausi muziejai, teatrai, restoranai ir linksmas naktinis gyvenimas. Kemi mieste stovi įspūdingo grožio ledo pilis. Verta į ją užsukti ir pasimėgauti čia vykstančiais šviesų šou. Rovaniemis – tariama Laplandijos sostinė – gali pasigirti savo įspūdinga rotuše, biblioteka, mokslo ir kultūros centru „Arktikum“ ir "Lappia rūmais", kuriuose įsikūręs teatras, koncertų ir kongresų salės...


Kas labiau pralinksmintų keliautojus per Kalėdas, jei ne kelionė pas Kalėdų Senelį į Laplandiją!

LINKSMŲ ŠVENČIŲ!!!