Kromeržyžo pilis

Pietrytinėje Čekijos dalyje įsikūręs miestas Kromeržyžas (ček. Kroměříž), turintis maždaug 30 tūkstančių gyventojų, yra dažnai vadinamas „Hanos regiono Atėnais dėl savo turtingo kultūrinio paveldo. Šis miestas garsėja savo architektūros paminklais bei lankytinomis vietomis. Čia lankydavosi garsūs tapytojai, architektai, muzikai, skulptoriai.

1997 metais Kromeržyžas buvo pripažintas gražiausiu miestu Čekijos Respublikoje, 1998 m. žymiausia miesto vieta  - Olomouco arkivyskupų pilis ir sodai buvo įrašyti  į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Buvusi Olomouco vyskupų ir arkivyskupų rezidencija – Kromeržyžo pilis yra svarbiausias architektūros paminklas Moravijoje. Lankytojams atidarytos puošnios pilies salės pavyzdžiui,  garsi Sejmo salė, kuri yra laikoma viena gražiausių Vidurio Europoje. Pilyje yra meno galerija su turtinga XV-XVIII a. paveikslų kolekcija.

Kromeržyžo pilies sodai yra vienas geriausių itališku stiliumi įrengtų sodų pavyzdžių, kur galima rasti palmių šiltnamį, du labiryntus, rotonda su Fuko švytuokle. Vyno mėgėjai turės iškirtinę progą paragauti Šv. Mišių vyno Arkivyskupų pilies rūsyse.


Dviračių mėgėjams Kromeržyžo apylinkėse siūlomi maršrutai, su kuriais galima susipažinti su gamtos vaizdais. 80 kilometrų ilgio maršruta veda palei Bato kanalą. Po aktyvios dienos  galima paskanauti tradicinių skanėstų - frgale. Tai yra dideli, apvalūs, ploni pyragai su kriaušių uogiene.

Daugiau informacijos ie6kokite: www.zamek-kromeriz.cz, www.mesto-kromeriz.cz , www.czechtourism.com